Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeretném, h elüssék a...

Nem szeretném, h elüssék a cicáimat! Mit tehetnék az ügy érdekében?

Figyelt kérdés
...persze a bezáráson kívül! Főùton lakunk. Van valami megoldás, vagy csak bízhatok abban, h a cicáim tisztelik majd az utat és az autókat? Köszönöm elóre is a segítő válaszokat!
2013. szept. 10. 16:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekünk is hajlékony, vékony kerítésdrót van a fák törzse köré tekerve, a boltban csirkeháló néven kérd. Ennek az a másik két előnye, hogy nem élezi a karmait a fák törzsén a cica, és madarászni, fészket fosztani sem tud. Persze a földön még mindig levadászhatja őket, de általában álmukban lepik meg őket. Így ha kevesebb lehetőségük van madarászni, inkább az egerekre fognak lesni. De a patkányt a kotorékebek, terrierek szokták megfogni...
2013. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! A Páromat ugyan még fűzöm, de a cicák még bent vannak! A kisfiam imádja őket, mikor kérjük, hogy adjon nekünk puszit, akkor utána megy a cicákhoz, hogy nekik is adjon :o) persze igyekszünk ezt kivédeni, de azért nagyon édes...
2013. szept. 13. 14:58
 23/25 A kérdező kommentje:

Ja igen még valami...nézegettem a macskabiztos kerítéseket, de felmerült bennem egy kérdés: Ugyan az én macskám nem tud kijutni pl.: a forgórudasnál, de mi van azzal a macskával, amelyik "beugrik" a kertünkbe?...a szomszédnál is vannak pl. magas fák stb. amin át tud jönni,viszont kötve hiszem, hogy mind a két szomszédomat rá tudnám venni, hogy ők is csináljanak forgórudakat mondjuk...még, ha a macskáimat ivartalanítom is, de mi van, ha a kutyáim elkapják őket (idegen macskákat nem tűrnek meg)...hiszen nem fognak tudni kimenekülni a kertből?!?


Bocs, hogy kicsit bonyolultan fogalmaztam, de azért remélem érthető voltam...

2013. szept. 13. 15:04
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia, én mondtam először a cicabiztos kerítést.

Ha jól értettem, akkor te az idegen macskák miatt aggódsz. Azt is írtam, hogy a te állatod, felelős vagy a telkeden tartani, és ez másokra is igaz, nem csak rád. Sajnos vannak felelőtlen gazdik, akik nem képesek biztonságosan állatot tartani, de te az ő macskájukért ne aggódj, ők szégyelljék magukat, te az ilyesmiért nem vagy felelős.

De a macskabiztos kerítésnek csak akkor van értelme, h a ház minden oldalról védett, különben a cica kiszökik a szomszéd felől.

2013. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Igen, értem, hogy csak akkor van értelme, ha minden oldalról védett, ezért is kérdeztem rá, hogy mit tehetnék a szőlőlugassal és a kerítés mellett álló fákkal...voltak akik adtak erre is jó tanácsot, illetve az általad ajánlott oldalról is sok hasznosat szedtem.

Akkor csak bizakodhatok, hogy az idegen cicák másfelé mennek...

Köszönöm a sok segítséget!

2013. szept. 14. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!