Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára lesz egy kiscicánk....

Nemsokára lesz egy kiscicánk. Utána olvastam az alapvető dolgoknak, nem idegen nekem a macska tartás amúgy sem. Van egy kistestű kutyánk is, de ő szereti a macskákat. A kérdés inkább az volna, hogy ki hogyan szoktatná össze őket?

Figyelt kérdés

Kicsi a lakás, szóval sokat lesz együtt a két állat. Tudom, hogy először hagyni kell a macskát a szállító boxban, hogy a kutya megszokja és fordítva...


No de első nap, első alkalommal mégis hogy kéne indítani pontosan?


Tudtommal ki kéne engedni pisilni a cicát, ha haza érkezünk vele. Addig a kutyát zárjuk el, majd a macska vissza a boxba és ismerkedés?



2013. máj. 8. 16:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet olyan szabályszerűen csinálni, mint ahogy páran gondolják. Nekem nemrég lett egy kiscicám a nagyobb mellé és az első két nap szörnyű volt. Azt nem tudtam volna megtenni, ahogy írták, hogy egy-egy szobába bezárom őket, aztán szoba csere... hülyeségnek tartottam, szoba az lett volna. Én egyből megmutattam a kicsinek mindent és mindenkit, igaz ő szerintem egy másodpercig nem félt itt, rögtön otthonosan mozgott, ellentétben a nagyobb cicámmal, aki régen azzal kezdte, hogy amint lementem neki kaját hozni már el is bújt úgy, hogy órákig kerestem. Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy nagyban függ az állatkáid hozzáállásától, természetétől.

Igen, lehet az jó ötlet, hogy amíg a cicának megmutatjátok az almot meg úgy nagyjából a környezetet, addig a kutyát el kéne zárni. Én utána megmutatnám őket egymásnak és minél többet lennék velük együtt, közösen játszanék és mindkettővel egyformán törődnék. Én ezt tettem a két cicával, tudom ez valamennyivel másabb. A 3. naptól megszűnt az ellenségeskedés a nagy részéről és ma már 4. hete akkora a haverság, hogy egy szavam sem lehet, játszanak, nyalogatják egymást egymás tányérjából is esznek.

Ja... és legyél nagyon türelmes, mert lehet az elején nálatok is lesznek negatív viselkedési formák, ami esetleg el is keserít, de szerintem ha sokat foglalkozik az ember velük, sok szeretettel, akkor nagyon ügyesen összetudnak szokni.

Sok sikert hozzá! :)

2013. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Én sem gondoltam határozott szabályra, pont amiatt, hogy minden állat más. :) Ennek ellenére elég sokat gondolkodtam és erre jutottam:



1.Párom elhozza a cicát, én a kutyával kimegyek eléjük a megállóba.

2. Van itt egy park, ott megállunk mert kicsit nyugisabb. leteszi párom a boxot, a kutya megszaglászhatja.

3. Hazamegyünk, macskát hagyom pisilni ha kell neki, addig kutyát el.

4. Macska vissza a boxba és betesszük őket a szobába. (boxon zárt ajtó, kutyán póráz)


Nálunk egy szoba van, szóval amúgy sem tudnánk őket elzárni, de nem is akarom. A kutyám amúgy nem bántott még soha cicát, szereti őket. A baj a macskákkal szokott lenni, mert mindig elszaladnak. (bár utcán azért érthető) A kutyám részéről annyi van, hogy mindig izgatott lesz, ha cicát lát, menne oda. Ezért akarok nagyon odafigyelni, nehogy véletlen megriassza a cicust.


Köszönöm a tanácsot! Nem fogok elkeseredni. :)

2013. máj. 10. 08:59
 3/34 anonim ***** válasza:

Szerintem minden oké lesz.

A kis cicák hamar alkalmazkodnak az új helyzethez és lesz kit nyúzni a kutyád személyében, mert pár hónapos korig nagyon játékosak. Ez később is megmaradhat, de akkor már ésszel játszanak a picik szerintem ész nélkül.

Sok boldogságot hozzájuk!

2013. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Nos, ott tartunk, hogy kb. két órája vannak együtt. A cica neve Zokni lett, kisfiú. :) Zokni még nem pisilt, nem evett, de mielőtt érte ment párom, az előtte egy órával evett, indulás előtt meg igen nagy tereptárgyat tett le az alomba. :D


A kutyám még nyüszít meg nézi a cicust, de már nyugodtabb. Épp most feküdt le nyalogatni a kukiját, szóval már nem olyan izgatott. :D


Testközelből még nem volt szaglászás, ma szerintem nem is lesz. Azért Zoknit sem kell félteni ahogy elnézem, igen talpraesett és kíváncsi cica. :)

2013. máj. 10. 19:23
 5/34 anonim ***** válasza:

:)

Úgy látom akkor tényleg a kutyusnak lesz nehezebb... de szerintem csak pár nap.

Örülök, hogy ilyen kis talpraesett macsod lesz/lett. Ha ő feloldódik, akkor aki otthon van könnyebben hozzászokik. Lesznek nagy játékok az tuti.

2013. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Egyelőre az megy, hogy Zokni nem evett, nem ivott, nem végezte a dolgát, de ez még nem gond. Alszik, fújog a kutyára, befekszik a konvektor alá. XD

Bogyó az előbb odaengedte magához, semmi gond nem volt, csak Zokni fújt rá. Az előbb viszont Bogyó pörgött be... szóval van még mit gyakorolniuk.

2013. máj. 10. 21:23
 7/34 anonim ***** válasza:
:)
2013. máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Annyi gondom van, hogy a kutya állandóan nyüszít és nézi a cicát. A cica vidám, nem rég evett is, felfedezi a lakást. A kutyával nem is foglalkozott eddig. Viszont a kutyánkat nem engedtem oda még csak pórázzal, mert a hevessége megriasztja a cicát. Szóval jelenleg a kutya nyüszít és hisztizik a cica után, tartok picit attól, nehogy durván bánjon a cicával...
2013. máj. 11. 10:49
 9/34 anonim ***** válasza:

Hm... ebben nincs tapasztalatom.

Nekem a nagy cicám morgott meg fújt 2 napig, de inkább menekült a kicsitől.

Nem tudom a kutyánál meddig fog tartani ez az izgatottság és mennyire tudja érzékelni, hogy óvatosan kell bánni a cicával. Lassanként egymáshoz kéne tenni őket és ha a kutya vadócabb, akkor rászólni és megmutatni neki, hogy óvatosabban. Lehet ha "kiélheti", kiszaglászhatja magát a cicán, akkor nyugisabb lesz. Az újdonság varázsa, idővel ez is elmúlik majd.

2013. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Egyelőre ürölök, hogy csend van végre... :D A kutya laza pórázon (a karomom van a vége) alszik mögöttem, a cica meg a boxban. :) Ma eddig 2x csináltuk meg, hogy Bogyó (kutya) bejött pórázon, leültettem 3m-re a boxtól (Zokni-cica bent a boxban). Picit izgatott volt Bogyó de nem estek egymásnak.


Viszont azt vettem észre, hogy ha közelebb megy Bogyó, akkor Zokni kezd el fújni meg táladómagosan fellépni. Olvastam, hogy általában ez szokott lenni, de majd elmúlik.


Úgy etettem ma Bogyót, hogy Zokni alól kiszedtem egy rongyot, és Bogyó tála alá tettem. Ergo cicaszag-jó dolog. :) Remélem összekötni így, nem pedig a kajára asszociál ebből. XD


Összességében ma már megnyugodtam kicsit. Közel még nem rakom Zoknit Bogyóhoz, mert 2x próbáltuk és az úgy nem volt jó, csak felidegesítették egymást inkább.. azzal még várok.


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Ha van fejlemény, írni fogok. :)

2013. máj. 11. 14:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!