Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért így viselkedik?

Miért így viselkedik?

Figyelt kérdés
A cicám már fél éves és hirtelen nagyon sokat változott a vaiselkedése.1 hónappal ezelőtt még bújt,nyalogatott,de most:karmol,fúj,morog,és harap.Valamikor szó szeint rámtámadott.Ez normális?(fiúcicáról van szó)

2012. nov. 17. 14:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem ajándékozhatom el mert : Ő a legjobb barátom,az anyamacska keresné és lehet hogy őt is elveszteném!Már teszek ellene hogy ne érje baj őt,(pl.1 héttel ezelőtt megvédtem egy kutyától,nem hagyom hogy megrúgják,stb.
2012. nov. 17. 17:22
 12/26 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szereted, próbálj meg rá vigyázni, nézd meg a közelebbi városban hol van állatorvos. Ha beteg, beleteszed egy kartondobozba és elviszed az orvoshoz. Nem mindig drága az orvos, érdemes elvinni. A lakásba nem viheted be? Legalább kint építs neki kuckót, ahova bebújhat hidegben.

Hány éves vagy amúgy?

2012. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Még csak 11 vagyok.De az a baj,hogy csak vonattal tudnék menni viszont a legközelebbi helyet nem ismerem sajnos..
2012. nov. 17. 17:41
 14/26 anonim ***** válasza:

Azért nézz utána hol van legközelebb állatorvos, ha kell, tudd merre kell menni. De szokott lenni faluban is állatorvos, aki kimegy az állathoz.

Most nem ez volt a kérdés, de jó tanács.

2012. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Mecse ***** válasza:

Én nem gondolom hogy ezt az ivarérés okozza. Igen, változnak tőle a kandúrok, de a fő változások más cicák felé irányulnak, a gazdájukat nem fogják egyik napról a másikra szétkarmolni.


Nagyon sok embernek van ivaros kandúrja akik komolyan kiállításoznak, a tenyésztőknek is, nem azzal jár az ivarérés azért hogy átmegy terminátorba a macska az emberek felé :).


Nagyon sajnálom hogy olyan szüleid vannak akiknek ennyire semmit sem számít a macskád élete. Szerintem a cica a rossz bánásmódra reagál így, az hogy véletlenszerűen belerugdos apukád, eléggé elbizonytalanítja a macskát és nem tudja hogy kitől mit várhat már. Illetve ha így folytatódik akkor az emberekbe vetett bizalma fog sajnos lassacskán elveszni.


Nem tudsz valakit megkérni hogy vigyen el titeket a cicával orvoshoz? Én megnézetném nem valami egyéb fizikai gondra reagál-e így, viszont 11 évesen tök egyedül idegen helyre szerintem nem kellene utazgatnod.


Nincs olyan felnőtt rokonod vagy bárkid, aki tudna segíteni?

2012. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs. Teljesen egyedül vagyok..
2012. nov. 17. 19:37
 17/26 Dorinaah válasza:
nekem is volt fiú cicám de elszökött ha felemeltem morgott és karmolt goromba volt :(
2012. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és nem szükséges többet írni mert szegénykét elütötték.. :////
2012. nov. 24. 16:15
 19/26 Vicuska87 ***** válasza:
64%

Ahha, hát csodálatos! :(


Legközelebb majd jobban vigyázzál rá! Felelős állattartás!

2012. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a kijáró ivaros kandúrok így járnak. megelőzhető lett volna. Csak nem te vagy, akinek a macskáját tegnap ütötte el az autó?

Nincs olyan dolog, amit ne lehetne megoldani, csak akarni kell!

Többet ne tarts macskát!

2012. nov. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!