Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Macskabútor készítés házilag?...

Bozsikrisz kérdése:

Macskabútor készítés házilag? Hogy csináljam, hogy stabil legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy pöpec macskavárat, ami a plafonig felér. Ilyesmikből kellene az okosságot összehozni:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha vastag kartonhengerekből lesznek a tartó rudak az mennyire lesz tartós (és stabil)? Vagy azt mi másból lehetne megcsinálni? Tudom, hogy kell még kenderkötél, illetve plüss, amivel bevonom…

És azok a fekvő részek (ami pl. a 3. linken van, ahol a vörös cica fekszik) mitől marad a „levegőben”? Hogy lehetne rögzíteni, hogy ne szakadjon le a macsek alatt?

Úgy tervezem, hogy az alja olyan lenne, mint ami a 4. linken van (annak viszonylag széles a talp része, tehát stabilan állna) és arra jönne még 1-2 emelet, hogy fölmenjen a plafonig.


Előre is köszönöm az ötleteket és a tippeket!


2011. aug. 8. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi készítettünk nem rég (kb. 1 hónapja) a mi Maine Coonunknak, muszáj volt stabilra készíteni, nehogy a majdani 10 kilójával felburítsa.


Mi ezeknél egyszerűbbet csináltunk, a magassága 160 cm. Magasabbat nem érdemes, mert nem lesz stabil.


A kartonhenger akkor lesz csak jó, ha a cicus 4-5 kilónál nem lesz nagyobb. Mi műanyag hengereket használtunk, ez tutira erős.

Rögzíteni csavarokkal és ilyen L lakú fém valamikkel rögzítettük. Készülj fel, hogy a legolcsóbb kötél is 200-300 Ft métere. Mi nem is tettünk mindenhova, mert méregdrága lett volna. Egy rúdra így is ráment 40 méter... A többit erős szőnyeggel burkoltuk be.


Ha gondolod, küldj emilcímet és megmutatom, hogy a miénk milyen lett. :)

2011. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok még: az alapot és a polcokat OSB lapokból készítettük, a burkolat pedig egyszerű pokróc, amit duplán varrtunk, alá egy kis szivacsot tettünk, hogy pihepuha legyen, kis szögekkel rögzítettük.
2011. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Pofon egyszerű megoldani,hogy stabil legyen.Karton henger helyett pvc hengert ajánlok,olcsó és többféle átmérőben kapható,könnyen méretre vágható,erős,életed végéig megmarad.A többi csak darabolás és kreativitás kérdése-mert fontos,hogy a végén nézzen is ki valahogy.
2011. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Találtam kötelet olcsón.


[link]

2011. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi tippeket!

Utolsó, igen, azt a vaterásat pont most néztem én is:D De szerintem az bitang vastag kötél, ha lovaknak van.

Akinek van ilyen kaparófája saccolja már meg légyszi, hogy kb. hány mm átmérőjű a kötél.

2011. aug. 8. 11:00
 6/12 A kérdező kommentje:

Első, ezt most találtam:

[link]


200-300 ft métere? Eddig csak 20-30 forintosokat találtam:)

2011. aug. 8. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, akkor neked mázlid van, én is csak nézegetek itt nagy kerek szemekkel!!!

Mi egész Győrt végigjártuk kötél ügyben... A kisebb boltokat is, meg a nagyokat (Baumax, Brico, Praktiker... mindent). És 200 alatt nem találtunk sehol...


Úgy látom, neten is szét kellett volna néznünk...

2011. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sabrina99 válasza:

egy sima vonóhorgos kötél is elég. Mivel a kötél lényege, hogy a cica belevájhassa a karmait, az alapján kell a vastagságát nézni.

Mi is gyártottunk házilag egy szülődobozt, és hozzá kaparófát. Nagyobb mint amiket meglehet venni 400.00ft-ért meg stb, de mi így is kijöttünk 1700ft-al, mert mi befedtük polár takaróval.

2011. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos az hogy bitang erős kötél ha lovaknak van. Ha körbetekered a kaparófa a műanyag csövön, azért merevnek kell lennie egy kicsit
2011. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vadkerrti Balázs válasza:
Bocs de ezek az oldalak nem nyitódnak meg, de én is épp ilyesmit akarok csinálni, úgy kb. mennyi madzagra van szügség, persze használok szőnyeget is??
2013. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!