Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karácsonyi "állatkölcsönzés"...

Karácsonyi "állatkölcsönzés" a Rex kutyaotthon alapítványnál! Mi a véleményetek erről? www.rex.hu/index. Php/orokbefogadas

Figyelt kérdés

A kutyás oldalon már feltették a kérdést, remélem nem haragszik meg a kérdező, hogy itt a macskás résznél én is felteszem.

Egy macskának több hét, mire megszokja az új környezetet, el sem tudom képzelni, hogy működhet egy ilyen dolog.

Felelősséget végképp nem így fogják megtanulni az emberek, egyébként is, milyen ember az, aki kölcsönözni akar állatot?!? Annak nem való állat! Aki örökbe akar fogadni, az örökbe fogad, nincs szüksége erre a "kölcsönzési akcióra". Normális ember nem dobálózik az állatokkal.

Az állatnak ki fogja elmagyarázni, hogy most nem egy új otthont kap, hanem csak valaki hazavitte, mint egy plüssállatot, hogy karácsonykor legyen mivel játszania a gyereknek?

Egy idő ember meg nem hiszem, hogy el tud látni egy macskát, aki azt se tudja hova kell wc-zni az új lakásban! Azzal fognak telni a napok, hogy alomra szoktatja, vagy a macska éppen elő se fog bújni a kanapé mögül! Milyen ember az, aki képes visszaadni az állatot, és mit fog az állat gondolni?



#Rex #kutyaotthon #macskakölcsönzés
2012. dec. 12. 22:12
 1/7 A kérdező kommentje:
2012. dec. 12. 22:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sok kisállat találhat ilyen módon végleges otthonra. Megszeretik, és nem adják vissza...
2012. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az jó, hogy reklámozva van a menhely, de talán nem így kéne.
2012. dec. 12. 22:36
 4/7 Mecse ***** válasza:
100%

Igen szerintem is abban reménykednek hogy ott "ragadnak" az állatok a kölcsönzőknél (milyen szó már ez?!)...


Plusz szerintem ez a húsvéti állatvásárlási láz mintájára épül, hogy akkor meg mindenki nyuszit meg csibét visz haza aztán a 80%-a azoknak az állatoknak ki lesz dobva az út mellé / kútba / stb. ... Szóval szerintem azt akarják megelőzni hogy Karácsonyra a gyereknek (/vagy barátnak vagy családtagnak) állatot vegyenek a(z idióta) szülők, és még mielőtt megunná a gyerek, az állat visszakerül a menhelyre, így nem lesz kihajítva megint csak.


Akármi legyen is a mögöttes gondolat, ez elég szörnyű mert nem ez a módja annak hogy az embereket "ráneveljék" arra hogy mi kell ahhoz hogy befogadjanak egy állatot, illetve ahogy te is mondtad, a felelős állattartás nem itt kezdődik. Bárki aki 2 szónál többet tud az állatokról az nem fog hazavinni azért egyet hogy utána meg visszaadja...


Megint ott tartunk hogy az emberek idiótasága miatt az állatok szívnak (mint mindig), nem tudom mikor jutunk el odáig hogy valamit csak értük teszünk és nem azért hogy magunktól megpróbáljuk megvédeni őket. Hogy valamit ne az motiváljon hogy "ha ez nem történik akkor X állat fog elpusztulni"... A probléma gyökere szorulna korrigálásra az pedig az ember egyedül, nem a pici szőrgolyó cicák meg kutyák tehetnek arról hogy van aki kihajigálja az állatait a kicseszett autópálya mellé zsákban. Azokat az embereket adnám én kölcsönbe olyan helyekre ahonnan véletlenül nem kerülnének vissza...


Belecsavarodik a gyomrom ebbe hogy teljesen őszinte legyek.

2012. dec. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig tiszteltem dr. Királyt, mert állatbarátnak gondoltam a tv beli riportok után. Nagyot csalódtam benne.
2012. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:
52%
Én ezt nem engedélyezném! A macskákat úgy kezeli, mint egy darab virágot! Elhozom, aztán 2 hét múlva visszaadom!
2012. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szeretekfőzni válasza:


Itt egy példa arra, hogy valaki tényleg csak kikölcsönzi az állatot. Nem is írja, hogy esetleg megtartanák, hanem, hogy mettől meddig vennék ki. Ilyet biztosan nem engednék.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3751940-jo-o..

2012. dec. 14. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!