Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszaadjam a kiscicát az...

Visszaadjam a kiscicát az annyának?

Figyelt kérdés

Már nemolyan kicsi, egyedül találtam meg a hordók között, megfogtuk, hazavittük, ott most jó helye van.

De az anya macska mindíg nyávog érte.

Visszaadjam?

Vagy hamar túlteszik magukat az anyamacskák ilyenen?



2013. jún. 22. 08:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem hamar túlteszik rajta, de valakinek szoptatni is kell, nem?:)
2013. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 intrepid ***** válasza:
Ha nálatok jó helye van, és eszik is rendesen, akkor vissza ne add. Az anyja meg ösztönből keresi egy darabig, azután lesznek majd új kiscicái. Azután azokat is elviszi valaki haza, - ez az élet rendje macskáéknál. A kismacskának meg ez a legjobb dolog, ami történhetett vele.
2013. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem kell szoptatni, önállóan iszik tejet (adunk neki)

sonkát, virslit, parizelt, húsféléket.

De még egy kicsit a cica is hiányolja az annyát.

De már dorombol. :)

Tegnap meg még félt, már jobban érzi magát.

2013. jún. 22. 08:38
 4/13 anonim válasza:
Első vagyok. Értem, akkor semmiképp ne add vissza, főleg ha dorombol, jól érzi magát nálatok:)
2013. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tehéntejet ne, csak macskatejet adjatok neki. A tehéntejet nem tudja megemészteni,a még szoptatós cicákat is kecsketejjel szokták nevelni, ha nincs anyjuk. Az anyamacska helyében én is nyávognék. Próbáljátok meg azt, hogy kiviszitek a kicsit és megmutatjátok a maminak, hogy minden rendben van vele.
2013. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A dorombolás lehet félelem vagy fájdalom jele is. Persze a pozitív jelentése mellett...

Ha sajna kinti cicák és amúgy is ilyen szétszórt a "családjuk", plusz ha enni is eszik magától, akkor már szerintem se add vissza az anyjának. Bár lehet tudna még tanulni tőle pár dolgot, nem tudom mennyi idős, de mindenképp biztonságosabb nálatok, ha jó helye van.

Viszont táplálóbb eledelt kéne neki adni, mert szüksége van olyan vitaminokra és ásványi anyagokra, ami a fönt leírtakban egyáltalán nincs meg. Kiscicáknak való táppal próbálkozz nedvessel és szárazzal is. Ha lehet inkább középkategóriással és attól felfelé. Persze ha nem volt cicád, akkor utána kell ennek picit nézni. Hidd el megéri, mert szemmel látható, hogy mennyivel egészségesebb, strammabb, szebb lesz a cica, ha megkapja a neki megfelelő eledelt. Tudom nem ezt kérdezted, ezt csak úgy beszúrtam, ha komolyan gondolod a cica tartást, akkor a többi dolgon is el kell gondolkodni (etetés, doki -féregtelenítés, ivartalanítás, esetleg oltás-) és lassanként be kell iktatni a gyakorlatban is.

Jó cicázást! :)

2013. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Aranyos, most tanul meg mindent, most adtam oda a kezem, a karmával kapaszkodott bele, (játékosan)

vagy néha elbújik de megfogom, akkor szokott kicsit ellenkezni, de minden rendbe van.

Megmutattam az anyacicának, az anyamacska megnyalta a száját (magának) és elment.

szerintem is jólérzi magát, simogatom, vakargatom és dorombol.

Már az anyamacska most nem nyávogott. :)

2013. jún. 22. 09:22
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsóhoz csatlakozom: Köszi a választ!

Adunk neki majd vitamint.

2013. jún. 22. 09:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Oké, ezek szerint mami tudomásul vette a helyzetet.

Én azt vettem észre, ha nyalják a szájukat (nem kaja után), az a zavar jele, vagy azé, hogy nem tetszik nekik a helyzet, de ez van. Az enyémek legalábbis mindig ilyen helyzetekben csinálták. Vigyázz a cicusra :)

2013. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne vitamint adj neki, hanem rendes minőségi macska kaját.
2013. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!