Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány macskád van a lakásban?

Hány macskád van a lakásban?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy érdemes legalább kettőt venni, hogy tudjanak egymással játszani.


Mi a véleményed erről? Ha egyedül van, akkor szenved?


2011. aug. 22. 17:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az olyanra nem vagyok kíváncsi, hogy ne tartsak macskát lakásban. Inkább tartom bent, legalább nem üti el autó, mert sajnos felénk ez gyakori.


Amúgy ivartalanított nőstény macskám van, szobatiszta és elég jól nevelt, nincs sok gondunk vele.

2011. aug. 22. 18:02
 12/18 anonim ***** válasza:

Jelenleg 4.

Két nagy (egy nőstény,meg egy kandúr-tesók)

aztán két kisebb

Amúgy kétlem,hogy unatkozni fog egyedül,persze ha nem tartod bezárva.

2011. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy van, de nem úgy tűnik, mintha szenvedne. Az tény, hogy nem folyamatosan élénk. De reggel és este legalább egy órát játszom vele, elalvás előtt még egy félóra dögönyözést, simogatást kap, és ha van ideje, a párom is foglalkozik vele. A maradék időben vagy egyedül játszik, vagy alszik.

A szüleimnél több macska van, figyeltem őket, de ők sem játszanak többet, mint az én cicám, hanem inkább lustálkodnak, henteregnek, alszanak.

2011. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy off-fal kezdem, de mi az, hogy párod nem örült, hogy magaddal viszed? :-o Engem lapátra is tennének, ha olyan embertelen gondolat fogalmazódna meg bennem, hogy otthagyom a kisállatom a régi lakásban, mint eb a szaharát...

Ha kijárós volt most meg benti lesz, akkor méginkább unatkozni fog egyedül. Nekem 2 van lakásban. lakótársam szerint ha nem vagyok otthon, sokkal punnyadtabbak, járkálnak az ajtó elött.. rossz belegondolni, hogy akkor mennyire uncsizhatott míg egy évig egyedül volt. Az vitathatatlan, hogy egy társas lény boldogabb párban, mint egymaga.

2011. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ne érts félre. Családtól költözünk el, szóval akkor sem lenne semmi, ha itt maradna, nem utcára kerülne vagy ilyesmi. Egyébként egyáltalán nem gond, hogy visszük a macsekot, csak neki volt már rossz tapasztalata. De mivel a mi macskánk igazán nyugodt természetű, ezért belement. Azért csak van hozzá köze, mert nem csak egyedül fogom gondozni. :) A lovamat is lelkesen gondozta, mikor itthon volt még, szóval szereti az állatokat, csak szerinte lakásba nem való. Kutyát én sem vinnék, de a macska olyan kényes állat, hogy szerintem nem kínzás nekik.


Egyenlőre biztos, hogy egyedül lesz, a későbbiekben meg meglátom.

Itthon többet van bent a macska, mint kint, biztos, hogy furcsa lesz neki, de szerintem megszokja. Télen általában amúgy is mindig bent volt.

2011. aug. 22. 18:12
 16/18 anonim ***** válasza:

7 évig volt panelban a kilencediken cicám. egyedül volt napközben, de mikor hazamentünk velünk szórakozott.

aztán családi házba költöztünk, hoztunk másik cicát, de arra nagyon féltékeny volt.ütötte, ahol érte a picit.

aztán később elmentek egymás mellett, nem játszottak együtt sohasem.

azóta 5 cicám van,de nemigen vesznek egymásról tudomást.

nagy a kert, egyik itt másik ott alszik, csak enni jönnek be.

2011. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen információt csak az ügyvédem jelenlétében árulok el.
2011. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy macskám van csak, ő pedig nappal kimehet, de estére hozom be. Mindig velem alszik, szóval nincs rossz dolga. Hajnalban felkelt, mert ő éhes. Akkor félkómásan lemegyek neki enni adni, de aztán vissza akar jönni a szobába akkor felkelek megint és beeresztem... Hiányolja a macska társaságot is persze, de mivel kimegy talál magának macskát akivel ölhetik egymást, mert azt szokták. Nem hagy engem unatkozni, de én sem hagyom őt mindig békén úgyhogy nem hiszem hogy szenvedne, szeretjük egymást. Szoktam vele játszani is, mert hiába már 6 éves, még mindig imádja a madzagot, vagyis inkább az árnyékát főleg. :)

De én macskát még sosem vettem. Hozzánk mindig csak úgy jöttek a macskák, mert kaptak enni és megszeretgettük őket. A cicámat egyik ismerősünktől hoztuk, testvére is volt vele jöttek hozzánk, de megölték a kutyáink a kisebbiket. :( Ezért van most csak egy. Neki szentelem minden figyelmem és a kutyámnak. Mintha a gyerekeim lennének.

2012. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!