Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent ? Miért csinálja ?

Mit jelent ? Miért csinálja ?

Figyelt kérdés

Éjszakánként néha a macskám oda jön aludni az ágyba van hogy pár percig ott van mellettem vagy távolabb de az is ritka.


Ma arra ébredtem hogy ott van mellettem és elkaparó mozdulatokat csinál mint amikor a kaját kaparja el, ennek mi a jelentése ? Miért csinálja 😀


dec. 21. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
simogasd
dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ágyaz magának
dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ágyaz, simogatást, figyelmet akar.
dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Hasonló mozdulatokat a miénknél csak az alomtálcában ill közvetlenül székletürítés, vizelés előtt és után láttam. Érdemes odafigyelni az ösztönös cselekvésekre nehogy az ágyadra ürítsen. Feszültséglevezetésként is kaparhatnak de ehhez leginkább a megszokott kaparófáikat és egyéb bevált helyeiket, tárgyaikat keresik fel. A miénket nem láttam még fekhelyet készíteni, ezzel kapcsolatosan nem tudok mit mondani de ez is elképzelhető. Figyelni kell hátha kiderül a kaparászás oka.
dec. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amúgy a mi macskánk is komoly kényszerbeteg, amint elhalad a tálja mellett már kaparja is a padlót, de hogy mire fel
dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ösztönös késztetés semmi más. Tavasszal beszökött egy kisegér a lakásba a nyitott ajtót nem találta meg de ösztönétől hajtva az összes virágcserépbe lyukat fúrt mert a földet a menekülés útjával kapcsolta össze a buksijában. A macska a saját szagának elrejtése miatt végzi ezt a számunkra mókásnak és értelmetlennek látszó cselekvést, mármint amikor kaparja a járólapot, v parkettát is az alomtálca mellett. Egy vadon élő állatnál ez cselekvés az életét mentheti meg ezért ilyen mély ez az ösztön. Okos állatok ők de racionális gondolkodásra nem képesek csak megtanulnak dolgokat a boldogulásuk érdekében.
dec. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!