Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő, mire beszokik...

Mennyi idő, mire beszokik hozzánk egy mentett, felnőtt cica? Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az adott cica 3 éves, már ivartalanított nőstény; sajnos kidobta a tenyésztője, mert valószínűleg nem volt túl jó anyuka.


Tegnap délután hoztunk haza, és rögtön talált magának egy sarkot, ahol megbújt. Odaraktuk neki a kis tápját, vizét, és az almot. Pár órára rá már sikerült is kicsalnunk egy felfedező körre. Jött, bújt, kérte a simit, mindig visszakanyarodott hozzánk, és közben felfedezett minden helységet szépen lassan. Dombol is közben, de látszik rajta, hogy elég nyugtalan. Még hanyatt is dobja olykor magát. Ezután mindig visszatér a kis sarkába, és kuksol órákig. Nem akarjuk piszkálni, haladjon a saját kis tempójában.


Ezt azóta ugyanígy csináljuk, és ugyan kicsit gyorsabban megy a felfedezés, de sajnos nem eszik és nem iszik semmit illetve wc-n sem volt azóta sem.


Amikor megszagolja a tápját (azt adjuk neki, amit eddig is fogyasztott), elkaparja, ahogy wc után szokta. Ugyanezt a vízzel is. Ez szerintetek mit jelent?


Mivel tudnánk segíteni neki? Ugyanúgy tudassuk vele, hogy várjuk, de hagyjuk békén?


Valószínűleg egy napja nem is aludt semmit, nagyon sajnáljuk.


Köszi!



jan. 28. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, kérdező! Még 24 órája sincs nálatok.

Ha már kimerészkedett, hagyta magát simogatni, és körbe is sétált, bőven jól halad a beszokással. Ügyesen csináljátok; haladjon a saját ütemében.

Majd eszik és iszik, ha éhes lesz. 1 napi nemkajálástól nem lesz semmi baja.

(Szinte biztos, hogy aludt éjjel, amikor ti is aludtatok)

Nem kell túlaggódni.

Meglásd, a jövő héten már úgy kell kiimádkoznod a saját ágyadból vagy foteledből, mert te is szeretnéd azt használni :)

jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Legyen meg neki minden, hozzáférhető helyen és távban: kaja, víz, alom, búvóhely (magas kaparófa a legjobb, de más zárt búvóhely is okés egyelőre, pl egy kartondoboz.

Olyan helyeket, mint ágy alja, kanapé mögötti rész, ahová be tud bújni, de ti abszolút nem férhettek hozzá, jobb elzárni, ugyanis a stresszes macskáknak, ha ilyen helyekre bújnak, nehezítik a saját beszokásukat. Ha csak a sarokba vonul el, akkor hagyjátok. Semmiképp se rángassátok, zavarjátok ki onnan. Hívogatni nem szükséges, ki fog majd menni. Próbáljatok lehetőleg nyugalmat teremteni otthon: ne most kezdjétek árendezni a lakást, meg lehetőleg az alapos porszívózást se mostanra tervezzétek be. Így minden rendben lesz. Félős macskánál amúgy ez akár hetekig is akár hetekig is tarthat.

Az, hogy kaparja a vizestálat meg a kaját, az ösztönös, vannak rá tippek, hogy mitől lehet, de számotokra ez nem fontos. Ez nem befolyásol semmit, dolgotok vele nincs.

Annyit hozzátennék, hogy tenyésztő nem rak utcára macskát akkor se, ha "nem jó anya", ha nagyon problémás, akkor tenyésztésből kivonja, de attól még lehet versenyre vinni vagy elajándékozni. Ez nettó szaporító, abból is a rosszabbik fajta.

A macsekkel az első pár napban menjetek el állatorvoshoz, alap vizsgálatot meg fiv/felv tesztet kérjetek, főleg így, hogy szaporítós a macsek.

jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat!


Össze vissza bújkál, mikor hol volt épp a kis felfedező köre. Pont azokat a helyeket preferálja egyébként, amiket említettél. Véletlenül sem szeretnénk piszkálni, vagy siettetni, de úgy vettük észre, hogy egy kis pihi után igényli, hogy szólítsuk (mindig válaszol), és ha leülünk az épp aktuális búvóhelye mellé a földre, már jön is ki egy kis simire. Kicsit elvagyunk, aztán kúszik vissza.

jan. 28. 12:02
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Hétfőre már van is időpontunk, visszük! Egyébként embernek sem nevezném az ilyet, nemhogy "szaporítónak".
jan. 28. 12:16
 5/13 anonim válasza:
100%
Mikor hozzámkerült az egyik cicám (ő is felnőtt volt már mikor elhoztam) eleinte ő is mindig "elkaparta" a kaját, elbújt, az ágy alatt gubbasztott leginkább, majd idővel esténként feljött hozzám az ágyra és ott aludt..nem tudom sajnos az előèletèt, de még a mai napig elég távolságtartó pedig ennek már több éve :(
jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1-1,5 éves macskát fogadtunk be utcáról. Bordáig volt soványodva. 9 évig volt velünk, ebből 4 évem arra ment el, hogy elkezdje engedni nemes őméltósága, hogy ritkán megsimogassam. De az sem hónapok voltak, amíg nem kellett emlékezet, hogy macskatartók vagyunk, ugyanis évekig zömében eltűnt pl ágy és fotel közé, ágy alá, konyhabútor mögé. Aztán egyre jobb lett a helyzet, de qrva lassú folyamat volt. Amikor először nemhogy a közelembe jött, hanem a hasamra feküdt, esküszöm alig mertem lélegezni. Az első rezzenésemre felállt és leugrott rólam. De akkor is megtörtént... 4 és fél év után. Ennél is tovább tartott az, hogy amikor aludni akart, nyíltan valahol lefeküdt a szemünk előtt, akkor először rögtön felállt, ha elmentünk mellette. Utána csak mindig készenléti állapotban felkapta a fejét, de maradt. Ezután csak kinyitotta a szemét. Sok-sok év múltán dübörögve mehettünk el mellette, se kép, se hang. Együtt aludtunk, kijött üdvözölni, amikor megjöttem. Mindig körülöttünk szundikált, hogy a közelünkben legyen. Gyakran hozzáérni sem kellett, dorombolt csak attól, hogy meglátott minket. Nem csak akkor jött oda, amikor éhes, "mert macska és mindig akar valamit". Baromi lassan, de kialakult kötődés, szeretet, bizalom. Éhes volt a szeretetre, nem tudott vele betelni onnantól, hogy rákapott az ízére, és én sem (én voltam vele a legtöbbet).


Hogy a ti cicátoknak mennyi idő lesz, azt nem tudom. Legyetek türelmesek. Időnként végtelennek tűnik, míg egyetlen hangyáni apróság változás történtik.

jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Awww 🥰🥰 ezek nagyon édes sztorik, köszönöm, hogy megosztottátok!
jan. 28. 14:10
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Előre készülj fel lélekben, hogy amikor először fogsz rálépni véletlenül a farkára, azt ő világi sértésnek fogja felvenni és egy ideig durci lesz. De tényleg, erre készülj fel, mert bármikor megtörténhet, és a jövőben, amennyiben szép hosszú életet leéltek közösen, hát fog még történni ilyen. Nekem a macstartásból nagyon belém égett, milyen hisztit levágott egy hónapig, csak mert a puha papucsomban a farka végére léptem, mert PONT AKKOR döntött úgy, hogy mozdul egyet, miközben azelőtt két órán át tetszhalott állapotban volt, úgy letojta a világot. AZtán én éreztem magam xarul a reakciójától, pedig semmi baja nem lett.
jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég jó haladás. Az én mentett cicám 3 napig bujkált, nem evett. Már kezdtem aggódni, de a 3. estéjén megtört a jég, előjött, evett, hanyatt dobta magát, lehetett simizni. Az még plusz pár nap volt, mire be mert jönni a hálószobában az ágyamba, addig kint sírdogált a nappaliban a szekrény tetején. Utána már minden rendben volt.
jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az a jó, ha apránként, helyiségenként vehetik birtokba az új helyet. Egy befogadott cicánk egy darabig csak a konyháig merészkedett, évekbe telt, mire a hálószobába is be mert menni, de amikor megtört a jég, az lett a kedvenc helye. Egy másik cicával nemrég költöztünk. Itt annyiban más a helyzet, hogy mi ismerősek vagyunk, csak a hely idegen, de ő 13 évig élt egy helyen (nálunk született) és kijárós volt (csak a kertbe ment ki), itt meg új hely és benti lett. Egy hétig csak a földszinten maradt meg, most már néha-néha (szigorúan csak velem) hajlandó felmenni az emeletre, de utána rohan vissza a megszokott helyére. Amúgy onnan indultunk, hogy mikor megérkeztünk, nem akart kijönni a hordozóból. 😀
jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!