Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak mit szokott adni...

Macskáknak mit szokott adni az állatorvos hasmenésre?

Figyelt kérdés
Tegnap este elvittem a macskámat szűnni nem akaró hasmenés ellen és hajnalban rosszul lett és elpusztult. Én azt gondolom hogy elkezelte vagy valami injekció túl erős volt neki. Nagyon szomorú vagyok mert az igaz hogy megviselt volt szegény, evett és ivott is mielőtt elvittem de nem úgy nézett ki mint aki néhány órával később majd elpusztul.. Azt mondta hogy egy napig koplaltassam és harmadik napra jobban lesz. Hát ehhez képest ami történt az borzasztó. Folyton enni kért de nem adhattam neki, később hányt és fél óra múlva már görcsölt és elműlt. :-( Úgy bánt hogy elvittem hozzá,nem lehet igaz hogy ilyen súlyos baja volt. Egyszerűen kinyírta.
febr. 15. 04:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Volt már ugyanilyen eset egy másik orvosnál évekkel ezelőtt, ezért kérdezem. Ezt nem lehet meggyógyítani, vagy inkább hagytam volna hátha magától helyrejön? Más is járt már így?
febr. 15. 05:04
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztos hogy kinyírta. A legvalószínűbb, hogy nem talált bele a helyes gyógymódba - esetleg a macska már annyira oda volt, hogy nem volt rajta segítség.


Képzeld magad az orvos helyébe:

Napirenden járnak hozzá a hisztis kisállat-tulajdonosok, és minden aprósággal vegzálják. Az orvosnak nem áll rendelkezésre komplex high-tech (több százezer forintos) vérképelemzés, hogy megállapítsa a probléma forrását.


A befizetett pénzekből éppen csak fenn tudja tartani a praxisát és nyomnia kell az ipart. Így az esetek 90%-át olcsón és gyorsan kell letudnia, vagy lehúzhatja a rolót.


Végül is csak egy rövid életű macska lett oda. Fogadj örökbe egy másikat, akinek idáig enni se adtak!

febr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha így járnak el, én többé nem viszem. Van még egy macskám. Több esélye van ha nem látja orvos. Infúziót kapott mert ki volt száradva meg valami injekciót kettőt, lázas sem volt. Elég lett volna valami hasfogó szájon át és folyadék infúzióban, esetleg enyhe gyulladáscsökkentő. Egyébként pedig egy neves városi rendelő, UH, röntgen minden van.
febr. 15. 05:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, kérdező. Amikor az én cicámnak nem múlt a hasmenése, végigcsináltunk 2 antibiotikum kúrát, rendszeresen kapott infúziót, készült teljes vérkép, voltunk hasi ultrahangon, és természetesen a tápot is lecseréltük. De ami a legfontosabb: a hasmenés sokszor csak a tünete valami súlyos betegségnek, amibe bizony bele lehet halni. Giardia, fiv, felv - egy lelkiismeretes állatorvos ezekre teszteli a betegét, mielőtt a tünetek enyhítésén kívül kezelésbe kezdene.
febr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A hasmenés lehet ártalmatlan dologtól, vagy pl. leukózistól is, ami bármikor elviheti. Teszteltesd le a másik cicádat, mert lehet, hogy ő is fertőzött és akkor másképp kell kezelni, ha bármilyen probléma van vele.
febr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi macskánknak embereknek való antibiotikumot adott, helyrejött tőle.

De ő lázas volt, így tudta hogy fertőzés.

febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad kérdező, azt látom, hogy te nagyon becsületesen gondoskodtál a cicádról, éjjel is ott voltál vele végig.


Ez biztos sokat jelentett neki. Részvétem.



Az állatorvos meg lehet tényleg kókler, lehet nem. Én se tudnék ennyiből diagnózist vagy kezelési módot mondani.



A gyásznak ez egy teljesen normális reakciója, hogy okokat keresel, meg valakit, aki hibázott.

Még olyanokor is van ilyen, ha az orvos egy másik orvos szerettét veszítette el, ott meg aztán tényleg ért mindenki mindent.



Sajnos (embernél is) van olyan, hogy túl későn vesznek észre valamit, és a terápia már nem használ. Vagy valami olyan áttétes probléma van, ami ellen már nehéz harcolni.

febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

"Végül is csak egy rövid életű macska lett oda."

Belegondoltál már abba, hogy van olyan ember, aki nem szociopata és azért vállal állatot, mert szereti? A macska várható élettartama normális körülmények között egyébként is 12-15 év, az már nem olyan rövid. Rövid ideig él egy hörcsög az 1-2 évével, de egy macska akár az életed negyedét is melletted töltheti.

A macskával egyébként az is probléma diagnosztikai szempontból, hogy kifejezetten jól tűri a betegségeket. Amilyen rosszulléttől te már nem tudsz felkelni, ő még simán nézhet ki egészségesnek, ez megnehezíti a betegség felismerését.

febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#8 - te pedig belegondoltál abba, hogy minden agyonpátyolgatott kis kedvencre kb. 10000 gazdátlan macska jut?


Nem írtam semmi sértőt - de egy semleges véleményt a vörös iszapig lepontozni szórakoztató és etikus - ugye?

febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen, igaza van a 8asnak, de annyit tennék még hozzá, hogy ez a 12-15 év az ideális eset.


Olyan élőlény, aminek minden eggyes példánya 100% ideális berendezéssel indul, sajnos nincs.


Van olyan ember is, aki 7 évesen rákos lesz, és nem lehet megmenteni. Ilyen sajnálatos genetika, elégtelenségek macskában, kutyában, tirgirsben is előfordulnak, és nem, nem feltétlen látszik szemmel.



Nem lehet tudni a kérdező cicája milyen genetikával indult.

febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!