Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez a nagy ellentét a...

Mi ez a nagy ellentét a kistestű és nagytestű kutyák gazdái között?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

17.05-össel értek egyet! Azon kívül általában mindenki annak a fajtának az oldalán áll ami neki van. Például a kérdezőnek sem tetszik ez, mégis védi a kiskutyákat. Mikor sajnos sokkal több idegbeteg, neveletlen, támadó, antiszociális kistestű kutya van. EZ A GAZDA HIBÁJA. Amúgy meg jóhogy az látod, hogy a nagyok bántják a kicsiket, mert az sokkal látványosabb, meg mert nekik is védekezni kell valahogy. Az meg hogy "széttépik" nem jelent semmit, mert a kicsi is széttépné ha nem lenne olyan kicsi. Persze a nagyon között is van idegbeteg kutya, de a kicsik között sajnos elég sokszor.

A kistestű kutyák sokkal könyebb a tetteiben megakadályoz, így sok ember feleslegesnek tartja megnevelni, aztán a kicsi kutyáról előbb jut eszünkbe egy cuki baba, mint az ír farkaskutyáról, emiatt jobban elkényeztetik, és akkor megintcsak rossz lesz. Tehát egy nagyobb kutyát sokkal könyebb kutyaként kezelni mint egy kicsit. De akkoris minden a gazdán múlik.


Nekem szimplán csak nem tetszenek a kicsi kutyák, mert nem ez az ízlésem, amit meg lehet érteni, bajom meg minden tudatlan gazdával van és nem csak azokkal akiknek kicsi kutyájuk van.


Ahhoz meg hogy a kiskutya nem kutya csak ennyit tennék hozzá: kutya, de figyelembe kell venni, hogy a természetben ilyen méretű kutya nem alakul ki magától, ezeket mind az emberek hozták létre, ellenben a nagyobb testű kutyákkal (persze azokkal akik természetesen néznek ki, tehát semmi mesterséges izéjük mint ráncos bőr, nyomi orr, amit az emberek álmodtak meg.) akik meguktól alakultak ki egy adott helyen.

2009. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
nekem westie-m van, nemtudom hogy a kis vagy már a középméretbe tartozik, mindegy. amióta le lehet vinni, csak az úttestnél viszem pórázon. én odaengedtem mindig a kicsikhez is, nagyokhoz is, akik rámorogtak, azokat kikerüli, egyébként meg semmi nincs vele, néha megijjed a nagyoktól, de játszik mindenkivel.. ezért is volt kínszenvedés az a 3 hét amíg tüzelt..
2009. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Az én kutyám nagytestű (labrador). Hiába mondom MINDENKINEK, hogy nagyon barátságos, mindenki retteg tőle. Azt mondják, VÉRENGZŐNEK TŰNIK. Ennek ellenére még nem harapott meg senkit SOHA. Néha azt kívánom, bár megtenné, különösen azokat, akik kővel dobálják a szerencsétlent, de ezt a kutyát a nagy jóindulata teszi majd a sírba...

A szomszéd kistestű palotapincsi-keverékét ellenben minden alkalommal, amikor bemegyek hozzájuk, úgy kell lerázni a nadrágom száráról, mert beleakaszkodik.

Ugy igaz, ahogy mondom: akinek nagytestű kutyája van, az automatikusnak veszi, hogy fegyelmeznie és nevelnie kell a kutyát, ha nem akarja, hogy a nyakának ugorjon. Én is fegyelmeztem az enyémet az első pillanattól (azért lett ilyen jó kutya!). De az, akinek apró kutyája van, azt hiszi, az apró fogaival úgysem tesz kárt senkiben, így az apró vámpír akár igen agresszívvé is nőhet.

Bármilyen is az a kutya, tudnia kell, hol van a határ, mit szabad, és mit nem. Annak, aki kutyát tart, feladata megnevelni azt az ebet, legyen bármilyen méretű is a kutyuska.

2009. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ezt én is tapasztaltam. Amikor a boxer kutyámat sétáltatom, akkor a kis kutyát sétáltató emberek olyan megvetően néznek minket... nagyon idegesítő tud lenni, hiszen az ember alapvetően azt feltételezné, hogy a kutyásoknak össze kell tartaniuk, attól függetlenül, hogy kis ölebük van, vagy nagy testű munkakutyájuk! Meg azt is -bár ez más téma-, hogy aki kutyát tart, annak van némi hozzáértése a kutyafajtákat illetően, és nem nevezik a kifejezetten emberbarát BOXEREMET emberevő kutyának!!!!!!!!
2009. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A kérdés régi, de ez mosz pont nem érdekel. Van az, hogy a gazdi legyen nagy vagy kistestű kutyája azt megneveli, szozializálja, hogy ne menjek neki az első szembejövő fajtársnak. És van az a gazdi, aki nem neveli meg a kuytáját, de szabadon, póráz nélkül sétáltatja. Álltalában nem a nagytestű kutyák a hibásak, hanem a gurme ételeken nevelt táska patkányok, akik a Napóleon-komplexusuk miatt azt hiszik, hogy övéké a világ. A nagytestű jólnevelt kutya meg csak csendben ül és nézi az erőlködéstől majd'szívrohamot kapó dögöt.
2018. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!