Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeretném, h elüssék a...

Nem szeretném, h elüssék a cicáimat! Mit tehetnék az ügy érdekében?

Figyelt kérdés
...persze a bezáráson kívül! Főùton lakunk. Van valami megoldás, vagy csak bízhatok abban, h a cicáim tisztelik majd az utat és az autókat? Köszönöm elóre is a segítő válaszokat!
2013. szept. 10. 16:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nincs kinti cica, aki hosszú életű. De nem ez az általános sajnos.:(
2013. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Sajnos pont most olvastam kettőt is itt, akit elütöttek. Mindkét cica pár hónapos volt még csak.:( Ez az "általános" sajnos.:(
2013. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Volt már olyan kinti macskám amelyik nem ment el, csak a szomszéd akácosába ami közvetlen a házam mögött van, messze az úttól. A mostani cicám viszont kis buta, mert pont az ellenkező oldalra járkál, nem az erdőbe hanem ki a kapun az utca felé. Hála istennek fél a kocsiktól, ezért járdán szokott közlekedni, ezt már láttam is, amikor találkozunk az utcán. Az egerészést illetően egy kis mezei házi cica is tökéletes lett volna, amelyet kevésbé lopnak el, mint két szép megtermett sziámit. Chip kötelező nekik, mert fajtatiszta cicák.
2013. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Igen a chippen én is gondolkodtam, a napokban visszük őket oltatni, akkor erre és az ivartalanításra is rákérdezek. Előtte volt már két gyönyörű házi cicánk (egy cirmos és egy hamuszürke), de sajnos mind a kettőt elütötték. Mind a kettő túlélte ugyan, de az egyik egy nőstény volt, neki eltörött a medencéje...elvittük dokihoz (a miénk akkor pont szabin volt így egy másikhoz), h nézze még. Ugyan megállapította a törést, de azt mondta nem kell műteni, csak otthon ápoljuk. Én kérdeztdm, nem lesz e gond, ha esetleg elleni fog. Ő azt mondta nem...na persze h lett :'( a szülőcsatornába beszorult az egyik kicsi, szegény cicánk szenvedett...gyors szaladtunk az állatorvoshoz, aki megműtötte, de a kicsiket már nem tudta megmenteni :'( hosszú kezelés, gyógykaja stb. Két hét után sajnos eltűnt.

utána lett a kandúrunk. Ő szerencsésebben úszta meg a balesetet, viszont utána sokat változott. Sajnos őt a szuka kutyánk (azóta ivartalanítva lett, hátha lenyugszik) megfojtotta :'(, túl durván játszott vele. Persze amikor láttuk sosem hagytuk, mindig rá volt szólva, csak a kis hülye, meg hagyta magát és amikor nem láttuk a kutya nyúzta a macskát

2013. szept. 11. 02:28
 15/25 A kérdező kommentje:

Bocs véletlenül a kuldésre mentem...tudom falkavezérség meg minden, de egyszerűen tudja ha lát minket, akkor viselkednie kell, ha meg nem lát, akkor tudja, h mi sem látjuk őt és akkor rosszalkodik. Szóval az állatorvos a vadászat miatt, de leginkább a kutyák miatt javasolta ezt a fajtát, mert azt mondta ne aggódjunk ők majd rende tartját a kutyákat.

Páromnak említettem a macskabiztos kerítést. Azt mondta ilyen nincs, holnap mutatom majd meg neki a linket, amit valamelyik kedves válaszoló csatolt.

Ha be is tudjuk fedni a kerítést körbe, h ne férjenék ki, illetve kitaláljuk, h melyik módszerrel csináljuk meg a tetejét, akkor is ott van a szőlőlugasunk és két fánk, amiről át tudnak ugrani a tetőre és onnan a szomszédba. Ezek ellen mit tehetnénk? Még a lugast kivágnám, de a fákat nem szívesen. Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólását!

2013. szept. 11. 02:42
 16/25 anonim ***** válasza:

A fának a törzsét kerítéssel körbecsavarjátok viszonylag magasra,és akkor nem tud rá felmászni.

Az ivartalanítás meg több szemszögből is kedvező,mivel sziámi cicák,és nőstény is van,és nyilván betévedhet hozzá házi kandúr is,abból keverék kölykök lesznek cicából meg így is annyi van,mint égen a csillag.

A kandúr meg ugye más cicának is csinálhat kölyköt,meg a tieteknek is.Ha meg testvérek,akkor az máris borzalom.


Plusz valóban sok esélye van,hogy nem is akar elmenni,így a kerítést sem feltétlen kell nagyon biztosra csinálni,mivel nem hajtja az ösztöne,nincs oka elmenni.

Kaja,víz van neki,akkor otthon marad :)

2013. szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Én a helyedben nem engedném őket ki. Mi van, ha ezeket is kinyírja a kutya? Kb 10 év alatt nagyjából 10 kinti macskámat ütötték el a kocsik, egyetlen egy maradt meg, de ő már 12 éves, szerencsére már egyáltalán nem járkál sehova.

A fajtatiszta macskáim viszont bent vannak a házban, ők egyáltalán nem mehetnek ki. Emiatt ugye nagyon tapasztalatlanok is, nincs az az isten, hogy kiengedjem őket! :S

2013. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén, hogy nekem mindegy, hogy fajtatiszta vagy sem. Ha most őket bent tartanám a lakásban, és vadászatra hoznánk házi cicát, akkor meg azért lenne lelkiismeret furdalásom, mert ők nem jöhetnek be a házba, illetve ők vannak kitéve a kinti veszélyeknek (na és azért mert nem fajtatiszták, ezt ők sem érdemelnék).

Páromat próbálom puhítani a kerítéssel, remélem beadja a derekát!

A kutyáink amúgy nem vérszomjasak(bár igaz, hogy kisebb állatokat már levadásztak...egér, pati, csuli), de a saját macskákat szerették. Sajnos a szukánknál az volt a baj - ez most lehet hülyén hangzik - de "túlszerette" a cicát. Az a macsek már 2,5 éves volt és kölyökkora óta hozta, vitte a kutya, a macska meg hagyta...látni nem láttuk, h ő fojtotta meg, de a jelek arra mutattak.

Mivel kissé túlpörög időnként a kiscsaj, ezért megpróbálunk nekik készíteni egy kutyafutópadot, bízva abban, hogy azon le tudja vezetni a felesleges energiáit (mert ugyan járunk velük kirándulni, de tudjuk, hogy az nem elég).

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2013. szept. 11. 14:02
 19/25 anonim ***** válasza:
Jaj ne érts félre, nálam sem azért van kinn a házicica mert ő "csak" házi, hanem mert ő még kinn született, és ott is nőtt fel, ehhez van szokva, már nem érezné benn jól magát. Egyáltalán nem akar bejönni, amikor egyszer beteg volt és behoztuk, akkor is végig hisztizett, hogy kiengedjük. :) Ezentúl bármilyen cicám lenne is, nem engedném már ki, csak akkor ha nem tudna kimenni az utcára és nem érintkezhetne idegen macskákkal.
2013. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ne aggódj nem törtem pálcát a fejed felett:o) Amúgy ismerős a szitu, a másik két cicánk is csak rövid időre jött be a házba és nem azért mert ki voltak tiltva, hanem mert így ahogy Te is írtad kint jobban érezték magukat.


A jelenlegi két cicánk nem testvérek! Úgy gondoltuk, hogy a nőstény cicát ivarzáskor a házban tartanánk (bár most lehet egy macskás jól kinevet, miszerint erre nincs is lehetőség...). A kandúr pedig maradt volna kint abban az időben is.


A jelek szerint a legideálisabb megoldás tényleg a macskabiztos kerítés...

2013. szept. 11. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!