Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabútor házilag? Mutatnál...

Macskabútor házilag? Mutatnál képet? Mennyibe került?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nézegetem a macskabútorokat, de szerintem nem ér annyit, amennyiért árulják.

Egy sima egy szintes macskabútorért szerintem drága 5-6ezer Ft és ez még olcsónak számít.


Ezért döntöttem, házilag fogok barkácsolni egyet. Ötleteket, képeket várnék saját készítésű macskabútorokról.


Az is érdekelne, hogy körülbelül mennyibe került házilag készíteni?


Köszi a segítséget!


2011. aug. 30. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdekes és jó ötlet, én még nem csináltam ilyet. Gondolom van azért elképzelésed, hogyan csináld meg. Szerintem vattával kitömött növényi alapú lógatott zsák, meg egy fa lapra vagy inkább hengerre erősített ugyanolyan vagy hasonló szövet kéne. Lényegében ugyanaz, mint amit boltban kapsz, csak fatelepről vagy családi háztól szinte ingyen tudsz beszerezni fát, szövet meg pár száz forint lehet. Én így csinálnám, remélem ihletet adtam.
2011. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ötletek vannak.

OSB lapot használnék és több szinteset szeretnék, de nem plafonig érőt.

Inkább a kaparó részével vagyok gondban, hogy mire tekerjem a kötelet.

2011. aug. 30. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a 100 ezres macskabútor is csak papírból van :( Nekünk leesett a plafonig érő rész, mert annyira szr anyagból készült, a henger műanyag és keménypapír...

[link]

Szizálkötelet szoktak rárakni, de mindenképp műanyag henger vagy cső legyen, mert ellenkező esetben nem bírja majd a terhelést.

2011. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam ezen. Nálam egy falat fog borítani. Legalábbis részben. De a mennyezetig ér majd. Szerintem a magasság a lényeg, hiszen a macskák felfelé szeretnek mászni. Ha szabadon felmászhat a legmagasabb helyre, már kevésbé vonzó a könyvespolc vagy a szekrény (hiszen az alacsonyabb).


A vízszintes részek egyszerű táblásított fenyőből készülnek, amit behúzok valami szövettel. Csak néhány polc kell, amit különböző méretben árulnak a nagyobb barkácsáruházakban. Polcként is lesznek a falhoz rögzítve. Ez adja majd az egész stabilitását.


Az oszlopok szintén barkácsáruházban kapható szögletes profilú anyagból készülnek. 1, 2 és 3 méteres hosszban is árulják. Lapjuknál fogva kettőt-hármat egymáshoz csavarozok, hogy meglegyen a kellő átmérő, és kényelmesebb legyen a macskának. Végül körbetekerem egy olyan anyagú kötéllel, ami a kaparófákon is van. Szintén kapható barkácsáruházban. Folyóméterben adják. Az oszlopot pedig a falon már rögzült polcok közé kell rögzíteni.


Az egészben a kötél lesz a legdrágább. Eddig csak egy kaparófát készítettem. Gyakorlatilag betekertem kötéllel egy széklábat. A macska nagyon szereti. De nem is gondolná az ember, hogy milyen sok kötél kell egy szék lábához! A tervbe vett cicabútorban ezért csak egy nagyobb, mennyezetig érő oszlop lesz, meg legfeljebb egy másik, kisebb.

2011. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És néztél már árakat? Azért szerinted is jobban megéri készíteni, ugye?


Az a baj, hogy albérletről van szó és én nem szeretném összefúrni a falakat, de egyébként tök jó, ahogy eltervezted!

Szerintem kinézek majd képről egyet, ami tetszik és akkor azt megtervezzük párommal.

Én alulra csinálnék egy dobozt, amibe külön tennék egy párnát, hogy azt időnként tudjam mosni. Azon csodálkozom, hogy amit a boltokban lehet kapni, az tök kemény. És akkor még legalább két szintet tudjon feljebb menni a macsek. Én még arra is gondoltam, hogy sima vékonyabb farönkkel vagy vastagabb ággal oldanám meg a kaparó részt, mert az lenne, csak félek, hogy az bebogarasodna. De azt tudom, hogy azon imádja élesíteni a karmait a macskám, azt be sem kéne tekerni kötéllel.

Erről mi a véleményetek?

2011. aug. 31. 07:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, eddig nem jutottam géphez :(


Hát igazából nem néztem árakat. Csak egy nagyvonalú elképzelésem van az egészről, ami eszembe jutott akkor is, amikor egy barkácsáruházban voltam. Ott pont akció volt a táblásított fenyőanyagból. Nagy tételben persze olcsóbb a natur forgácslap, ami a bolti macskabútorok anyaga. De ha csak egy-egy polcról van szó, akkor az eleve méretre vágott és simára gyalult táblásított fenyő talán jobban megéri. Viszont a forgácslap nehezebb, és stabilabb.


A kötélről azért tudom, hogy drága, mert egy széklábra valót már vettem korábban. Igazából nem drága a kötél métere sem, de ebből valóban sokat kell venni.


A farönk jó ötlet! Szerintem nem bogarasodik, ha frissen van vágva valami élőfából. Az egészséges élő fában nincs bogár. Bogarak vagy a pusztuló fában vagy a földön fekvő holtfában költenek. Ilyesmi erdőben összeszedett anyagot nem vinnék be a lakásba, de ha most vágod, akkor szerintem nem lesz gond vele. Különben is, a macska hamarabb lebontja róla a kérget, minthogy cincérek és mindenféle bogarak kirepüljenek belőle :D


A párna is jó ötlet. Én csak bevonnám valami szövettel, ami megy a szoba bútoraihoz. Ez így nem lesz puha, de hát ahogy mondod, a bolti sem az. Viszont legalább esztétikus legyen :)

Viszont a szövetet én is levehetőnek tervezem, hogy lehessen mosni.


Ha nem rögzíted falhoz, akkor nyilván stabilabb szerkezet kell. Úgy tudom, hogy a macska nem szívesen mászik fel arra, ami egyszer eldőlt alatta. Bár az én macskám valószínűleg nem ismeri ezt a szabályt :)

2011. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van házilag készített, barátom csinálta, usb lap, karnyi vastagságú fa---a tartóoszlopokhoz...és az usb lapokra tettünk szövetet, h puha legyen, a fákat pedig betekertük kötéllel. Nagyon klassz lett...
2011. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mengyi Zoltán válasza:

Sziasztok!

Én csináltam házilag a saját cicámnak aki imádja, sőt azóta többet is csináltam és adtam el!

[link]


Én ilyeneket szoktam csinálni ez nagyjából 8000 ft-ból jön ki!

A linken keresztül meg tudjátok nézni a képeket, remélem sikerült valami féle ötletet adni!

Üdv.

2012. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!