Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobatiszta, régóta ivartala...

A szobatiszta, régóta ivartalanított lány macskám (kb3 éves) újabban a wc elé és a szennyesruhára hugyozik. Mit csináljak vele, azon kívül, hogy kicsit "megmosdatom" benne? Jobb ötletem már nincs, kb 1-2 hónapja játssza ezt.

Figyelt kérdés
Panelcica, alom van és tiszta is.
2012. júl. 14. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem is van ciccem, fiú (kb. 6 éves) és félig szoba, félig kinti macska de inkább szoba (este sosem alszik kint, az a rendszer hogy nappal kimehet, este viszont hozom be). De az enyémnek a zacskók a mániái mostanában, ha talál akkor arra pisil.

Ha kimegy, akkor kint pisil meg minden. Bent a kádba szokott jobbára, de van hogy a függönyre, zacskóra, ruhára. Nem tudom mi alapján választják ki. Így, hogy kijár, nem kell alom nagyon bentre. De van hogy elkapja hirtelen és megy és elintézi a házat...

Nem e a te macskád is jelölget... Ki kéne vinned, hogy lásson már zöldet. Ki szoktad vinni macskahámmal legalább?

2012. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, heti 2-3-4x szoktam sétáltatom a ház alatt, de nem rajong érte. Levinni csak ölben tudom és közben kiabál,de feljönni sem akar utána...
2012. júl. 14. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld, hogy milyen sűrűn pisil és nem véres-e a vizelete. A mellépisilés ugyanis húgyúti betegség jele is lehet. Ha nem erről van szó, akkor valami nem tetszik a cicának, lehet valami változás az otthonában.
2012. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kb. heti egy alkalom,mindig a fürdőszobában. változás nem történt, sem új bútor, sem új eledel, nagyjából semmi. Mindent ugyanúgy csinálunk, a macska meg van tanítva, hogy ha éhes, jön, nyávog, nyalja a száját, kap enni, és ettől függetlenül is naponta ugyanabban sz időpontban egyszer, ha kér ha nem. Viszont újabban a nagy kutyákra odalent erősen fúj, morog és támad, egyszer előfordult, hogy velem is ezt csinálta, mikor simiztem, egyik percről a másikra. Tényleg tanácstalan vagyok.
2012. júl. 15. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Stressz is okozhat húgyúti betegséget.
2012. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cica az alom mellé pisil vagy máshova, annak ellenére hogy alomba pisil, akkor beteg. Irány az állatdoki.
2012. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!