Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscica, hasmenés,...

6 hetes kiscica, hasmenés, diéta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hétfő óta van nálam egy tündéri 6 hetes maine coon kiscica. 2 napja hasmenése van, érthető, hiszen új helyen van, új kaját kap, más adagokat stb. Ma az állatorvos azt mondta, hogy ne adjak neki, csak 1/3 alutasakos nedves tápot 3 részre elosztva egész nap, kétszer megy bele gyógyszer is. Igyekszem betartani, de ez csak 10 gramm étkezésenként és annyira éhes szegény :( Ez normális? Tudom és értem, hogy diétáznia kell, mert egy ilyen pici cicánál életveszélyes is lehet a hasmars, csak úgy sajnálom őt, nagyon sír. Nem lesz baja az éheztetéstől? Hétfőre kaptunk időpontot, akkor megyünk vissza a dokihoz, de az még 4 nap... Mit tegyek?
2012. ápr. 19. 21:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged 5x-6x adj neki egy nap kb 120-160 grammot, pl másfél alutasakos kaját, vagy egy alu + száraz (nyugodtan lehet picit több vagy kevesebb, attól függ mennyit mozog a cica és mennyi esik jól neki, de ha már nincs hasmenése és játszik, tehát jól van, akkor most már ne éheztesd, főleg ha a hasmenéstől fogyott is). Gondolom az állatorvos adott féreghajtót neki és azt kb 3 hónapos koráig 2-3 hetente ismételni kell, ha jól emlékszem. Erre nagyon figyelj, mert ha esetleg férges marad, akkor nem fog hízni és tényleg mindig éhesnek érzi magát szegény, akármennyit adsz neki.


De szerintem nem ezért volt annyira éhes szegényke, hanem mert 30g napi ennivaló nagyon nagyon kevés, főleg, hogy gyógyszert is kapott mellé!:(


Szerintem TE érzed jól, és ez egy sok-sok éves tapasztalatból született jó tanács: ha bizonytalanná válsz, hogy az állatorvos utasításai jót tesznek-e a cicádnak, akkor mindig inkább a cicára és a saját megérzésedre hallgass.


Remélem teljesen rendbe jön a kiscicád és sok örömet okoz még!:)

2012. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, csak lehet, hogy nem túl érthetően írtam az adagokat:

Szóval, ha tudsz neki 5x adni, akkor 25-35 gramm egy adag, ha csak 3x tudsz (mert nem vagy otthon egész nap), akkor 40-55 gramm egy adag szárazzal együtt! De sokkal jobb lenne, ha legalább öt adagra tudnád bontani! Persze nem kell ezt leméregetni, csak azért írtam, hogy nagyjából tudd, mennyit eszik egy egészséges cica. De ne aggódj, ha kicsit többet, macskája válogatja:)

2012. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!