Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetesen lehet elválasztan...

Hány hetesen lehet elválasztani a kiscicákat az anyjuktól?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

6 hetesen

de amikor elkezdenek rendes kajákat enni akkor már lehet

2009. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tudom, kb. 8 hetes kor körül ideális az elválasztás.
2009. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
7-8 hetes korában ideális. Nagyon nem jó akkor elvenni az anyjától, amikor áttér rendes kajára, hiszen az anyja tanítana meg neki mindent. Ha elvesszük tőle, sokkal lassabban fogja magától, és a saját kárán megtanulni azt, amit az anyja is megtaníthatott volna.
2009. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Az anyja fokozatosan fogja 6-8 hetesen leválasztani a kicsiket, de 3 hónapos korukig nem ajánlott elválasztani a testvérektől és az anyától. Fontos a szocializáció szempontjából is.
2009. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
én 8-10 hét olvastam valahol
2009. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Minimum 8 hét, de legjobb ha 10-12.
2009. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen legkorábban, csak akkor, ha már anyatejen kívül mást is eszik, de alapjában véve azért ez korai. Én inkább javaslom azt, hogy meg kell várni a min. 8. hetet. Tapasztalatból mondom, hiszen az egyik sziámim 6 hetesen került hozzám, és voltak vele problémák. Sok mindent később tanult csak meg, mint a másik, aki 8 hetesen került hozzám.
2009. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

azért kell minél hamarabb, mert ha tul késön válaszjuk el öket, akkor nagyon megszokják a helyüket, és ha eladjuk öket, akkor esetleg hazaszöknek

volt már olyan hogy egy macsak több 1000 km-t gyalogolt haza a gazdájához

szóval kb 6 hetesen kell elválasztani, de 2 honapnál semmiképpen sem tööbb

2009. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés... de hátha mást is érdekel még. Hát itt sokan írják a 6. ill. 8. hetet, én 8-at tudtam régen, de úgy olvastam, hogy téves, mert 10-12 lenne az ideális, 10-nél előbb a szocializáció szempontjából káros. A 6-8. hét talán egy régi, általános közhiedelem, és még sok helyen, interneten szintén ezt olvasni. Az meg, hogy hazaszökik-e sok mindentől függ, nekem még egy se szökött haza (- mármint nyilván azzal érvelek, amelyeket közelbe adtunk oda), pedig egyet sem adtam oda 10 hetesnél korábban. Szerintem sokan összekeverhetik azzal az időszakkal, mikor az anyamacska elválasztja őket, és fokozatosan szilárd táplálékra szoknak át (ez az elválasztási időszak), de még tanítja őket, illetve azt, amikor el- vagy örökbe adjuk a cicákat. Azért nem mindegy.
2014. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!