Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már unom a macskám viselkedésé...

Már unom a macskám viselkedését, hogyan érhetném el, hogy a régi legyen?

Figyelt kérdés

Teljesen rám van szállva. Mindig ott van, ahol én vagyok, még aludni sem tudok tőle nyugodtan. Csak addig van nyugtom, amíg eszik.

kb. 2 hónapja csinálja ezt.

Először aranyosnak találtam a ragaszkodását, de mostmár kezd idegesíteni.


2012. jún. 11. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Zavard el. Ne kedveskedj, bután zavard el!
2012. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen ezt is kipróbáltam már, de mindíg visszajött 2 percen belül, akárhogyis zavartam.
2012. jún. 11. 19:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki, hogy így ragaszkodik hozzád. Mennyi idős? Normálisan nevelkedett? Nem választották el túl hamar? Ha olyan a ragaszkodás, hogy kell neki a simi, de megvan nélküled, akkor ne figyelj rá, de előtte fáraszd le játékkal. Ha kiscicás a ragaszkodás és úgymond az anyjának tekint, lehet, hogy el fog múlni ahogy felnő.

Este hogyan zavar? A fejedre mászik? Mond meg neki, hogy nem mehet fel az ágyra.

2012. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miféle ragaszkodás ez. Most is itt ül a gép mellett.

Igen, nagyon korán el lett választva az anyjától.

A gazdája 1 hónaposa akarta az utcára tenni, így került hozzám. Viszont már 5 éves, és csak 2 hónapja ilyen. Ez nem lehet kiscicás ragaszkodás.

Nem mászik a fejemre, hanem mellém fekszik, és olyan nagy, hogy alig férek el tőle.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 11. 21:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon édes lehet, ne bántsd, csak nem zavar annyira, vagy vegyél egy nagyobb ágyat :D
2012. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ne engedd fel az ágyra! Sohasem. Ha egyszer megengeded, másszor nem, azt nem tudja megtanulni! zavard ler, és nagyon csúnyán szólj rá, ha megpróbál újra felmenni. Meg fog sértődni, de megtanulja! És atávollétedben sem mehet az ágyra!


Szerintem hasas.

2012. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hoyg rúgj bele, de kedveskedni sem kell! Döntsd el, mit engedsz meg, és mit nem, és aztán következetesen mindig ugyan ahhoz ragaszkodj! A macskák nem tudnak "váltogatni". Elkapattad.
2012. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha helytelenkedik, zavard ki a szobából, és ne engedd vissza!

Sicc! Ezt a varázsszót ismered?

2012. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A mi cicáink nem is reagálnak a siccre. :) Bármilyen hangosan siccelhetem az ajtón vagy ablakon át a kint lődörgő idegen kandúrokat (akik rendszeresen jelölik, jelölnék az ajtót), a mieink idebenn, tőlem fél méterre meg sem rezdülnek. A három kijárós biztos tudja, hogy nem nekik szól, a bentiek meg nem is ismerik a sicc szót.


Fiú vagy lány a cicád? Az ivaros lányok a tüzelés előtt és közben szinte le sem szállnak a gazdájukról, sokkal ragaszkodóbbá válnak ilyenkor.

2012. jún. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ivartalanított kandúrról van szó.

Elég akaratos cica, és valószínűleg egy kicsit el is kapattam.

Sokmindenre meg tudtam tanítani,pl., hogy ne kunyeráljon, és ne lopjon kaját, de arra nem tudnám rávenni, hogy ne jöjjön fel az ágyra, pláne így 5 év után.

A párját is sűrűn terrorizálja.

Nem értem, hogy mitől lett ilyen, pedig mindketten ugyanazt kapták.

Már többször is próbálkoztam a "sicc" varázsszóval, de nem reagálnak rá.

2012. jún. 12. 04:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!