Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskam lenyelt egy kis...

Ha a macskam lenyelt egy kis fonalat mennyi ido után látszik ha baja can tőle?Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

febr. 10. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

1-2 napon belül át kell mennie a bélrendszerén.

Régebben láttam egy állatorvosos videóban, ahol macskát műtöttek lenyelt fonál miatt. Mint kiderült, a műtét felesleges volt, mivel a fonal rá volt tekeredve a macska nyelvgyökére. Erre mindenképpen figyelj oda.

febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem lesz semmi baja majd kijön a macska másik végén enyi
febr. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az a kis fonál? Milyen anyag? Ha hosszú és vékony, erős szál, akkor bele is halhat, sőt a műtétbe is, mivel kiszedni is nagy műtét.
febr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tünetek vannak, akkor életveszélyről beszélünk. De állatorvosi vizsgálattal már korábban is megállapítható, hogy okozott e elzáródást, lefűződést az idegentest.
febr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-3 napig javasolt figyelni, szekletét átnézni. Az én macskám kétszer evett meg kb 10 centi fonalat, nem lett baja, de hívtam állatorvost, aki elmondta, hogy rátekeredhet a belére, akkor pedig azonnal műtétre van szükség. Ha ez megtörténik, hirtelen lesz rosszul, levert, bágyadt lesz, akkor indulj vele.
febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adj neki jó konzerv pastétomot macskafüvet tejet tápot , ha nem okádja ki cucc kihozza .
febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerencsés esetben átmegy az emésztőrendszeren gond nélkül, de az én cicám majdnem belehalt. :(

Ő egy varrótűbe befűzött cérnát nyelt le, pár percre nem figyeltem oda. Az lett gyanús, hog elkezdett tátogni és a mancsával a szája felé nyulkálni. Volt egy pici öklendezés, és elbújt az ágy alá. Azonnal taxival orvoshoz rohantunk, a tű megakadt a nyelőcsövében, ez a kisebb baj lett volna, ki tudták volna szedni. De a röntgenen látszott, hogy a cérna viszont már rátekeredett a beleire. Aonnali műtét kellett, de azt mondták, nem biztos hogy sikerül megmenteni, ha elzáródott egy bélszakasz. Pár óra múlva felhívtak, hogy szerencsére sikerült a műtét, megmarad.:)

Másnap hazavihettem, és antibiotikumot kellett kapnia pár napig.

Nagyon nagy szerencsénk volt, mert ha nem veszem észre rögtön, akkor most nem feküdne itt mellettem...

Ha valaki nem hinné el, itt egy kép, ezt a ruhácskát kapta a műtét után:


[link]

febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!