Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan érhetném el, hogy 2...

Hogyan érhetném el, hogy 2 hónapos kiscicánk ne másszon fel a szúnyoghálós ajtóra?

Figyelt kérdés
Játékból folyton felmászik rá, ami ugye nem tesz jót a szúnyoghálónak, hiába siccentem el, kiabálok, elijesztem, már meg is vertem nem is egyszer, de képtelen megtanulni, játék közben "nem gondolkodik"...
2013. júl. 9. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem veréssel, mert úgy sem érti, hogyha ott egy mászóka neki, akkor miért baj ha rámászik. Kell neki más játék, mondjuk erre jók a macskabútorok. Kismacskának érdemes mindenféle más játékot is beszerezni. Ha csak benti cica akkor le lehet vágni a körmét is. Ha kinti is akkor semmiképp ne vágd le.

Mondjuk nálunk még a nagy macska is a szúnyoghálókra mászkál, van amelyiknek az a kedvence, azzal sokat nem lehet kezdeni, szerencsére a szúnyogháló cserélhető és nem drága dolog. - Én ezzel nyugtatom magam.

2013. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a cicánkat vizipisztollyal szoktattuk le horgászatról (akvárium). Mikor a közelébe ért, nyakospricceltük, persze úgy, hogy ne lássa honnan/kitől jött az "áldás" . Egy-kettőre rájött, hogy ki kell kerülni a veszélyzónát :)
2013. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben kinti macska, a terasz tele van mindenféle játszható dologgal, játszik azokkal is, de mikor nagyon belelendül, elkezd ugrándozni és futkozni, akkor felfut a szúnyoghálóra is + amikor bogarat lát rajta, arra ugrál fel...

A miénk sajnos nem olcsó szúnyogháló, ez egy dupla szárnyú komplett ajtó, 6 számjegyű értékben... szóval én épp emiatt idegesítem magam...


Szüleimnél mindig is voltak macskáink, mivel a macska öntörvényű állat (de nem hülye), a verés mindig bevált. Persze nem véres agyabugyálásra gondolok, de egy jól irányzott pofon és szidás a tett színhelyén megteszi hatását, megjegyzi, hogy nem szabad.

A kérdést inkább azért tettem fel, hátha tud valaki valami alternatív megoldást is, pl valami riasztó szer (természetes, valami növény stb), amit ha az ajtóba és a virágaim közé teszek, akkor azt a részt elkerüli

2013. júl. 9. 11:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha veritek a macskát, tőletek fog félni és akkor fog felugrani, amikor ti nem látjátok. Ezért jó a vizes módszer, mert akkor nem látja, kitől jön. Ha például egyszer-kétszer magától leesik, pórul jár, megtanul nem felugrani. Az én macskám úgy tanult meg nem felugrani az asztalra, hogy párszor seggre esett és minden kacatot magára borított.
2013. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok én sem verekedős párti, de tapasztaltam 18 éven át, amíg otthon laktam, hogy hatásos és egy macskánk se félt tőlünk, mert a verés lényege éppen az volt, hogy ott a helyszínen, akár az orrát belenyomva (ha pl rossz helyre piszkított) történjen, és még akkor rögtön, így megérti, miért is kapta. Egy macskánk se félt tőlünk, mindegyik családtagként volt és van szeretve, agyon dédelgetve, szóval nem lett rossz a viszony :D


Egy asztalról leesés (ráboruló kacatokkal) elhiszem, hogy ijesztő neki és elhagyja, de ez most más tészta, a szúnyoghálóba tökéletesen tud kapaszkodni a karmaival, onnan olyannyira nem tud leesni, hogy mikor megijesztem, elsőre még akkor sem tudja elengedni, mert beakad a körme...

2013. júl. 9. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem hittem a szememnek amikor olvastam,hogy mit írsz. Egy macskát verni?! Verni?! Belenyomni az ürülékébe az orrát? Szerintem valami baj van veletek. Nem való az ilyennek állat!!
2013. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:D :D :D Képzeld el, még gyerekem is van! :D
2013. júl. 16. 13:01
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy azóta már nem megy fel, okosan megtanulta, hogy nem szabad. Ha mégis felteszi a mancsát, elég egy siccentés, sőt a nevére is hallgat, és már megy is el onnan.


ja és imádjuk egymást ;)

2013. júl. 16. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!