Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a cicám, az én hibám...

Meghalt a cicám, az én hibám volt?

Figyelt kérdés
terhes volt szegény, kedden rájöttek a fájások aztán valamiért abbamaradtak, aztán vártunk hátha csak késnek a cicák, erre csütörtökön csak úgy eltűnt a macska, délután visszajött elég rossz állapotban, de utána úgy tűnt hogy megint jól van, sétálgatott az udvaron, még játszottam is vele, aztán tegnap elvittük az orvoshoz és aztmondták császározni kell, gondoltam úgysem lesz baj, aztán ma reggel hívtak hogy meghalt... nekem meg csak azon jár a fejem hogy ott hagytuk szegényt egyedül, a doki szerint elütötte egy autó és abba halt bele, nem a műtétbe, lehet el se kellett volna vigyük hogy inkább velünk töltse az utolsó napját és nem ott egyedül? nemtudom mit tegyek anyám is teljesen kész van, én épp hogy lenyugottam és abbahagytam a magam és isten szidását, nem tudom hogy most az én hibám volt-e, elöbb kellett volna elvinni? nem kellet volna egyáltalán elvinni? én az orvosban sem bízom, hiszen miért pont ott, miért pont a műtét után halt meg? lehet hogy ők szúrták el? nem tudom annyi minden kavarog a fejemben, olyan volt ő nekem mintha a testvérem lenne.. szerintetek a mi hibánk volt?... :'(

2013. jún. 17. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Oké, hogy fáj kedves kérdező, de azért egy állat nem a világ vége. Azt képzeld el, amikor az én legjobb barátom egyik napról a másikra meghalt. Na, melyik a jobb? Örülj, hogy nem egy ember halt meg, aki hozzád közel állt. Nekem is halt meg 14 éves kutyám, de nem nyomott padlóra, nyilván mert egy állat. Sokkal nagyobb trauma, amikor embert veszítessz el, amit én mai napig nem tudok feldolgozni, hiszen legjobb barátom volt.
2013. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Ivartalanítani kellett volna, és akkor ez nem történt volna meg.
2013. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

igen!! ivartalanitani kellet volna!!:(

sajnálom, és nyugodj meg!!:)

2013. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%

Emiatt kár hibáztatni bárkit. A szabadon tartott macskák nem valami "tartósak". Elüttetik magukat, bemásznak egy másik portára és megfogja egy kutya, patkánymérget vagy mérgezett egeret/patkányt esznek. Nálunk kevés volt az olyan amelyik megérte volna a 3 éves kort.


A macskának meg nem számít vele voltatok-e, amikor elpusztult. Olyankor amúgy is el szoktak bújni.

2013. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
jó én értem de nekem akkor is most ő volt a legfontosabb, részvétem a barátod miatt, de tényleg :(, de nekünk itthon minden állat olyan mintha családtag lenne, és ezért olyan nehéz :'(
2013. jún. 17. 09:24
 6/19 anonim válasza:
67%
Nem a Te hibád! Ne okold magad, nekem is halt meg hozzám közelálló cicám, én is szomorú voltam. Majd idővel jobb lesz. Részvétem!
2013. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, próbálok megnyugodni, megyek be az állatorvoshoz, hazahozom és eltemetem :')
2013. jún. 17. 09:24
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom!

Nem fog kiderülni, mi lett volna ha...


De a jövőben érdemes betartani a következőket:

1. Ivartalanítás

2. Ha már vemhes és látnivalóan kínlódik 24 óránál tovább, tehát beindulni látszik az ellés, de abbamarad, akkor rögtön be kell vinni a dokihoz, és nem hagyni járni-kelni.

3. Hogy tényleg elütötték-e vagy mi történt, ez sem fog kiderülni. Nem láttatok rajta sérülést? De ha már 6 napja megindult az ellés, esetleg elhalt valamelyik kismacska, akkor simán belehalhatott a fertőzésbe is. Mondjuk egy jó dokitól elvárható lenne, hogy mindezt megmondja.


Annak, hogy veletek volt-e végig, nincs igazán jelentősége, az állatok ezt máshogy élik meg, ők elhúzódnak, elbújnak, amikor érzik, hogy már nincs sok hátra.

Csak nektek lett volna esetleg könnyebb, ha babusgatjátok az utolsó percig, neki nem igazán.


Még egyszer, nagyon sajnálom, mostmár ne hibáztasd magad! Búcsúzz el tőle szépen, és koncentrálj a szép dolgokra vele kapcsolatban!

2013. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
elég voltaz első négy sort elolvasni.. igen a te hibád. nem is egyszer, hanem sokszorosan ha jól láttam már előttem megirták felsoorolva hogy miért
2013. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
79%
Kedves kerdezo!Nem a Te hibad volt!Ne hibaztatsd Magad!Egy kisallat elveszteset feldolgozni honapok,es utana sem jo,csak jobb,de mindig a fejedben lesz,mindig gondolni fogsz Ra,mindig hianyozni fog!Ne keress indokokat,hogy mi lett volna ha...sajnos nem tudod visszaforditani az idot!Kedves elso valaszolo hogy mondhatsz olyat,hogy "csak" egy allat...Megmondom oszinten ha gaz ha nem nekem nagyobb fajdalom volt elveszteni a 10 eves kutyamat,mint egy baratomat...En nem teszek kulonbseget ember,es allat kozott,mert aki ennyi idot el tolt veled az igen is csaladtag,es normalis,ha a legtobb embernel jobban szereted Ot!Fura,hogy az emberek ekkora kulonbseget tesznek ember es allat kozott...En azt gondolom,hogy a cica most is ott van veletek,melletetek,es latja,hogy mennyire szerettetek! :) Honapok multan jobb lesz,de igazan kiheverni en sosem tudtam..viszont mar csak a boldog pillanatokat latom magam elott...es igyekszem inkabb nevetni,mint sirni.. :)
2013. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!