Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy takarítsuk el a szomszéd...

Hogy takarítsuk el a szomszéd macskáit a területemről?

Figyelt kérdés
A szomszédból átjár 4 macska a kertünkbe, szinte egész nap itt vannak valahol a bokrokban vagy a magas fűben, ölik a madarakat, a gyíkokat, a lepkéket a nyáriorgona körül, szedik ki a tóból az aranyhalainkat (több kevesebb sikerrel) összesz@rják a virágágyást, belekaparnak a cserepekbe. Vissza a szomszédhoz szerintem csak enni járnak itt meg szórakoznak egész nap! De nekem ide nem kell macska, miért nálam vannak, ha nem az enyémek???

máj. 12. 12:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Szia, beszélj a szomszéddal. Jogszabály írja elő, hogy az állatait a saját kertjén belül kell tartania mindenkinek. Vagy ha letagadja, hogy az övé vagy nem akar az üggyel mit kezdeni, akkor hívd az állatvédőket.
máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
18%
Slavia 631 elég jó takarító eszköz.
máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
8%
menj el pszichológushoz, mert beteg vagy, más megoldás nincs.
máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod megoldani valahogy, hogy ne tudjanak bemenni a kertedbe? Esetleg ha a kerítésen lévő lyukon mennek be, megcsinálni azt a lyukat, vagy ilyesmi
máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

1., A szomszéddal beszélj.

2., Szerezz egy kutyát. Az enyém imádja a macskákat. Ez azt jelenti, hogy teljes sprinttel rohan utánuk. Macskák azóta nem járnak át hozzánk.

3., Vannak macska riasztó szerek, szerkezetek. Nem próbáltam, de nem olvastam róluk jót.

4., Jöjjön át valami kutyás haver néha. A macska nem szeret futni. Párszor megkergeti, akkor nem nagyon fog átjárni.


Igen a törvény előírja a saját területen tartást. Ezt azonban nem nagyon látom, hogy ellenőriznék. Ha a macska elsősorban egerész feladatokat lát el, lehet, hogy nem is praktikus.

Amit gondolj meg: Amióta nincs nálunk macska, bizony a cincogó szörnyek fel-fel tűnnek (Én meg akkora barom vagyok, hogy azon jár az eszem, hogy hol engedjem el őket).

máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A szomszéd fogyóeszköznek tartja őket, nem is tudom minek, nála alig vannak...
máj. 12. 13:55
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, ma 13:50-es. A macskák általában a kerítés alatt szoktak közlekedni.
máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%

1. Beszéljünk először a szomszéddal: először is próbáljuk megbeszélni a helyzetet a szomszéddal, és kérjük meg őket, hogy tartsák távol a macskáikat a területtől.


2. Használjunk macskaelriasztó módszereket: próbáljunk ki különböző macskaelriasztó módszereket, például citromhéjat vagy kávédarát szórhatunk a területre, mert a macskák nem szeretik ezeket az illatokat.


3. Telepítsünk macskaelriasztó eszközöket: vásároljunk speciális macskaelriasztó készülékeket, amelyek ultrahangos hangokat bocsátanak ki, melyek zavaróak lehetnek a macskák számára.


4. Használjunk macskaira designed termékeket: vásároljunk macskákra tervezett termékeket, például macskaelriasztó spray-t, amely elriaszthatja a macskákat a területtől.


5. Forduljunk szakemberhez: ha egyik módszer sem segít, forduljunk egy szakemberhez vagy állatvédelmi szervezethez, akik segíthetnek megtalálni a megfelelő megoldást a problémára.

máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

A lap alján található pörgő felület is nagyon ötletes:

[link]

máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!