Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám lebetegedett és az...

Macskám lebetegedett és az orvosnál kiderült,hogy sajnos Fiv/Felv pozitív.Sikerült a dokinak visszahozni az életbe,de szinte egész nap pihen.mik a tapasztalatok ilyen macskával?

Figyelt kérdés
Eszik,de nem annyit mint a doki után pár nappal,bar valószínű akkor hozta be a lemaradást mivel pár napig semmit nem evett.kevesebbet eszik egyszerre és ha marad azt mar nem eszi neg egy óra múlva.Éves Után egyből megy vissza pihenni,de van mikor élénkebb szóval hullámzó az étvágya és a hangulata is.

#Fiv/Felv macska
jan. 1. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezt találtam:

Lefogyás, étvágytalanság, hányás, hasmenés

Láz, gyengeség, levertség, nyirokcsomók duzzanata

Légzési, bőr-, szem-, fül-, száj- vagy fogínyproblémák

Vérszegénység, vérzékenység, daganatok, rák


Idegrendszeri zavarok, pl. rángások, bénulás, viselkedési változások

A FIV/FeLV pozitív macskák kezelése általában a tünetek enyhítésére és a másodlagos fertőzések megelőzésére irányul. A FIV/FeLV pozitív macskák élettartama változó lehet, de átlagosan rövidebb, mint az egészséges macskáké. A FIV/FeLV pozitív macskák gondozásához fontos a következők betartása:


Rendszeres állatorvosi ellenőrzés és oltás

Kiegyensúlyozott, magas fehérjetartalmú táplálás

Tiszta, meleg, stresszmentes környezet

Csak beltéri tartás, hogy ne fertőzzék meg más macskákat

Külön etetés, itatás, alomozás, hogy ne adják át a vírust más háziállatoknak

jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszi ezek megvannak.Volt mar AIDS-es macskám de sajnos ő csak 3napig lett jobban a kezelés után és elpusztult szegény.Ő viszont két hete bírja lassan csak ugye rengeteget pihen.reménykedem,hogy immunerositovel minőségi kajaval darabig szinten tudom tartani.
jan. 1. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
:D Nem hiszem el ez már röhejes tényleg! 71%-ra kérem le pontoztak! :D De ember?? ezek orvosi igazolt tények! a neten fellelhetőek! Gyáááá nem hiszem el! :D lol
jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi én nem pontoztam le senkit,csak hozzászóltam.Azt se tudom hogy működik ez a pontozósdi,csak kiirtam egy kérdést és utána válaszoltam
jan. 2. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos már sokadik fiv-es macskám a mostani. Teljesen jól szintén lehet tartani, de persze vannak rosszabb napjai! Mindegyik beteg macskám majdnem 10 évig élt, ebből legalább 8-at igazoltan betegen. Kínálgasd sokat májassal, az nagyon meg tudja őket dobni, emellett energiapasztát toljál neki, ha elfogadja! Emellett sokat segít a macska Béres csepp, meg a Vetri DMG oldat is! (Igen, mocskos drágák!)
jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Vetri DMG-t én is ajánlom, nagyon jó. Nyertünk vele 1 hónapot a hashártya gyulladásos cicánknak.


Meg persze vitaminok. Még biztos gyenge a cicád, fel kell erősödnie, betegen te se ugrálsz és étvágyad se olyan. De ne add fel, szinten lehet tartani!

jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!ket hete kapta a kezelést,de mára megint rosszabb.két napja fecskendovel etetem meg keveset eszik magától de mára alig van ereje és Mikor megitattam úgy ment le az ágyról,hogy imbolygott de előtte ety órával nem volt semmi.immunerositot kapja napi kétszer.lehet innen visszaút vagy ne reménykedjek?
jan. 4. 16:07
 8/8 A kérdező kommentje:
Esteleg még a vetrin kívül tud valaki valami jó cuccot?nem baj ha drága,hatha ér valamit
jan. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!