Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél év körüli kan cicus mellé...

Fél év körüli kan cicus mellé mennyi idős nőstény cicusban gondolkodjak?

Figyelt kérdés
Benti cica mellé szeretnék egy másikat, hogy ne egyedül legyen amíg mi nem vagyunk itthon. Másik fiút nem szeretnék nehogy esetleg nagy balhék legyenek ( tudom, hogy ez a nősténynél sem zárható ki). Éppenséggel azt nem tudom, hogy idősebb vagy fiatalabb nőstényben gondolkozzak. Vegyes cicagazdik tapasztalatait várom!

márc. 11. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg ivartalanítottat szerezz/a tiéd legyen az különben be fog indulni a macska termelés.

Egyébként nagyjából hasonló korút egy nagyon fiatal macskávak nem biztos hogy ellenne, egy öreggel szintén nem biztos.

márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésedet az állatmenhelyek szerintem már kitehették a szégyenfalra! >(

Miért akarsz kontrollálatlanul kismacskákat termel(tet)ni?

márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk két ivartalan kandúr van. Kéthavonta random megtépik egymást - az okára még nem jöttem rá -, de amúgy béke van.

A kérdésedre válaszolva: én egy hasonló korú cicát választanék; szépen felcseperednek majd együtt. És persze nyissz azonnal, ha ivarérett korba kerül.

márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

1. Macskáknál a hím neve kanDÚR, nem kan. Ez nem disznó.

2. "Másik fiút nem szeretnék nehogy esetleg nagy balhék legyenek"

Két ivaros hím verekedésére gondolsz? Csak mert a nősténnyel is kb akkor nem fog verekedni, ha párzási időszak van - de akkor meg a kiscicákat fogják gyártani orrba-szájba. Remélem, ezt te sem így gondolod.

3. Ha ivartalan a macska (és piszkosul remélem, hogy igen...), akkor csak rosszul tudod: nem verekszenek össze nagyobb eséllyel az azonos neműek. TELJESEN LÉNYEGTELEN, milyen nemű a másik macska, ha ivartalanok!

4. Nem feltétlenül számít a kor a macskáknál, de ha muszáj összeszoktatni, könnyebb, ha az új jövevény kiscica.

5, és a leges legfontosabb:

Hibás az alapkoncepciód!

A macskák NEM társas lények, NINCS szükségük fajtárs jelenlétére, és nem, nem fog segíteni az egyedüllétén. A macskák nagy részének a másik macska konkurenciát jelent és riválisok lesznek, legfeljebb eltűrik egymást. A cuki fényképen látható összebújós cukimukiságok kb az esetek 1-3 %-ában történnek meg a valóságban, és azoknak az eseteknek a felében is együtt nevelkedett tesókról van szó.


Röviden: ne szerezz be ezért másik macskát, mert mindhárman szívni fogtok vele.

márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2# Köszönöm a semmit a kérdésem nem erre irányult! Egy szóval nem mondtam, hogy kiscicákat szeretnék, de örülnék, ha a szövegértéseden dolgoznál és legközelebb arra válaszolnál! :)
márc. 11. 18:48
 6/13 A kérdező kommentje:
4# Szintén köszönöm a sok tölteléket! Nyilván nem tudtad megkülönböztetni, hogy most a macskákról beszélek és nem a disznókról azért kötöttél ebbe bele. Válaszodból pedig amire én kíváncsi voltam az 2 és fél sor. Időt és energiát spórolhattál volna az életedből (már ha van), ehelyett rám pazaroltad amit nagyon köszönök! :)
márc. 11. 18:55
 7/13 A kérdező kommentje:
1# 3# Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen lesz ivartalanítás, mert nem szeretnénk kiscicákat. Ha meg mégis akkor annak lesz majd másik opciója, mert igen sok ember nem figyel eléggé kedvencére!
márc. 11. 19:00
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha ivaros macskához viszel egy másik ivaros, ellentétes nemű macskát, aki már lesz fél év közeli, akkor simán lehetnek kiscicák végeredményképp, ha akarod, ha nem. Szóval hiába a nyálverés, előbb ivartalanítsd a macskádat.

Másrészt lehetne értelmezni a kapott válaszokat, mert különben majd írod ki a kérdést pár hét múlva, hogy mit csinálj, a macskáid szétmarják és szétstresszelik egymást és nem tudod, mihez kezdj velük... Vagy ez ennyire nem érdekel? Ennyire le se tojod, mi lesz a macskáddal? AKkor minek mégegy, hogy mégegy igényeit ignoráld?...


"Nyilván nem tudtad megkülönböztetni, hogy most a macskákról beszélek és nem a disznókról azért kötöttél ebbe bele."

Ha ennyire zavar, tanulj meg magyarul.

márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8# Egy szóval nem írtam, hogy ivaros vagy ivartalan a macskám!!! És nyilván te tudod, mennyire figyelek a macskámra és mennyire nem! Na meg persze azt is tudod milyen igényei vannak! Csak szimplán feltűnt, hogy társra vágyna ez annyira rossz dolog, hogy bele kell kötni?
márc. 11. 19:49
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem vágyik társra a macskád, fogd már fel, hogy egymásnak riválisai a macskák. Foglalkozz inkább vele többet, mert nagyobb eséllyel szúrod el a macska jelenlegi biztonságérzetét, minthogy BÁRMI jót okoznál neki.
márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!