Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon rosszat teszek azzal a...

Nagyon rosszat teszek azzal a macskámnak, hogy ki is engedem?

Figyelt kérdés

2 hónapos körül került ide, talált cica. Most 8 hónapos. Anyukám elkezdte kiszoktatni, és már imád kint lenni. Bent alszik és persze nappal is bent lehet ha akar. Éjszakára sosem hagyjuk kint. Viszont reggel már menetrendszerűen nyávog az ajtóban, rohan ki, meg is van a saját cica társasága. Minden nap bandáznak az udvarunkban, játszanak egymással.

Ő szeret kint lenni, csak ezzel mennyire teszek neki rosszat?

Oltott, féreghajtott, ivartalanított a macskánk. Macska biztos kerítés nem lesz, még gimis vagyok, nem az én házam, nem tudom megvalósítani.


márc. 17. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Szüleid háza, az ő felelősségük, hogy a háziállat mindig a portán belül maradjon. Ennyivel nem teszel rosszat a macskádnak, de amint kiugrik a kerítésen és elcsapja egy autó, te fogsz sírni. Az meg szimplán felelőtlenség és szabálytalan is, ha hagyod, hogy kedvére gyilkoljon madarakat, márpedig ha kint van, nyugodj meg, fogja csinálni.

Csak azt nem értem, minek a macska, ha nem tudjátok felelősen tartani - nem csak a macska irányába, hanem a külvilág irányába is.

márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
36%
Egyáltalán semmi rosszat nem teszel ezzel neki. Megy vadászik, éli az életét, télre jó ha van egy szélvédett hely neki pl. garázs, és akár kint is teljesen jól megvan. Macska biztos kerítés szerintem nem létezik:) de ha ivartalanított akkor szerintem messzire nem fog elkóborólni úgysem.
márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Tudod, én is saját káromon jöttem rá, hogy nem nekem van igazam. Úgy voltam mivel vidéken élünk, kiengedhetem a macskát. Igen, valóban, jóval teljesebb életet tud élni egy kinti macsek, mint akit a panelban tartanak.

De! Rengeteg veszély fenyegeti: megmérgezik, megkínozzák, bezárják véletlenül valahova és éhen szomjan hal, elüti egy autó, megfogja egy kutya, felmegy valahova ahonnan nem tud lejönni, szóval van veszély bőven.

Az enyémet elütötte az autó, pedig ivartalanított volt, mégis imádott csavarogni. Viszonylag távol vagyunk a főúttól, kis mellékutcában, de mégis elmerészkedett addig. És 3 éves volt szegény vagy még annyi sem. Nagyon sajnáltam, de az én hibám. A mai világban már nem tanácsos kint tartani macskát, még ha sokan ezt is teszik.

márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem a te felelősséged, hanem a szüleidé. Azzal viszont, hogy ki van engedve szabadon, az élete kockáztatva van. Ami játszik, az, hogy elüti egy autó, széttépi egy kutya, mérgezés, vagy akár halálos fertőzés összeszedése másik macskáktól. Nem azzal van baj, hogy kint van, az alap esetben inkább jó, mint rossz, viszont macskabiztos kerítés nélkül, nincs garancia arra, hogy ne lépjen ki a kapun és érje valami.
márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Én falu szélén lakom, viszonylag kicsi a forgalom. Három macskám volt: egy nyomtalanul eltűnt, egyet elütöttek, egyet lemérgeztek. Mindhármat egy éves kora előtt. Azóta macskám sem volt, nem hogy kinti, rájöttem hogy annyira mégsem jó nekik kint. Aztán lehet, hogy én vagyok a szerencsétlen, mert a szomszéd jelenlegi macskája meg majd öt éve járja az utcákat és még semmi baja nem esett.

Alapvetően egyébként ha csak az udvarra jár ki, akkor nem olyan nagy probléma, hiszen azért nekik is kell a mozgás, meg a friss levegő.

márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem minden betegségre van oltás. A miénket sajnos a fertőző hashártya gyulladás vitte el :( Minden vackot megkapott, féreghatott, bolhaírott kinti-benti macsek volt, de sajnos felnyalta valahol azt a xart és elvitte.


Szóval ja, ne engedjétek ki.

márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Majd lehet sírdogálni ha elütik, mérget eszik, beteg lesz, elkapja egy kutya, stb.
márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Beszéld rá szüleid egy kinti kennelre, akkor biztonságban marad és olcsóbb mint a kerítés.
márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!