Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicus messze a legjobb...

A cicus messze a legjobb háziállat?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a kutya a 2.odik, de messze a macska után ,1.
2011. okt. 13. 12:35
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
87%
szerintem azért lehet kedveltebb háziállat,mert állatot főként felnőttek tartanak,a felnőttek dolgozni járnak,nincs idejük annyit foglalkozni egy állattal,mint pl egy kutyával kéne.a macska el van egyedül is,nem kell levinni,nem igényel annyi törődést,mint egy kutya.és kisebb helyen is elfér..de mégis van valaki,aki hazavárja az embert...ennyi lehet a titok.akinek meg sok ideje van az nyilván kutyát vesz...
2011. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Az értékelés úgy működik, hogy: Hasznos volt számodra ez a válasz?

És nem úgy, hogy: Egyetértesz a válasszal?

Miért nem hallgatod meg a másik felet? Mindkét állatnak megvan a haszna, más miatt szeretjük őket. A cica puha, simogatni való, doromboló, nyugodt, a kutyával meg jól lehet kirándulni, tanítani, futni vele, kutyás sportokban, pl. agility-ben, frishbee-ben, dog dancing-ben kipróbálni magad (ha ezeket beírod a youtube keresőjébe, megtudhatod, mi az)... És hány kutya mentett már életet a szimatával, kapott el bűnözőket? Attól még, hogy nem értesz az egyik féllel egyet, nem kell sértegetni, fogadd el az ő álláspontját. Attól még, hogy te jobban szereted a cicákat, nem kell utálnod a kutyákat. Mi lenne, ha eltévednél egyszer az erdőben, és egy nyomkövető kutya találna rád?

Mindkét állat szeretnivaló szerintem, és fölösleges összehasonlítani őket, mert annyira eltérnek egymástól! Te szeresd a cicákat, de ne gyűlöld a kutyákat. Amelyiknek gondos gazdija van, az nem bántja a macskákat! Nálunk télen rendszeresen együtt alszik a kutya meg a macska, a cicus a német juhász hátán fekszik, és játszanak is együtt...

2011. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
89%

Én szeretem a kutyákat és a macskákat is de az utóbbi közelebb áll hozzám.:)Am az én kutyámnak is van szaga, de nem erős és ha évente 3x-4x alaposabban megmosdatod akkor alig lehet érezni. És nem az izzadság szaga, hanem kutyaszag ami azért van mert a szőrük nem veszi annyira át a szagokat mint a macskáké ezért egy sajátos szaguk van.

Am azért szeretem jobban a macskákat mert annyira függetlenek és önállóak és szeretőek hogy csak na..:) Ők nem mennek oda akárkihez és csak néhány emberben bíznak igazán:) És igen, ahogy már előttem is írták, a macskadorombolás az egyik legkedvesebb hang a világon.:)

2011. okt. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
79%

kedves kérdező!


1) A stílusoddal lejáratod a többi macskatartót!

Nem tudsz észérveket felhozni, csak másoknak az anyját sértegetni, ez nagyon primitív dolog, és csak téged minősít.

2) Nekem volt kutyám, most cicám van. Szerintem nem attól függ, hogy ki mit tart, hogy a "kutya büdös", a "macska érdek állat" (megjegyzem egyik kijelentéssel sem értek egyet). Egyszerűen teljesen más a két állat mentalitása, és más típusú emberekhez passzolnak. Én régen nagy kutyás voltam, de megkaptam az első kutyámat és nem volt az igazi. Szerettem volna vele aludni de egész éjjel fel-le futkosott rajtam és ha valami zajt hallott, vagy felkapcsolták a lépcsőházban a villanyt, akkor egyből ugatott. De persze biztosan vannak olyan kutyák, amikre ez nem jellemző.

Barátoméknak van 2 cicája, így kezdtem felfedezni a macskatartás örömeit, hogy milyen jó egy doromboló cicával aludni. Így lettem cicás, és ez teljesen bevált nekem, úgyhogy szerintem az is maradok :) Én úgy gondolom, hogy egy cica is képes ugyanannyi szeretettel elhalmozni, mint egy kutya, és egyáltalán nem találom érdekállatnak. Szerintem ez egy nagy előítélet. Sőt ha már itt tartunk az emberek háziasították érdekből a macskákat, azaz, hogy meg fogják a rágcsálókat, amik különben felették volna az értékes magokat.


Összességében szerintem az ember személyiségétől és az állattal kapcsolatos fontos szempontjaitól (pl. nekem, hogy együtt tudjak aludni a kedvencemmel) is függ, hogy milyen párti.


3) Végtelen nagy hülyeségnek tartom azt, amikor a cicások-kutyások egymásnak ugranak ilyen címszavakkal, hogy a kutya büdös, a macska érdekállat.


A kérdés maga jó lenne, mert érdekes hogy a cicát tartják annek, és hasznos lehet összeszedni mind2 faj előnyeit, de a kérdező szándékai gyerekesek.


üdv.: egy vérbeli macskatartó


ui.: kérdező, lepontozhatsz engem is, különösebben nem visel meg, nem azért írogatok itt, hogy jó százalékom legyen, de ne lepődj meg ha viszonzom, azzal hogy jelentem a minősíthetetlen stílusod a moderátornál :)

2011. okt. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
61%

Mindenhol ezt írják, és sose értettem, miért él mégis úgy a köztudatban, hogy a kutyák a #1 háziállatok.

Szerintem az ok erre, hogy a kutyatartók többsége inkább társaságibb, közvetlenebb, pörgősebb és nem utolsó sorban önzőbb. Aki a kutyákat szereti, a macskákat pedig utálja, mivelhogy nem bújósak, nem nyalják a talpad, szimplán önzők. A kutya az ember legjobb barátja meg valami baromság, ami valami baromnak kipattant az agyából. Ez inkább szolga-ura kapcsolat, nem egyenjogú barát-barát. Kétségtelen. Vagy szimplán a magyar állattartás és néhai életmód miatt maradt meg ez a kutyatartósdi. Vidéken a legtöbb helyen még mindig úgy tartják a kutyákat, ahogy 50-100 éve, tehát ketrecben/pórázon stb.. Igazából ennek semmi köze a kérdéshez, szimplán elszomorít, hogy ennyire el vagyunk maradva más népekhez képest.

2011. okt. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
A kutya és macska tartók közötti ellentét soha nem fog elhalni ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Én imádom a macskákat, a kutyáktól úgy általánosságban írtózok, de nem tudnám megmondani miért. Ez abszolút alkati kérdés. Egyik legjobb baratnőm pont fordítva gondolkodik, állandóan próbáljuk meggyőzni a másikat, de nem megy. Jó lenne, ha mind a macska, mind a kutya szeretők leállnának a gyerekes viselkedéssel. Nem kedvelem a kutyákat, de nem ócsárolom őket éjjel-nappal, mert tudom, hogy nekem például macska tartóként személyesen rosszul esik, ha egy cicát szidnak. Ha az életem múlna rajta sem ismerném el, hogy a macska érdek állat, mert szerintem egyáltalán nem az. Ez van. :) Ameddig nekem nem kell, hogy közöm legyen egy kutyához is, addig nekem oké. :)
2016. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nálunk kutya is és macska is van, mind a kettő lakásban (valójában a kutya anyámé, a cica az enyém). Nem utálom a kutyát, de való igaz, hogy messze jobban szeretem a kis dorombológépet.

Teljesen egyetértek azzal, hogy a kutya inkább a munkára való, értem ezalatt a ház őrzését, nyom felderítőnek (miénk is arra jó). De ennyi. A kutya sem feltétlenül az az emberhez bújós típus, sőt! Némelyik igenis, kifejezetten igényli, hogy egyedül hagyjuk, ne piszkáljuk, maximum csak az, akit Ő magához közel enged! Szóval egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a macska kevésbé igényli a szeretet, mint a kutya, mert NEM igaz, nálunk pont fordítva van, mert míg a kutyát meg kell tisztelni, s csak akkor gyömöszölni, amikor neki kedve van hozzá, addig a macskám a nap 24 órájában mellettem fekszik, az ölembe mászik, a vállamra ugrik, tapad rám mint egy kis pióca, le nem lehet vakarni, és ha kizarjuk a szobából, akkor hangosan, keservesen elkezd nyavogni, sírni. Állítom nektek, hogy százezerszer ragaszkodóbb ez a macska, mint akármelyik kutya, melyet életemben láttam, ismertem! Úgyhogy ne általánositsunk!

És igen, a kutya is tud ám bőven "érdekallat" lenni, elég például csak azokra az esetekre gondolni, amikor azért megy oda egy idegen emberhez, mert az kaját kínál neki. A macska vele ellentétben (a. Miénk legalábbis) soha az életben nem menne oda idegenhez, tőle kínálhatja az a legeslegínycsiklandóbb falatokkal, akkor sem (és ezt már csak azért is merem kijelenteni, mert egyszer próbara tettük ilyen téren). :) az idegeneket ki nem állhatja.


Összességében én is macska parti vagyok, de nincs bajom a kutyákkal sem, de inkább előbbi mint utóbbi.

2018. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!