Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az lehetséges, hogy ivartalaní...

Az lehetséges, hogy ivartalanított cicám állvemhesség tüneteit produkálja?

Figyelt kérdés
Májusban lett ivartalanítva, akkor volt 8 hónapos. Azt vettem észre rajta az elmúlt napokban, hogy teljesen úgy viselkedik, mint egy vemhes macska. Nagy a hasa, rengeteget eszik. A nagy has nem olyan, mintha kövér lenne, tényleg úgy néz ki, mint egy vemhes cica. A cicijei is megduzzadtak. Már láthatóan keresi a helyét a lakásban, ahova "szülhet". És mostanában rengeteget nyávog. Ez lehetséges? Vagy valami más probléma lehet? Az állatorvosunk nyaral, nem elérhető. Szerintetek vigyem el egy állatklinikára? Vagy túlaggódom az egészet?
2012. jún. 24. 15:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kérlek, írj a fejleményekről. Remélem, nincs komoly baja.
2012. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Vicuska87 ***** válasza:
Hát ez azért ledöbbentett, hogy 2012-ben ilyen előfordulhat.
2012. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Na, voltunk állatorvosnál, megvizsgálta uh-val. Amit írt az egyik Kedves Válaszoló, hogy a méhet nem vették ki....hát nem. Csak a petefészket. De szerencsére nincs benne cica, csak álvemhes. Megnyugodtam, csak borogatnom kell a cicijeit.
2012. jún. 25. 09:57
 14/18 Maxitabi ***** válasza:

Tényleg megdöbbentő 2012-ben, van állatorvos, amelyik így műt... hogy a méhét benne hagyja????? Én biztos reklamálnék, a pénz egy részét kérd vissza, de ne ő műtse meg másodszorra...

De jó hír, hogy legalább "csak" álvemhes.Az a baj, hogy pont a méh megbetegedéseit nem kerülitek így el..

2012. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló történik velünk is, ugyanígy ivartalanítva lett a cicu, csak mi még rosszabbul jártunk, ugyanis az enyém tényleg vemhes. Ki vagyok nagyon akadva, nem tudom, mi legyen. A kölyköket nem akarjuk, így is 2 macskánk van már. Egyébként a méhet nem veszik ki rutinból, de ezt el kellett mondania elvileg a dokinak. Az alapvető eljárás, hogy csak a petefészkeket szedik ki, mivel ugye az termeli a hormont. A még eltávolítása még plusz pénz. Mi azt fogjuk csinálni, hogy visszakérjük a pénzt és újra elvégeztetjük a műtétet, a magzatok kivételével, méhestül. Nem túl etikus, de mondta a doki, hogy így is végeznek ivartalanítást. Nekünk nagyon kell sietnünk, mert a cica már 1 hónapos vemhes... komolyan nem bírom én se felfogni, hogy velünk történik ez...

2012. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Én a helyedben hagynám megszületni a kicsiket, ha már így alakult. Gondolj bele, végül is ártatlan élőlényeket pusztítasz el, ha megöleted az egy hónapos magzatokat. Ez olyan, mintha egy 4 és fél hónapos emberi magzatot küretelnének el.


Két hónapig, max. 2 és félig hagyd, hogy az anyjuk nevelje a kicsiket, utána kerestek nekik gazdát, a rendelkezésetekre áll az egész internet, csak fog sikerülni. És ekkor a lelkiismereted is nyugodt lesz.

2012. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocs, de eszem ágában sincs. Se időm, se energiám kismacskákat tukmálni másokra, engem is felcsesz, amikor más az alomját kínálgatja nekem és még én vagyok a lelketlen, hogy elutasítom. Én a magam részéről gondoskodtam róla, hogy az állatom ne szaporodjon, a doki elrontotta a műtétet, hozza helyre ő. Én mosom kezeimet.
2012. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Előző, nagyon felelősségteljes vagy, szerintem igazad van, ivartalaníttasd "újra", vemhesen. Előző előtt meg képzelje el, hogy ha az előzőnek sikerül is elajándékozni a kicsiket, a "gazdájuk" kiteszi őket az út szélére egy dobozban, vagy bedobja egy kerítésen, akár kutyához. Sőt, láttam már, hogy vödörben dobtak kiscicákat egy folyóba. Vannak kegyetlen emberek, ne tedd ki ilyeneknek a kiscicákat.
2012. júl. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!