Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék csinálni a cicámmal...

Mit tudnék csinálni a cicámmal, hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
Van egy fiú cicám aki 4 hónapos,szeptemberbe született,és októberbe került ide.Azt szeretném megkérdezni,hogy mit tudnék csinálni azzal,hogy ne féljen tőlem,mert ahányszor próbálnák felé közeledni,berohan a helyére.Próbálom lassan,le is szoktam ülni,de semmi,egyszerűen csak berohan.És mikor elterelem a figyelmét,ami nagyon ritkán sikerül,az se kint,akkor megtudom néhányszor simogatni,de rögtön elszalad,és ölbe se tudom venni,mert akkor már rögtön kapálózik,meg menne ki.Mit tudnék vele csinálni,hogy megszokjon és ne féljen tőlem?Egyébként apukám elég sokat kint van vele,tőle nem szokott szaladgálni,csak ha valamelyikünk kint van vele (értsd:anya,2 tesóm...) Ő hozta ide a cicát,lehet,hogy azért?Csak úgy mellékesen mondom ha ez számít,van egy testvére,aki nem vérszerinti a cicának,ő 9 hónapos és fiú,de nem bántja nagyon szereti.Nagyon megköszönném,ha segítenétek nekem ebben,mert szeretnék végre én is úgy közeledni hozzá,mint apukám.

2014. febr. 22. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok cica egygazdás. Azzal tudsz közeledni leginkább felé, ha minél többet vagy vele, nem erőltetsz semmit és ami a legfontosabb: te eteted. Lehet ez sem segít majd, mert esetleg olyan a személyisége, hogy sosem lesz ölbecica.

Ha van rá esélyed vidd be és tartsd a szobádban. Idővel meg fogja szokni. Rövidesen pedig ivartalaníttatni kéne, azzal sokat szelídülnek a kandúrok.

2014. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kell hozzá egy kis idő. :) Lássa hogy te rakod le neki a kaját és ülj olyan távolra ahol nem fél enni. Ha lát téged és úgy eszik, az jó. Csak lássa hogy te vagy ott. Légy a közelében. Nem kell kergetni meg semmi ilyesmi. Ha megszokja a jelenléted, akkor majd az érintésed is. Csak egy kis idő. :)
2014. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zala122 válasza:
idő kérdése azzal hogy kergeted nem lesz jobb neked kell etetni és vidd el IVARTALANÍTANI mert a fiúknál is fontos az ilyen hogy ne szökjön el
2014. ápr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!