Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok mit iszik meg,...

A ti macskátok mit iszik meg, mit adtok neki? (lent)

Figyelt kérdés
Az enyém a csapvizet, tejet, vagy a keveréküket nem issza meg. Viszont ha talál akárhol akármilyen más folyadékot otthagyva, abba persze beleiszik. Pl most a zacskós mozzarella golyók levét tolta be, vagy a kerti vödörben lévő saras vizet..

2013. márc. 18. 01:49
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
100%

A miénk is előbb halna szomjan, minthogy a vizestálba beleigyon. Egyszer befőttesüvegbe raktam ki pár akváriumi növényt, azóta azokat az üvegeket töltjük újra, mert főleg oda jár inni. Ha az akváriumhoz bekészítem a cserevizet egy vödörbe, akkor az kell neki. A virágalátétben felgyűlt vizet is képes kiszürcsölni, de ezt nem hagyjuk, mert abban mindenféle műtrágya meg egyéb van.

A befőttesüveget neked is ajánlom, a 3 literes szélesebb szájú fajta pont kényelmes egy macskának.

2013. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Vizet,meg néha kapnak laktózmentes tejet is.
2013. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 -Evetke- ***** válasza:
100%
Laktózmentes tejet ihat. Az én cicáim egy időben nagyon itták, de most ár azt se. A befőttesüveges dolgot kipróbálom, mert egyszer volt előhagyva vödörben víz, és azóta csak vödörből hajlandóak inni. Így vizesvödröt tartok a lakásban :)
2013. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicáim csakis vizet kapnak. Megvásároltam nekik egy itatót ( [link] )

Ebből elfogadják a vizet. A lényege, hogy egyrészt ez egy szűrővel ellátott szerkezet, így az állat tiszta folyadékot kap állandóan. A másik, hogy a víz állandóan mozgásban van, és felkelti a cica érdeklődését.

2013. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarsz neki tejet adni, akkor csak laktózmenteset adj, mert amúgy hasmenése lesz, és ha még nem "felnőtt" cica, akkor még el is pusztulhat tőle!
2013. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
Gyerekek, egy biztos, a macskát nem kell félteni, amelyik megissza a tejet annak nem is árt, amelyik kerüli az érzékeny rá. Jobban tudják mint mi, hogy mire van szükségük. Nem lehet azt kijelenten, hogy minden macska számára káros a tej. Tiszta sor, akinek a cicája nem bírja, az itassa mással, az enyém naponta 2dl-t bevág, most 3 éves 6Kg-os kandúr és nem kövér.
2013. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Veszek ilyen cica kutat köszi az ötletet!
2013. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Az enyémek jelen állás szerint szénsavmentes ásványvizet isznak. Ennek az az oka, hogy nálunk nagyon vacak a csapvíz, és nem szívesen isszák. A macskák a lágy vizet szeretik a doki szerint. Az egyik cicámnak vizelési panaszai vannak, és fontos volt megoldást találni, hogy többet igyon. Mindent kipróbáltam, ami csak eszembe jutott (esővíz, felforralt és visszahűtött csapvíz és hasonlók), de semmi se működött. Mivel gyógytápot kell adnom neki, abból kiindulva kerestem ásványvizet. Fontos szempont a magnézium-tartalom, minél alacsonyabb, annál jobb. Amit most kapnak, azt egyenesen imádják. Állítom, hogy egy hónap alatt nem ittak annyi vizet, mint mióta ezt kapják (kb másfél hete). Ha valakinek hasonló gondja van, próbálja ki a Fitt Aqua vizet. Ez volt a legalacsonyabb Mg tartalmú víz, amit találtunk.


Ami a tejet illeti, egyrészt szoktatás kérdése is. Az állatorvosunk szerint nyugodtan adható, ha nem okoz hasmenést. Másrészt meg valóban tudják, hogy mi kell nekik... :)

2013. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!