Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál mennyi a gyógyulási...

Macskáknál mennyi a gyógyulási idő egy tüdőödéma után?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Mit csináltak vele az állatorvosnál, leszívták a folyadékot, milyen folyadék volt stb. Tulajdonképpen, leszívás után már rendben is van, mert megkönnyebbült a tüdejét feszítő folyadéktól. Gyógyszeres terápiát szoktak adni és meleg helyiségbe való tartást. Most ebben a hidegben inkább csak bent legyen minimálisat kint. Legfontosabb tudni mi okozta az ödémát, mi az alapbetegség az dönti el mikortól tekinthető gyógyultnak , ez lehet egy hét és akár hónapok is :-( De , ha jól van eszik, iszik jó a kedélye akkor kis gyógyszer amit az állatorvos ír és tanácsol, vitaminok, otthoni gondos ápolás és sokáig jól lesz a cicus:-)
2012. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Helló.Köszönet a válaszért.

Bővebb infó:

Január 23.-án vittük először orvoshoz a cicát mert akkor lett rosszul. Tátogott sírt alig kapott levegőt. A doktor úr légzéskönnyítő (Diaphyllin) injekciót valamint vizelethajtó injekciót adott az Ördögnek. Utána kétnaponta vittünk ellenőrzésre. Még nehézkes a légzése kissé szortyog,de az orvos szerint ez természtes. 2 röntgent is készítettek a cicáról tüdeje és a szive is vizes. Csak szimplán gyógyszerrel kezelteti a doktorúr, nem szívatott le róla vizet. Étvágya nagyon jó (Real Natur fácános és vadnyulas konzervet kap, pici paradicsomlével,és reszelt almával+ zabpehely /rajong érte/,ma vaddisznópörköltet kap). Csütörtökön visszük vissza. Kap még Kálium tablettát is, a vízvesztés miatt. Furosemid a vízhajtó neve. A cica nagyon eleven játékos, sokat alszik (ez a vízhajtótól van, állítólag az kimeríti még az embert is!). Eszik iszik elég jól.

Az okról annyit mondott a doktorúr hogy lehet, hogy leesett valahonnan és egy hatalmas ütés érte a mellkasát. De lehet, hogy hirtelen stressz érte nagyon megijedhetett valamitől.

2012. jan. 31. 11:50
 3/18 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a dokit,hogy miért nem szívta le? Esetleg kevés a folyadék és még kivár, hogy felszívódik illetve telítődik és majd akkor cselekszik? Nem értem !A folyadéknak ott nincs helye! Oké tényleg macerás a dolog és veszélyes is az állatra nézve, de , ha profi aki csinálja 10 perc alatt meg van:-)Utána megkönnyebbül a cica és minden jó:-)))


Az én cicám már egy éve ebben szenved, fél év kellett ameddig kiderült mi okozza! Szívbeteg, rossz a szív pumpafunkciója,és ettől telik fel a tüdeje nyirokkal. Lehet, hogy Ördögnél is ez van? Hány éves a cica?Az enyém 9.

Kétszer is le kellett szívni tavaly pont egy éve és most múlt kedden akkor 4 dl. folyadékot szívott le! Kap szívgyógyszert ( Benakor) és furon U.A furosemid.Én naponta 2x kell adjam a gyógyszereket,már megszokta a drága, és nem tiltakozik annyira.

Jól van eszik ő is minden oké, csak a félelem részemről , hogy mikor telik fel megint:-(

2012. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A cicám 1 éves még csak tehát elég fiatal. A te cicát ha 9 éves ő bizony már idős, nála nem csoda hogy ilyen beteg,de jobbulást kivánok neki! Tegnap rosszabbul lett el kellett vinni orvoshoz. Annyi volt h leesett egy cukor az asztalról,és a cica kergette, játszott vele, holott nyugalmomra lenne szüksége! Valószínű ettől merült ki,és rögtön kilógott a nyelve ugy leihegett. Vittük orvoshoz, adott neki Diaphyliin injekciót,és reggelre jól lett! Most egész jól van! Csak a tablettát nem ette meg mert piszok keserű. Viszont a Káliumot és a Furosemidet gond nélkül megeszi,egy pici túrógombócba csomagolva. Vagy most például Real Natur zabpelyhes halas konzerve keverve. Orvos szerint ennek a macskának nem a szive hanem a tüdővizenyő okozza a nehézlégzést! De írok még,mert csütörtökön kell visszavinni röntgenre, és akkor megmondja az állatorvos h le kell-e szívatni a vizet. Sajnos ahhoz akkor Budapestre kell vinni,mert itt Kecskeméten (Hetényegyházi vagyok) megszünt az állatkórház.Köszönöm a segítséged!
2012. febr. 1. 12:18
 5/18 A kérdező kommentje:
A cicám 1 éves még csak tehát elég fiatal. A te cicát ha 9 éves ő bizony már idős, nála nem csoda hogy ilyen beteg,de jobbulást kivánok neki! Tegnap rosszabbul lett el kellett vinni
2012. febr. 1. 12:19
 6/18 anonim ***** válasza:

Gyógyulást a Ördög cicának és nektek kitartást!

Várom a fejleményeket, írj, mert úgy látom hasonló cipőben járunk:-(

Az én cicám egy 10 kilós Szibériai cica , hatalmas barnás bundával és borostyán színű nagy kerek szemekkel . Nyugodt kedves óriás , most szobafogságban van , mert 'állati' hideg van nálunk ( Siófok). Budapesten ismertek valami jó helyet ( amennyiben menni kellene:-((), vagy csak úgy kinéztek valakit ? Az én állatorvosom mindig az budapesti állatorvosi egyetem mellett működő kisállat klinikát emlegeti , ha olyan necces helyzettel fut össze, ezek szerint azt jónak ítéli.

Érdekes dolgot mondott az orvos : szívbetegség ( tudom sok válfaja van ezt nem részletezem) leggyakrabban 1 éves kor körül illetve 8 éves kor után a leggyakoribb, de ezt gondolom a ti orvosotok is tudja. Sok szerencsét holnapra:-)))

2012. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat elfelejtettem egy fontos dolgot:

Mi okozza a tüdővizenyőt ???

Nálunk a szív elégtelen pumpafunkciója , ilyenkor egy sor folyamat indul el a szervezetben és ennek egyenes következménye a tüdővizenyő embernél is egyaránt, bokák bedagadása stb. Olyan nincs , hogy csak feltelik a tüdő folyadékkal és passz ennek szervi oka van, érdemes megkérdezni az orvost erről. az is lehet amit előbb írtál, leesett ill. ijedtség, de az én orvosom amikor tavaly én is azt gondoltam, hogy esés miatt van , azt mondta , ha a nyirokér megsérült volna az esés miatt és attól telik fel a tüdeje, már a macska nem élne! Utána gondoltunk leukémiára, FIP-re, rákra , de minden negatív lett és akkor ugrott be az orvosnak , hogy ez pusztán szív eredetű lesz , utána ebben az irányba kapja a kezelést és hála Istennek elég jól van.

2012. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szia.Ma vittük orvoshoz a cicát.: szerencsére ól van doktorúr meg sem röntgenezte. Mondta hogy 1 hétig szedje a gyógyszereket és max. ellenőrzésre vigyünk vissza a jövő héten. De annyit mondott a jobb oldaláról van valami kis zörej de az szinte már semmiség. Nagyon sokat javult,és már majdnem tökéletesen jól van.

Sajnálom hogy a te cicád ilyen beteg. De majd meggyógyul! Jobbulást kívánok neki. Írtad h Szibériai macsek,: ez az Orosz macska vagy valami más?

2012. febr. 2. 16:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy jól van a cicád! Remélem minden jól lesz a későbbiekben is és nem tér vissza a betegsége:-)

Az enyém a 'szibériai macska' / nem az orosz kék!/ ez a fajta neve írd be a keresőbe és kiad róla fotókat ( erről a fajtáról) gyönyörű hatalmas bundás álomszép cica, nem azért mert az enyém, hanem , mert tényleg szép.

Egy éve váratlanul kezdődött a betegsége minden előzmény nélkül: köhögés ( oltva van minden betegség ellen!!), tüsszögés, kötőhártya gyulladás és ez a rossz szíve miatti tüdőfolyadék produkálta tüdőgyulladás volt. Képzeld előbb azt hitte az orvos, hogy sima tüdőgyulladás kezelte , de nem akart javulni , csak kicsit , már annyi szurit kapott, hogy az már rettenet és akkor jöttek a tesztek és úgy döbbent rá az orvos, hogy ez a szívbetegség miatt lesz, és így is volt.

Most az én drágám, nagyon jól van, szobafogság ( ezt nem szereti:-((), és Vetri Care DMG szuper vitamin + a tablettái és jól van , annyira örülök ennek:-)))


Ajánlok egy blogot : "Alfi a macska világuralom tör ", nagyon aranyos blog egy macska mindennapjairól , bár egy kicsit szabad szájú stílusban . Amennyiben neked az nem gond , hogy picikét trágár a stílusa nagyon jól fogsz szórakozni.

2012. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jövő héten még visszavisszük a cicát egy ellenőrzésre,de kizárólag azért, h megbizonyosodjunk affelől, hogy minden rendben van nála. Jö héten még megírom mi a végleges eredmény. Annyit hozzátett az orvos, hogy azért is javul gyorsan,mert megfelelően van táplálva. Pl: nem ócska Tescós konzival, hanem Real Naure, Bioplan, Sheba. Nameg kis házikoszt túróskenyér, sültzsíros kenyér,és néha egy kis tej. Tehét jelentősen felgyorsítja a gyógyulást a megfelelő táplálék. De száraztápot például egyáltalán nem eszik ,de a doki szerint ez nem gond. Ja megnéztem a szibériai macskák valami gyönyörű,és az orosz kék macskát az is nagyon szép macskafajta! Nekem európai rövidszőrű van.
2012. febr. 3. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!