Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan lesz macskám,...

Hamarosan lesz macskám, tovább itt lent (? )

Figyelt kérdés

ez nekem nagyon újdonság, szóval biztos kérdezek hülyeségeket is, pl. hogy mikor kell megfürdetni? hányszor kell kaját/vizet adni neki? első emeleten lakok és lehetséges az hogy kiugrik?? nem akarom hogy bármi baja legyen :/ csak mert egyik emeletes háznál is láttam macskát, és ők a 4.emeleten laknak és nem egyszer volt már olyan hogy leugrott onnan vagy leesett.. este alvás közben,vagy kora reggel nem fog zavarni?

bocsi a hülye kérdések miatt,de ez nekem nagyon új de viszont nagyon szeretnék már macskát:)


2013. ápr. 27. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tudom milyen macsekod lesz, nekem házi van ezért azt írom le. Fürdetni nem kell egyáltalán (a többi fajtát sem) napi két etetés van reggel, este (majd öreg korában egy)az almot célszerű kitenned az erkélyre, mert elég jellegzetes erős szaga van még ha naponta cseréled is és oda kiszoktatni(hidd el szólni fog amikor kell neki és addig nem hagyja abba amíg ki nem engedi valaki)a kullancs, bolha írtásra nagyon oda figyelni és az oltásokat kapja meg rendesen, az meg hogy mennyire hagy békén a természetétől függ majd a mienk éjszaka indul be kergetőzik ugrál mindenre nappal nyugisabb sokat szunyókál.
2013. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de cuki lehet :))) amúgy télen is hagyjam kint az almot?
2013. ápr. 27. 13:51
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem kinti cicáim vannak szóval a fürdetésre nem tudok válaszolni. Etetni úgy naponta háromszor kell, vizet minden nap cserélni. Lehet, hogy kiakar majd ugrani, hiszen a macskák is vágynak a szabad levegőre. Az első emelet nem olyan magas, hogy bármi baja legyen, de azért tegyetek szúnyoghálót az ablakra. Valószínűleg zavarni fog éjjel, mert szegényke nappal alszik és éjjel bent a lakásban nem nagyon tud mit kezdeni magával.
2013. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
sétáltatni lehet pórázzal? csak mert ugye azért félteném egy picit, nem akarom hogy elfusson vagy valami
2013. ápr. 27. 13:57
 5/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, de nem hiszem, hogy tetszene neki!:D

Az én cicáim nagyon kis plüss szerűek és mindig mindenhova követnek. Még a boltba sem tudok úgy elmenni, hogy ne jönnének utánam. Szerencsére én falun lakom és itt nem olyan nagy baj, de néha a szívroham jön rám amikor látom hogy nem megy el az autó elől.

2013. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De aranyos!:) hát igen,nagyon kell rá vigyázni ezért kérdeztem hogy lehet-e pórázzal sétáltatni úgy azért biztonságosabb lenne! köszönöm a válaszodat!
2013. ápr. 27. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha ivartalaníttatod, kelleni fog, akkor az alom nem lesz büdös, mert nem lesz hormon a vizeletben. Kiteheted az almot az erkélyre, de hogy fogod mindig kiengedni? Nálam 2 alom van, egy az erkélyen, egy bent, szilikátos alom, semmi szaga nincs. A lakást macskabiztossá kell tenned, ablakokra, erkélyre rácsot, macskahálót kell felszerelned, különben könnyen kieshet, kiugorhat egy madár után. Fürdeti nem kell, legfeljebb mikor megkapod, nem árt egy küldős-belső tisztítás, bolha elleni szerrel lekezelni és adj neki féregtelenítőt. A féregtelenítést 3 havonta kell majd ismételni. Legközelebb a macskák kategóriában kérdezz, ott több a macskaszakértő :)
2013. ápr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még valami. Kiskorában valószínűleg fog játszani éjjel, de hamar kinövi és végigalussza az éjszakákat. Benti macskáim vannak.
2013. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :))
2013. ápr. 28. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!