Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom beszoktatni a...

Hogyan tudom beszoktatni a macskát,ha eddig kinn volt?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült,hogy leukózisos így egyáltalán nem lehet kiengedni muszáj benti macskávà tenniViszont szegény nyavog,hogy kiakar menni és ki akar surranni az ajtón.nagyon sajnálom,de a tobbi macska es a saját érdekében is nem lehet kiengedni.

#leukózis #Lakásba szoktatás
dec. 22. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Idő.

A mi cicánk laphámrákos lett, így kinti-bentiből lett csak benti.

Egy jó ideig ment a fájdalmas nyávogás, szökési kísérletek, aztán megnyugodott, már elvan benn.

Most szerencsére jönnek az ünnepek, gondolom ti is többet vagytok otthon, jobban tudjátok szórakoztatni, hogy ne unatkozzon benn.

dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Beviszed es nem engeded ki tobbet. Nincs mas modja.

Valoszinuleg egy darabig majd ki akar menni, de le fog szokni rola, hidd el. Ne reagalj a nyavogasara.


Mi is szoktattunk be 3 eves macskat, nalunk is hasonlo volt, kb 1 honapig meg sokat ucsorgott az ajto elott, de aztan megszokta. Szinten leukozis miatt, csak eredetileg nem a mi macskank volt, hanem a nagymamame. En kint se tartottam volna alapbol.

dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosítsd számára a megfelelő környezetet és impulzus mennyiséget! Legyen neki kint olyan játék amivel tud egyedül is játszani (pl kis labda), de külön is játssz vele! Jó ha van valamilyen macskabútor, vagy hely ahova fel tud mászni és onnan nézelődni (legjobb ha rálát az egész helyiségre, azt nagyon szeretik). Kaparófa ajánlott. Esetleg ha van rá keret, akkor intelligencia játékok, macskaalagút, stb.

Mint ahogy az állatkertben az állatok, neki is kell egy megfelelő környezet ha benn szeretnéd tartani. Legyél türelmes!

dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlszabályozod. Én azt vettem észre, hogy akkor nem akarnak inkább a gazdával lenni az állatok, ha folyamatosan, mindenért rájuk van szólva, nem viszonozzák a közeledésüket vagy nagyon feszkós a hangulatod.

Az pl oké, hogy a konyhapulton vagy az étkezőasztalon ne mászkáljon, de azt már ne tiltsd meg neki, hogy a kanapén vagy ágyban hozzád bújjon. Ha esetleg a bútorokat rongálja, akkor meg biztosíts neki sok alternatívát és finoman próbáld meg inkább arra terelgetni őt.

A hőmérsékletet is lejjebb veheted, 20 foknál ne legyen több, lehet, hogy ez is zavarja.

dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!hát szegénykém nincs még olyan jól,hogy játszon.Tegnap még magas láza volt reggel de hála a dokinak nagyon sokat javult.viszont enni inni még csak nagyon keveset tud.bízom benne,hogy az immunerosito is javít valamennyit az állapotán.
dec. 22. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!