Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez a nagy ellentét a...

Mi ez a nagy ellentét a kistestű és nagytestű kutyák gazdái között?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 16:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jajj, kutya témakörbe akartam:(
2009. aug. 23. 16:38
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
milyen ellentét? nekem nagytestű kutyám van.
2009. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Én sem tudom mi ez az ellentétes. Nekem Staffim van és általában a fajta váltja ki az ellenétet, pedig nagyon barátságos és aranyos valamint okos és szófogadó kutya. Remélem egyes fajták irányában ez az emberek butaságának köszönhető negatív álláspont is megváltozik. 28/F
2009. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem nem a kis és nagytestű kutyák gazdijai között van ellentét. De van egy csomó gazdi, és elsősorban (bár nem kizárólag) kistestű kutyák gazdái, akik egyáltalán meg sem próbálják megnevelni a kutyájukat. Ez az amit "flexin sétéltató" gazdinak szoktak hívni. A kutyák nincsenek szocializálva, a legalapvetőbb engedelmességük sincs meg. És akkor jönnek az olyan találkozások, ahol a gazdik kétségbeesetten próbálják behúzni a flexin lógó örgöngő kutyáikat.

Nekem nagyon sok ilyen találkozásom volt (nagytestú kutyáim vannak) amikor a gazdi pánikja átterjed az ölebecskékre, azok kétségbeesetten támadnának, az én kutyáim békésen ülnek a lábam mellett.

Tehát a nevelt és neveletlen kutyák közt van ellentét.

2009. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a legtöbb kistestű kutyás nem szereti a nagytestűeket, mert esetleg többször támadta meg a kutyáját egy nagytestű. A nagytestű kutyák gazdái meg nem szeretik a kicsiket, merthogy az nem is kutya (akkor mi, galamb?), és a kicsi kutyák meg ugatnak az ő nagykutyájukra. Többször olvasom különböző fórumokon, hogy póráz nélkül sétáló nagytestű megtámad egy kistestűt, közben a gazdi 20 méterről kiabál, hogy nem bánt, aztán kiderül hogy mégis...
2009. aug. 23. 17:17
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát én mindennap kétszer viszem a kutyáimat sétálni. (Nagytestűek) Olyat még nem láttam, hogy nagytestű támadott volna meg kistestűt. De olyat szinte minden második nap, hogy a kistestű megy neki a nagytestűnek.

És ha nem is megy neki, akkor amikor elmegy mellettünk mint egy őrült úgy ugat és rángatja a pórázát.

Az én kutyáimnak legalább tizenötször ment már neki bichon, yorkie, máltai meg mit tudom én milyen kicsik. Ha ők akarták volna, egy mozdulattal nyírják ki a kicsiket. Nem csináltak semmit.

2009. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó te ezt tapasztalod, viszont én meg fórumokat olvasok, és vagy 5 esetben olvastam ilyet, hogy a póráz nélkül sétáló nagytestű harapott meg, tépet szét, mart halálra egy kistestűt.
2009. aug. 23. 17:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként amiről te írsz olyat meg én nem láttam még, csak egy kistestűt ismerek aki fél a nagytestűektől, ezért megugatja. Na erről az ellentétről beszéltem, mindenki a másikat szídja... Ez Magyarország.
2009. aug. 23. 17:27
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

az én kutyám (nagytestű) pl fél a kistestűektől, mert sokat megugatják, meg harapdálják szerencsétlent:D

ha lát egy kistestű, idegbeteg kutyát, tesz egy kerülőt...:D

sztem amúgy azvan h kis idegbeteg kutyák elkezdik ugatni a nagykutyát, meraz poén, vagy mittomén, csak nemszámolnak azzal h a nagykutya erősebb, és ha begurul 2 harapással kicsinálja a kicsit. csak a fórumokon persze kihagyják azt h melyik kutya is kezdte el a kötekedést.... ok nélkül ugyanis egy kutya sem megy oda a mésikhoz, h nah, éneztmost széttépem, mer olyanom van.

2009. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nagytestű kutyám van(golden retriever) és mikor múltkor mentünk sétálni a parkba több kistestű kutyával találkoztunk, akik pórázon sétáltak, az enyém el volt engedve. 3 kis szőrcsimbók is rá akart támadni, ugatott, vicsorgott húzta a pórázt, az enyém meg elfordult és odajött hozzám. Nekem nem a kutyák kicsi méretével van a gond, hanem hogy a gazdáik nem nevelik meg őket, nem kezelik kutyaként, hanem mindent ráhagynak, mert úgyis olyan kicsi. Láttam már olyan yorkshire terriert aki naponta több kilométert gyalogolt a gazdájával, jól nevelt, barátságos volt, de olyat is, aki csili-vili ruhákba öltözve vicsorgott a póráz végén. Meg attól is égnek áll a hajam, amikor a kiskutyák gazdái felkapkodják a barátságosan közeledő kutya elől a kiskutyust.
2009. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!