Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran kell cserélni...

Milyen gyakran kell cserélni a macska konzervjét?

Figyelt kérdés
Tegnap 12 óra fele raktam a tálkájába, és ma reggel akartam kicserélni. Viszont hajnali 4kor, mikor a férjem indult munkába, észrevettük, hogy a cica hány. Magyarul kijött a kaja. Megromlott volna ennyi idő alatt? A férjem szerint csak sokat evett egyszerre. Egyébként azóta sincs semmi baja: rohangál, dorombol, és virgonckodik.
2013. márc. 28. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én 30 perc után kidobom ha nem fogy el mind.Bár ilyen nagyon ritkán van,mert annyit kapnak amennyit meg is esznek.Ne álljon órákig a konzerv.Legyen elötte inkább száraztáp.
2013. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Lehet, hogy sokat evett.

Nézd meg az etetési útmutatót a konzerven. ez nem szentírás, lehet hogy vmennyivel többet vagy kevesebbet igényel a macska.

Mennyi idős a cica? Ha nagyon fiatalka, akkor célszerű a napi adagot 3-4 felé osztani. Nem egyszerre letenni elé.

Nem tudom, hogy ki hogyan csinálja, nálam a fiatalkák 3-4 alkalommal kapnak enni, az idősebbek 2 alkalommal.

2013. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy azt nem szereti, de ma azt fogom csinálni, hogy csak este kap amennyit megeszik, és egész nap a száraz táp lesz előtte. ha nem kap mást csak megeszi egyszer azt is, nem?
2013. márc. 28. 10:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom megmondani hogy romlott volt e kaja.


Esetleg annyit javasolnék, hogy ne rakj ki túl sok konzervkaját, csak annyit amennyit egyszerre megeszik. Pontosan azért mert hamar megromlik, főleg nyáron a melegben.

Ha elmentek dolgozni, szerintem száraz tápot adjatok neki, mert az nem romlik meg, és akkor eszi meg amikor akarja. Többször is ehet belőle egész nap és biztos nem lesz semmi baja.

2013. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
7 hónapos
2013. márc. 28. 10:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze, ha a macska éhes meg fogja enni a száraz tápot is.

Próbáld ki.


Még valami, ha látod hogy nem ette meg, akkor szerintem ne legyen az, hogy rögtön adsz neki konzerv kaját, mert akkor rájön, hogy akkor fogsz neki adni amikor hazajössz... Tehát úgy lesz vele hogy "hülye lennék megenni ezt a száraz kaját, ha nem sokára kapok fini nedveset." :)

Csináld azt hogy ha kell, 2 napig is csak száraz kaja lesz előtte. Ha éhes, hidd el meg fogja enni!

Ne kényeztesd el, mert akkor már nehéz vissza csinálni a dolgokat.

Most tudja meg, hogy napközben száraz táp van. Reggel és este pedig nedves kaja.


Kitartás és ne hasson meg amikor éhesen nyávog! Ha most nem adsz neki nedveset, akkor később nem lesz gondod. Nem lesz baja ha 2 napig nem eszik...

2013. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
akitől hoztuk, azt mondták náluk is csak a wiskast ette szárazba. márpedig én nem fogok neki wiskast venni, mert r-hadt drága.
2013. márc. 28. 10:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg csak sokat evett. Mi úgy csináljuk, hogy kevés száraz táp mindig van kitéve neki, de ha nem kell neki az, akkor mindig nyávog, hogy éhes. Ekkor kap egy kanál konzervet. Többet nem, mert otthagyja és később már nem eszi azt meg. Ha még mindig éhes, akkor egyen a tápból...
2013. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A rossmanba van száraz táp jó árba, és a Spárba/Intersparba is van olcsó. Nem jut eszembe a nevük... Nézd majd meg!
2013. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

"márpedig én nem fogok neki wiskast venni, mert r-hadt drága."

Ilyenkor elgondolkozok,hogy én vagyok marha vagy aki így gondolkodik? Pedig aztán nem wwel etetek,de látom sok embernél nem alap az állat normális etetése,szomorú..

2013. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!