Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskakaparás...

Onlygirl16 kérdése:

Mit tegyek a macskakaparás ellen? Már nem tudok aludni.

Figyelt kérdés

Van egy cicám, eddig semmi baj nem volt vele. Este mindig kicsit bejött a szobámba, játszott egy kicsit majd mikor mentem én is aludni, kitettem a helyére. Nem is volt eddig semmi gond, csendben kiment és elaludt. Egyik napról a másikra viszont jött a kaparás...(nem körömmel kaparja csak tapogatja/lökdösi de nagyon hangos, nem lehet aludni tőle)Eleinte próbáltam hogy az orrára csapok és majd ettől elmegy a kedve de nem jártam sikerrel. Aztán úgy döntöttem, hogy mivel nem rosszalkodik a szobámban, aludjon velem. Nagyon jó volt,az ablakba csücsült vagy tett 1-2 kört el volt csendesen. Azt hittem minden megoldódik. Majd kb. 1 hete minden este hirtelen bekattan és elkezd rohangálni.

Rám ugrik, megtámadja a kezem miközben alszom. Nem alszik egész éjszaka. Vagy a bútorokat kapargálja vagy engem... Kitenni persze nem tudom, mert ha ki is teszem akkor egyből jön a kaparás és megállás nélkül csinálja. Minden órában felkelek erre, lehetetlen kialudnom magam. Próbáltam már, hogy lefekvés előtt játszok vele hogy lefárasszam de nem jártam sikerrel. Az érdekes meg az, hogy amikor felkelek ő felmegy az ablakba és le sem jön onnan, nézelődik csendben mint akit kicseréltek volna... Napközben is nagyon aranyos, nincs vele gond csak éjszaka.

Mit tegyek hogy ez megoldódjon? :/

Kérlek segítsetek!



2014. ápr. 9. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős cica? Ivartalanítva van? Akkor szoktak ilyen nyughatatlanok lenni, amikor kanosak/tüzelnek. Egyébként a macska éjszakai állat, normálisan nappal alszik, éjszaka vadászik. Ha kertes házban laktok, nyugodtan engedd ki éjszakára. Az enyémek is csak nappal jönnek be, és boldogok. Kizárólag télen alszanak bent éjszaka, amikor nagyon hideg van odakint.
2014. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Minden esetben azt szoktam tanácsolni, hogy ne egyedül tartsák a macskát. Legyen két cica, utána mindkettőt ki lehet zárni a hálószobából (ha nem bírnak viselkedni), és lehet, hogy 1-2 napig folytatódik a "kaparás", de idővel megunja és rájön, hogy a fajtársával jobban el tud szórakozni.
2014. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

9 hónapos. Nem, nincs ivartalanítva. Pont most tüzelt, a napokban múlt el. Nem kerted házban lakunk, így nem tudom őt kiengedni, de gondolkoztam már azon, hogy sétáltatni kéne, azzal is levezetheti az energiáit. Vagy az ivartalanítás többet segítene?

Amúgy igen, én is értem hogy éjszakai állat, de eddig semmi baj nem volt vele :/

2014. ápr. 9. 17:53
 4/15 anonim ***** válasza:

Ivartalaníttatni mindenképp kéne, mert nyugisabb lesz. Na meg nekem több nőstény cicám is volt régen, legtöbbjük felnőtt korban már tüzeléskor "menstruált" is, ordítva nyávogott napokig. Ez mind megelőzhető ivartalanítással.


Amúgy játszik eleget nappal a cicád? Mert én vettem az enyémeknek egy nagy macskamászókát, aggattam rá játékokat, imádja, mászkál fel le és játszik rajta. Meg labdák, papírgalacsinok is vannak mindenfelé a lakásban, és azokkal jól kifárasztja magát nap közbe, így éjszaka nagyrészt alszik inkább.

2014. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat! :) Úgy látszik az ivartalanítás lehet a megoldás.
2014. ápr. 9. 18:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás alap (kellene, hogy legyen). Nem szemrehányás, csak mondom. Ha nem segít az sem, akkor fontold meg amit korábban írtam (társat neki, második cicát). Sok sikert!
2014. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Ivartalanítás! Már el kellett volna vinned, sokkal jobb lett volna már rég, de így is jó lesz csak vigyed!!! Akkor megnyugszik, ezek megszűnnek, hidd el! Ki fog idegelni minden alkalommal! Valamint ha benti és ivaros, vagyis a párzás nem jön létre, előbb kap méhgyulladást a folyton tüzeléstől, mielőtt ez az egész megszűnne! Sok sikert! :)
2014. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úristen! :O Nem szeretném, hogy valami baja legyen. Köszönöm! :)
2014. ápr. 10. 13:33
 9/15 anonim ***** válasza:
nem lesz baja nem úgy értettem a réget! A jelölés és egyéb kellemetlen szokások megszűnnek vagy el sem kezdődnek ha a cica 5-6 hónaposan van ivartalanítva! De azért vidd el minél előbb, neki sem jó így!
2014. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is utálom nézni szegényt, ahogy szenved már. Csak sajnos elég drága ez a dolog..
2014. ápr. 10. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!