Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után fog még...

Ivartalanítás után fog még párzani a macskám csak nem lesz kölyke vagy nem fog párzani?

Figyelt kérdés
2 éves lány cica
2009. ápr. 28. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog pározni. Mivel nem tüzel ezért nem is érdekes a kanoknak, és ő sem keresi őket.
2009. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog párzani, hisz megszabadul a fajfenntartási ösztönétől, melyet a hormonok működése irányít, ami fokozatosan megszűnik.
2009. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

csak a tüzelés miatt párzanak, mert késztetést éreznek.

De ha ivartalanítod nem lesz párzás,mert nem tüzel. De ettől még semmitől nem fosztod meg...sőt!

2009. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. ápr. 28. 13:24
 5/20 anonim válasza:
53%
én is igy tudom, de még azt is hallottam, hogy rengeteg macska ez után kedvtelen lesz és már nem lesz olyan játékos és mozgékony... tapasztalatok ezzel kapcsolatban? mert nekem van egy cicám és nem szeretnénk kiscicákat, és ugy sajnálom szegénykét, amikor jön ez a pár napja, de félek, hogy ha megműttetem akkor életkedve nem lesz... pedig nagyon játékos a drága
2009. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Több macskám van/volt, mind ivartalanítva. A kedélyük, játékos kedvük egyáltalán nem változott.
2009. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
azt mondta a szomszédunk hogy a szülei macskái ivartalanítva vannak és semmi életkedvük és nagyon elhíztak azóta és nagyon bambák lettek egész nap csak alszonak ugye ez nem igaz?z én macskám igazi kis egyéniség és nem akarom hogy ilyen legyen
2009. ápr. 28. 13:52
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

az én cicám is ivartalanítva van és egyáltalán nem lett lusta, sőt :D

sztem ne aggódj csak foglalkozz velük jó sokat :D

2009. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat

és még annyit szeretnék kérdezni hogy a mütét alatt felvágják a hasát vagy ezt hogy csinálják?

bocsi a sok kérdésért csak mindig eszembe jut valami :)

2009. ápr. 28. 13:59
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első tüzelésük előtt(ivarérés előtt) ivartalanított cicáknál nem indul meg a hormontermelésük, ezért az egyéniségük egész életükben olyan marad, mint a kölyökcicáknak. Hosszabb ideig is élnek. Nem attól függ az életkedvük, hogy van-e méhük vagy heréjük, hanem hogy mennyire ingergazdag a környezetük, mennyit foglalkozik velük a gazdijuk és van-e cicatársuk, akikkel kedvükre rohangászhatnak. Minden cica lustább lesz, ahogy felnő, ezért kell velük sokat foglalkozni. Nekem ez a tapasztalatom.
2009. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!