Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves macska mellé kiscica?

5 éves macska mellé kiscica?

Figyelt kérdés

Alapvetően barátságos természetű, 4 éves ivartalanított kandúr (ragdoll) cicám van. Jövőre úgy néz ki nagyobb lakásba tudunk költözni, ahol már két macska is kényelmesen elférne. Eredetileg is az volt a terv, hogy nem egyedül lesz, de aztán nem tudtunk költözni és a mostani lakás szűkös lenne.


Nem agresszív a cica, pl állatorvosnál is békésen tűr mindent, de tény, hogy más állattal nem találkozik, így azt nem tudom megítélni, velük mennyire lenne elfogadó. Mennyi esély van rá, hogy elfogadna/megszeretne egy kiscicát?


Milyen tapasztalataitok vannak? Azt nem szeretnénk, ha csak feszültség meg egymás kerülgetése lenne, a kiscicát többek között azért is szeretnénk, hogy akkor is legyen társa, mikor mi nem vagyunk otthon.



2023. jan. 16. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elején mindenképpen lesz csetepaté és fújás és sértődés - majd fokozatosan szoktasd őket egymáshoz -, de nekem az a tapasztalatom, hogy egy idő után az idősebb cica elfogadja a kisebbet. (Legalábbis nálunk így történt; többször is)
2023. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eleje nehéz lesz, nagyon sok figyelmet és energiát igényel, hogy megfelelően, fokozatosan szoktassátok őket össze, de így lehetséges. Az összeengeditek őket és majd maguktól megoldják nem jó módszer.

Mi karácsony előtt fogatunk be még egy kiscicát a meglévő, szintén ivartalanított kandúrunk mellé, hát az első pár nap az szörnyű volt, de egy hét után már elvoltak egymás mellett probléma nélkül és onnantól csak egyre jobb lett.

2023. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Kandúr mellé kölyköt ne! Pláne felnőtt mellé. Semmit sem jelent, hogy emberekkel barátságos.
2023. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Leteszem-ottmarad típusú kandúr macskám majdnem elharapta egy mentett kismacska nyakát. Egyik legjámborabb macska volt, akit életemben láttam, a kismacska cserébe beindított nála valamiféle pusztító, gyilkos ösztönt. Vannak ellenpéldák is persze, de ez nagyon kockázatos buli. Csak akkor csináljátok, ha hetekig figyelemmel tudjátok kísérni a folyamatot kb 0-24ben. Addig ne legyenek felügyelet nélkül hagyva, és csak fokozatosan engedjétek össze őket. Én mondjuk sose csinálnám, hacsak nem muszáj. Kandúrok az esetek 90%-ban tökéletesen elvannak egyedül is, az új cicára nézve pedig nagyon nagy a kockázat.
2023. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

igaz nekünk csak sima hazimacskáink vannak de a szitu uez volt.


Volt egy kandurunk, mikor 3 és fel éves volt akkor került hozzánk egy mentett kölyök kislany cicus.


Az elején nem volt vele barátságos. Nem is lehetett őket összeengedni napokig de aztán megbékéltek.


Sajnos 2 éve elvesztettük a kandurt, a nőstény azóta egyedül van. Hiányzik neki a macskatársa. Szerencsére a szomszédunkban (panel ház) van cica és össze tudjuk őket engedni.



A mi kandurunk egyébként nem igazán volt barátságos velünk... ha ez számít.

2023. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez valóban temperamentumtól függ, de nem lehetetlen össze szoktatni őket. A mi idősebb cicánk 6 éves volt amikor lett egy második macskánk is. Egy pár napig még ránk is fújt, amikor haza hoztuk a kicsit, de egy két hét alatt

elfogadta. Az elején érdemes elszeparálni őket és minden nap kicsivel tovább hagyni egy légtérben. Illetve vannak különböző technikák, hogy hogyan érdemes hozzá szoktatni az idősebb macskát a kicsi szagához. Tehát saját tapasztalat alapján érdemes belevágni, mert egy két nehezebb hét után már nagyon jól fogják magukat érezni együtt :)

2023. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, de milyen nemű volt? Két nősténynél ez a legtöbb esetben zökkenőmentes, igaz, ott is vannak kivételek. Kandúr az máshogy működik. Van bennük egy ösztön az idegen kölykök kinyírására, ugyanúgy, ahogy az oroszlánnál is. És ahogy írtam, egyáltalán nem függ a temperamentumtól. (a jámbor kandúr gazdája vagyok, majdnem a kiscica életébe került a barátkoztatás). Nem azt mondom, hogy ne csinálja senki, csak nagyon nagy körültekintéssel.
2023. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok. Valóban lemaradt: nekünk mindkét cicánk kandúr.
2023. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!