Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hagyott már el a macskád?

Hagyott már el a macskád?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok, a 2 éves macskám egy hete nem jött haza. A párommal találtuk 2 éve. Nagyon kedves, szociális állat. Mivel csak reggel meg este találkozom vele, szereztem egy másikat mellé, mindkettő ivartalanítva van.

Nyáron (az eddigiekkel ellentétben) hagytam, hogy kint maradjon éjszakára. Aztán egyre többször maradt távol. Szerintem keresett olyan helyet, ahol többen vannak, és gyakrabban otthon. "Visszahódíthatom" még? Tudom, vicces, de olyan, mintha a párkapcsolatunk szimbóluma lenne. Meg nagyon szeretem is.


2011. szept. 28. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem láttad sehol, akkor nagyobb a valszónűsége, hogy valami baja lett inkább.

Amúgy az ivartalanítás, sok foglalkozás, idegenekkel nem barátkoztatás- én így próbálom elkerülni.

2011. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kandúr cicám 3 éves volt mikor elment 2 hétig haza se jött. Majd fél évig nem láttam majd hazajött pár órát itthon volt 2009. Decemberében tünt el.Azóta senki se látta. :(



De barátnőm macskája mindig haza megy. Amúgy ha máshol megetetik akár a kutyát akár a macskát akkor az az állat ott marad. Ezért nem szabad idegen cicát, kiskutyát megsimizni mert hazáig követ és megvárja míg újra kimész ( átlagban )

2011. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, de nem az én, hanem az öcsém cicája. Nálunk mindig több cica volt, így egyre nem jutott annyi figyelem. A szomszéd kisgyereknek azonban nem volt macskája, és így az ő teljes figyelmét ez a cica kapta. Így elhagyott minket.

De nem baj, mert jó helye lett ott, szeretik, és látszik, hogy jól érzi magát. És ez a lényeg.

2011. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tünt el , 2-2,5 éve, volt egy nagy kandúr macskám , kijárós volt . Mindennap itthon volt, itt volt az ajtó előtt, télen legtöbbször bent aludt a radiátor alatt.Nagyon kedves macska volt, és nagyon szeretett minket, ugyan úgy mint mi őt.Egyik este elment, és azóta sem jött elő. Annyira hiányzott :(:( . Lehet hogy hülyeségnek hangzik, elmentem egy jósnőhöz, és azt jósolta hogy valamilyen baleset érte, és valaki megtalálta, és befogadta , és nem pusztult el, él még. Azt is mondta hogy lehet majd vissza jön, de azóta se jött... :(
2011. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolso! Hidd el, hogy jobb, ha ugy tunik el egy cica, hogy nem talalod meg...nekunk is volt egy ilyen eset. Es mi is ugy magyarazzuk, hogy "valaki" biztos befogadta :)

A kerdezonek: a mi cicaink is kinti-bentiek. Ejszakara mindig behivjuk oket. Kapnak vacsit, es reggelig szundi van! Persze nem mindig szeretik a rendet, nyaron meg mennenek ki a joidobe! Bezzeg telen :)) Szoval, ha tenyleg arrol van szo, hogy valaki elszerette, akkor ha latod probald meg kajaval visszaszeretni :P A macskak mar csak ilyen dögök :)))

2011. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy hiba volt kiengedni éjszakára. Gondoltam, teszek rá nyakörvet (ha valaha visszajön) és ráírom, hogy van gazdája, aki várja haza. Csak éppen sok a drótkerítés, és félek, hogy felakad.
2011. szept. 28. 20:26
 7/10 anonim ***** válasza:
A mieinken van bolhanyakorv (kellemest a hasznossal-rengeteg kullancs ellen). Akkorara allitva h a fejet ki tudja huzni belole, de meg soha nem hagytak el. Bizom benne hogy hazamegy a kodorgo!!!
2011. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem 4 cicám van: egy anyamacska és a három kölyke (a kölykök közül 2 kandúr és 1 lány, már 1 évesek) vidéken élnek, mert ott van egy nyaralónk (a nyarat és a hétvégéket mindig ott töltjük), de ősszel be kell jönnünk a városba és így otthagyjuk őket, de mineden 2dik nap kimegyünk hozzájuk. A kedvencem az egyik kandúr, aki már több mint1 hete eltűnt. Ő a legkedvesebb mindközül, és ilyet sohasem csinált (esténként elment. és reggelre visszajött, maximum 15 órát volt távol eddig). Mindig jött ha hivtuk és ismerte a nevét is... a kertünk nagy és simán kóboroltak mindig, de ilyen hosszú időre sohasem ment el.. aggódom érte, nem tudom hogy mi lehet vele annyira szeretem...
2011. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért fura, hogy az eszedbe sem jut, hogy valami baja esett.
2011. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott, de mivel egyre ritkábban járt haza, nem erre tippelek.

Még az is megfordult a fejemben, hogy megsértődött az új cica miatt, és ezért távolodott el tőlem. Régen szorosabb volt a kapcsolatunk.

2011. szept. 29. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!