Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál mennyi a gyógyulási...

Macskáknál mennyi a gyógyulási idő egy tüdőödéma után?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 13:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugye milyen szép a szibériai? az egy csoda. Van még rajta kívül 1 perzsa fehér-fekete, ő is szép és 4 európai rövid szőrű ők is nagyon kedvesek, szépek és az összeset egyformán imádom, na , hogy teljes legyen a sor: a cicák őrzője és jó barátja, egy lány Rottweiler.


Várom a fejleményeket a cicáddal kapcsolatosan:-) Én nagyon remélem , hogy minden rendben lesz vele.


Igaz , tényleg nem mindegy mivel tápláljuk a cicákat, kutyákat. Én sem a gagyi tápokat adom több okból: nem azért, mert olyan marha gazdag vagyok, hanem , mert a minőséginek nagyobb a tápértéke és egészségesebb is . Royal canint esznek a húgykövesség megelőző gyógytápot. ( szárazat és tasakosat is) /( a kutya is royal canint kap csak kutyának valót)/ .Az állatorvostól veszem, mert ezt a fajtát a gyógyhatás miatt csak állatorvos forgalmazhatja. Szereti az összes és nagyon jó minőségű táp. Túrós kenyér :-) finom még embernek is , a cicák nagyon tudják mi a finom. Sajnos az enyémek nem esznek ilyesmit, kis korukban nem szoktattam hozzá a házi ízekhez és nem kérik, pedig van úgy, hogy kínálgatom a jó kis szaftot , vagy húslevest ,nem nyerő :D Még a tejföl ami szóba jöhet, a tojássárga főzve , és tej ezzel vége is a házi dolgoknak.

Az én hibám, nem szoktattam hozzá legalább egy kicsit, mert nekik is jó lenne a változatosság kajaterén néha .


Most mind az összes cica és a kutya bent van az alagsori nappaliban , mert nem engedem ki ebben a hidegben csak Wc-re és már jönnek is vissza, a beteg cicámat azt még Wc-re sem engedem ki ő alomba megy , mert nem akarom, hogy még egy tüdőgyulladást is beszervezzem magának.

2012. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

SZIA!

A cica ihat-e kecsketejet? Egyesek szerint ragadozó ezért felesleges, mások szerint sokkal jobb mint a tehéntej,és még az allergiást is meggyógyítja.

Most ,hogy tüdővzenyője volt kapott, illetve még most is kap vízhajtót a cicám.: ez természetes hogy egy nap maximum 3-szor pisil? Nem kellene többször? Meg sokat alszik csak inni meg enni kel fel, habár az orvos szerint ez a sok alvás most természtes,meg ez egy ivartalanított cica, azok meg általában lustábbak és többet alszanak. Köszi a válaszokat!

2012. febr. 4. 22:14
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen! Nem okoz terhet a válaszadás, szívesen teszem én is macskás és állatbarát vagyok és szeretem mások és a magam tapasztalatait megosztani.

A kecsketejes dologra nem tudok válaszolni. Állítólag a macskák és a kutyák a tehéntejet nem tudják megemészteni és a kecsketej sem jobb. Ennek ellenére Én a bolti 2.8% tejet adom nekik csak keveset ( eddig még nem volt ez okból hasmenés)de , víz a fő folyadékforrás és amint írtam tejföl az mehet illetve joghurt az nem okoz hasmenést.

Az én beteg cicám is kb. 3x pisil , de akkor sem az a borzasztó mennyiség, pedig ő is vízhajtót kap 2xfél szemet / nap.

A te cicát mennyi vízhajtót kap naponta ?

Szerintem az időjárás miatt alszanak olyan sokat, hideg van kint semmi érdekes és inkább szundítanak helyette. Esznek, alszanak , most az egészséges cicáimnál is ez a fő elfoglaltság:-)))

2012. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Az én cicán naponta 2x negyed Furosemidet kap, és 1/8-ad Kálimot. Így írta fel a doki. Ma van a 3. hete, hogy szedi a gyógyszereket. Még egy kérdés.: 23 oC van az előszobánkban, nem fázik meg a cica? Csak mert az emeleti szobába 25 oC van. De oda nem igazán szeret menni! Van ezen a betegen kívül még 2 cica, azok egészségesek, lent laknak a kazánházban, ahol szintén kellemes az idő! Én azt tapasztaltam, hogy a tehéntejből ment a hasa a cicámnak, de a kecsketejtől nem. Hetente csak 1 x kap tejet, többször nem!

2012. febr. 6. 07:16
 15/18 Facipan válasza:

Sziasztok. Talán vannak mások is, akiknek a cicája sehogy nem hajlandó benyelni a gyógyszert. Szinte a gyomráig lenyomtam az ujjam, de addig erőlködött, míg visszajött, pedig csak 1/4 meg 1/6 tablettákról van szó...májkrémmel..semmi.Szóval ezeket találtam és most ezzel próbálkozunk

[link]

[link]

Azt olvasta, hogy a természetes vízhajtók nem mossák ki a káliumot, így azt nem kell pótolni.

A cseppeket 1,5-2 evőkanál teben, kis kávéskanál méz és multivitamin paszta kíséretében fecskendezzük be a szájába...nem örül, főleg a folytonos nyüsztetés miatt, de éhenhalni sem kellemes

2013. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Facipan válasza:

a vízhajtó lemaradt aranycseppek a neve

[link]

2013. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ezeket azért mindenképp meg kellene beszélni állatorvossal!

Sajnos a legtöbb növény az állatok/macska számára MÉREG!

2013. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Az èn cicàmnak is viz van a tüdejèbe az orvos egy hete kezeli adott neki vizhajtot de nehezen gyogyul ha meggyogyul egyàltalàn,mert ugy kell etetèsre kènyszeriteni eszik egy picit de kihànya utàna alig kap levegöt de azymonta a doki kifog menni a tüdeèböl a viz,hàt màr jo lenne mert nem könyü nèzni ahogy szenved ,màt nagyon gyenge fogyott 1kilot. A doki adott neki ifuziot 4 napig de màr iszik az azèrt benne marad mostmàr nem kapott ma,de nagyon hörög :'(
2014. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!