Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Purczeld95 kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni a macskát a rendszeres ágyba pisilésről?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérni, hogy aki a “macskát soha nem szabad büntetni” elvet vallja, az ne válaszoljon!

Nem az én macskámról van szó (az enyém nem pisilt be sose, de pl felment az asztalra, arról is pici taslikkal sikerült leszoktatni) hanem egy kedves ismerősöméről, aki rendszeresen ágyba piszkít, néha akkor, amikor a gyerekek agyon nyúzzák (akkor legalább érthető valamennyire), néha egy több órás alvás/simizés/dorombolás után is.

Még nem ivartalanított, szobában lakó nőstény házimacskáról van szó.



2023. febr. 20. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Kint a helye az udvaron. Nem lakásba való!
2023. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy rossz helyen van az alomtálca. Lehet, hogy rossz az alom. Lehet betegség jele is.

Első körben ki kell takarítani az ágyat, hogy ne érezze a macska a vizelete szagát.

2023. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Nyilván, ha addig ütöd, hogy aztán már a ágyra menni se tudjon, akkor problem solved. Ez volt a macskát szabad büntetni megoldásom.

A értelmesebb, az az, hogy ivartalanitás, de előtte állatorvosi kivizsgálás, hogy minden rendben van-e vele.

2023. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Ivaros, stresszes macska. Ez komolyan kerdes, miert hugyozik be?

Egyreszt a kolykok szakadjanak le rola! Masreszt meg ivartalanitani kene, mert a nostenyek is jelolnek.


Az, hogy veressel akarjatok neveleni, nem fog segiteni ezen, csak novelitek a stressz-faktort es rosszabb lesz a helyzet.

De oke.

Amugy meg ne aggodjal kerdezo, te se szoktattad le a macskat az asztalrol. Ha nem vagy otthon, tutira felmegy, ha hozzafer :D

Ezert megerte pofozni 👏🏻👏🏻

2023. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Tudom, hogy direkt megkértél, hogy ne válaszoljak, de mégis megteszem. Hátha sikerül egy kis világosságot gyújtani a fejekben.


"macskát soha nem szabad büntetni"


Ezt az elvet nem csak simán állatszeretetből alkalmazzák, hanem azért, mert egyszerűen a macskáknál a büntetés nem működik jó hatásfokkal. A macska egyszerűen nem köti össze a büntetést azzal, hogy valami rosszat csinált.


A konkrét esetre válaszolva:


1. Az ágyat ki kell takarítani. Ha a macska érzi valahol a szagot, akkor hajlamos megint oda menni WC-re. Vannak direkt macskapisire való enzimes takarítószerek, amik lebontják a savat a cicapisiben.


2. Az alomtálca:

- Legalább egyel több alomtálca ajánlott, mint ahány macska van. Tehát ha 1 cica van, akkor kettő alomtálca kell.

- Az alomtálcának elég nagynak kell lennie, a macskának kényelmesen meg kell tudnia fordulni benne

- Az alomtálcákat NAPONTA takarítani kell.


3. Az alom anyaga

- NE használj szagosított almot. A macska szaglása sokkal jobb, mint az emberé; ami neked kicsit szagos, az neki émelyítő lehet.

- Az ilyen kristályos almok bánthatják a talpát, az is kerülendő.

- A bentonit elég jól működik; én személy szerint a kukoricakeményítőset preferálom, mert baromi jól elfedi a szagokat + le lehet húzni a WC-n


Nyilván megér egy kört az állatorvosnál a dolog + érdemes megbeszélni a gyerekekkel, hogy nem szabad a cicát "agyon nyúzni": egy macska naponta 16-18 órát is alszik. Ha nem hagyják eleget pihenni, az stresszeli a macskát és ez is okozhat ilyen problémákat.

2023. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk ha a buz1gyerekek nem nyúznák agyon, akkor nem lenne egy stresszes idegroncs és nem hugyozná össze magát úton-útfélen.

Nem bio plüssállat. Nem egy jatékszer. Békén kéne hagyni.

Elhiszem hogy jó ingyenes megoldás így lefoglalni a neveletlen, hiperaktív kölyköket. Anyucinak addig sem kell velük lenni.

2023. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Első körben ivartalanítás.


Másodkörben a gyerekek megnevelése.

2023. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

A macska nem pisil poénból az ágyra. Egyrészt feltételezem, hogy szokott ott lustizni (egészséges, kiegyensúlyozott macska nem csinál a fekhelyére), másrészt nem túl ideális, mert nem tudja elásni.


Az ágyrapisiléssel jelez, hogy valami nem oké, és a büntetés nem fog segíteni.


Én is úgy gondolom, hogy a gyerekek stresszelik, és nem hagyják aludni.


Van olyan helye, ahová nyugodtan elhúzódhat? Ahol a gyerekeknek tilos zargatniuk?

2023. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Az én lány cicám is vevizelt az ágyba. Aztán el vittem ivartalaníttatni, és soha többet nem történt meg újra.


De az is igaz, hogy én figyelek a gyerekeimre, és csak szépen simogathatják a macskát. Nem engedem nekik, hogy nyúzzák kedvükre.


Ha meg bántod a macskát mert épp olyat tett ami neked nem tetszik, nem való neked állat. Tetszik vagy sem, ez az igazság.

2023. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát még egyszer: nem azért kértem, hogy ne válaszoljon, aki azt vallja, macskát tilos büntetni, mert biztos vagyok benne, hogy ezt a problémát büntetéssel lehet megoldani, sőt, én is azt gyanítom, hogy más megoldás lehet, például, amiket írtatok és azokat köszönöm szépen (jövő héten fogják amúgy ivartalanítani a macskát, nagyobb alomtálcát majd mondom, a gyerekeket pedig nem én nevelem), hanem mivel én a büntetés teljes kizárásában nem hiszek, ha esetleg ez a probléma mégis orvosolható valamilyen szintű büntetéssel, akkor azt akartam, olyanok válaszoljanak, akik nem zárják ki a büntetést akkor is, ha amúgy az lenne jó.

Mondom még egyszer: nekem is van macskám, aki szerencsére ezerszer jobban viselkedik, mint aki a kérdés tárgya volt és mondom még egyszer: a konyhaasztalra felugrálásról tényleg le tudtam szoktatni úgy, hogy néhány alkalommal az orrára koppintottam. Nagyon nem sokszor és nagyon nem erősen. Nem kell egyből arra gondolni, hogy én itt ököllel ütöm az állatokat!

Aki azt írta, hogy ha nem vagyok otthon, úgyis felmegy az asztalra!

Nem, nem megy fel. Van annyi kis tárgy az asztalon, hogy észrevenném, ha bármelyik leesett vagy csak pár centivel arrébb kerül.

Mivel a macska összekapcsolta az asztalt a pici taslikkal, már nincs kedve oda menni, így ebben az ügyben nekem bevált a büntetés.

Ha az ismerősöm pisilős macskájánál nem válna be, én elhiszem, de könnyebben hiszem el olyan gazdinak, aki nem zsigerből ellenzi a büntetést, hanem ebben a konkrét ügyben ellenzi.

2023. febr. 21. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!