Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az autós a hibás hogyha elüt...

Az autós a hibás hogyha elüt egy macskát?

Figyelt kérdés
Kis forgalmú utca ahol lakom és elütötték a cicám.
2014. ápr. 24. 11:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
ha le tudott volna fékezni, valószínűleg megteszi. Egy nagyobb követ is kikerül az ember már csak az autója miatt is. Elém is futott ki macska, és az volt a szerencséje, hogy a túloldalról jött. A reakcióidő 50 km/h-nál is pár megtett métert jelent általában. Ha hirtelen jobb oldalról futott ki, nem igazán tudott megállni :/ sajnálom a cicád, de nem lehet kimondani hogy a sofőr a hibás
2014. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Elém rohant már ki macska, amit elütöttem. A probléma az, hogy olyan gyorsan rohannak, mire észreveszi az ember, már el is üti. Ez leginkább jobb oldalról rohanóra jellemző.

Tök mind1, hogy kis vagy nagy forgalmú.

Egy macska miatt pedig senki nem fogja összetörni az autóját. Féket pedig lehet használni, de értelme igazából csak akkor van, ha előre látható, hogy a macska azon az úton akar keresztülvágni, nem a semmiből indul el.

Ha azt akarod, hogy ne üssék el a macskád, akkor ne engedd ki az utcára. Az utak nem azért vannak, hogy macskák mászkáljanak rajta.

2014. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem a sofőr a hibás, hanem a macska. Akkor se a sofőr a hibás ha takarásból (két autó közül mondjuk) kiszalad elé egy kisgyerek. Hiába megy csak 50 akkor se tud olyan gyorsan lefékezni, főleg ha az a kisgyerek közelebbi autók közül szalad ki..


Ne hárítsd másra a felelőségedet, a te cicád volt, ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor neked kellet volna ügyelni hogy ne essen baja.

2014. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem az utca mérete vagy forgalma a lényeg. Betartotta a sofőr a szabályokat, vagy sem?

Nem fékezett? Biztos,hogy nem fékezett?

És ha fékezett, de már nem tudott megállni, mert a macska addig nem volt látható, csak az utolsó pillanatokban keveredett az úttestre???


Az autós akkor lenne hibás egy macska elütésében, ha olyan helyen ütné el a macskát, ahol nincs helye autónak, pl. felhajt a járdátokra, vagy a házatok előtti gyepen direkt levadássza a macskát, vagy éppen ki tudja miért áthajt a kerítéseteken, és úgy gázolja el a macskát a tulaj magántulajdonán...


Ki a hibás a macska haláláért? Az, akié a macska. A macska Magyarországon házi állat. Nem az úttestre való. És nem is a járdára, meg a szomszéd kertjébe vagy háza tetejére. Nem a macska a hibás. A macskát réges-rég háziasították, most már nem igazán tudnak megélni egyedül a vadonban. Szóval házi állatok. És aki macskát vállal, annak kell gondoskodnia róla, és arról is, hogy ne tudjon megszökni, ne keveredjen az úttestre, ahol elüthetik.

A macska sajnos nem tudja, hogy elüthetik. Egy 2 éves kisgyerek sem... egy kisgyerek sem tudja még, őrá is vigyáznia kell a szüleinek... Máshogy mint a macskára. A macskára úgy kell vigyázni, hogy az a saját (szóval a gazdi) lakásából vagy udvaráról ne tudjon kiszökni SEHOVA! Igen, benne van az ösztön, hogy szökik és megy, de ez ellen FELELŐS GAZDI TUD TENNI! Lehet építeni olyan kerítést, amin nem tud átmenni. Ha erre nem hajlandó költeni a gazdi, akkor kénytelen beletörődni, hogy bármikor bekövetkezhet, hogy a macskája örökre eltűnik vagy elütik.



Egy macska elütése nem hasonlítható össze egy ember elütésével, hiszen az ember az nem állat, és tudnia kell, hogy hol és miként szabad az úttest közepén tartózkodnia... Ha ott az ember, mert mondjuk megy át rajta, és a sofőr elüti annak ellenére, hogy egy kilométerről is látja már, akkor hibás az autós, mert tudott volna fékezni időben. De ha a gyalogos is csak az utolsó pillanatban ugrik az úttestre, mint általában a macskák szokták, akkor tényleg az autós a hibás?


Megint más a helyzet, ha más állatról van szó. Macskánál ugye a gazdi a hibás. De egy vadállatnál, pl őz, süni, béka... Ott nem nagyon lehet felelőst találni, nem is érdemes keresni. Épeszű autós tudja, hogy szürkületben ébrednek a sünök és más vadállatok, tudja, hogy ekkor óvatosabban vezet, hisz az őzek szeretnek az útra szökkenni hirtelen a bokorból, a sünök pedig ahelyett, hogy elfutnának, összegömbölyödnek, és már megvan a baj.


Annyira sajnos nem lehet korlátozni a sebességet, hogy minden állat megmenthető legyen. De az emberi élet kioltás megelőzhető odafigyeléssel és a szabályok betartásával, a macskáé kutyáé pedig azzal, hogy a gazdi nem engedi utcára a kedvencét!

2014. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

A forgalom nagysága annyiban lehet csak érdekes, hogy forgalmas úton, ha macska miatt satuzok, s a mögöttem jövő nem tartja be a követési távolságot, akkor két autó törik össze.

Gyakran kisgyermeket sem lehet észrevenni, ha szertelen, s futkározik össze vissza. Egy olyan földközelé lényt, mint egy cica el lehet hátsó kerékkel is ütni. Azaz nem is látok magam előtt semmit, átszalad a kocsi alatt.

Volt, amikor áruházi parkolóban csak azért nem ütöttem el egy kutyát, mert láttam eltűnni a kocsi alatt. Befeküdt, pont a kerekekhez. Percekig csalogattam. Ha nem látom, ki lett volna a hibás? Lelkileg nagyon megviselne, de ezeket nehéz elkerülni.

2014. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Mind hárman hibásak vagytok. Az autós:-Nem biztos ,hogy bűnös

A Macska:-Megtanulhatta volna ,hogy nem kell az úton császkálni


Te:-Téged terhel legjobban a felelősség. Felelős vagy az általad gondozott állat életéjért ,egészségéjért. És tarthattad volna bent is. Itt most nem arról van szó ,hogy jajj te nem hozod be a piszkos macskát meg amugy sem lehet bent tartani őt. A gyerekek is kimennének egész napra a hóba játszani de ezt nem engedhetjük meg.

2014. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%
Csak Te vagy a hibás, neked kellett volna megakadályozni, hogy a macska kijárjon. Ne másban keresd a hibát, inkább tanulj ebből, és ha lesz új macskád ne engedd ki!
2014. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 ecsemecse ***** válasza:
100%

Párom borzasztó állatbarát, amit lehet, azt megment, rendszeresen járunk menhelyre, támogatjuk őket, ideiglenes gazdik is vagyunk. Viszont már vele is előfordult, hogy ütött el állatot. Nem macskát, hanem rókát, de ugyanúgy lakott területen. Egy zsákutcából jött ki (szüleimtől), amikor egyszercsak kirohant egy róka. 30-cal ment, de nem tudott megállni, pont előtte ugrott ki a bokorból. Igaz, ő megállt, hogy megnézze, mi van, még orvoshoz is elvittük volna szegény állatot, de mire kiszálltunk, már nem élt. Sajnos van ilyen. A macskára ha nem figyelsz, akkor benne van a pakliban, teljesen tök mindegy, hogy évente 1 vagy percenként 100 autó halad el. Ha megy a macska, nem néz, az autós pedig nem biztos, hogymeg tud állni. Nekem szerencsére még mindig sikerült, de van, akinek nem.


Egyebként ha direkt ment át a cicán (ami szerintem azért nagyon ritka, mert ha másért, a kocsi védelméért fékez) akkor sem tudsz mit csinálni, közterületen van, maximum téged vehet elő a sofőr, hogy a te állatod miatt lett kár az autójában.

2014. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem, az autós valószínűleg nem hibás. (Jól látható volt a macskád az autós számára, vagy sem? Ezt nem tudjuk ennyiből, de szerintem te sem tudhatod, ha nem voltál ott. Általában ha látják az autósok, hogy egy állat van az úttesten, akkor megállnak.)

Részvétem.

2014. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A Ági válasza:
Én pont ugyan olyan helyzetbe vagyok mint a kérdező.2014 dec 31 -reggelre elütötték a közel 4 éves macskánkat.Az út szélén volt nem a közepén.Ami már feltünő is volt!!Mi sem lakunk nagyforgalmu úton.És bejebb lakunk jóval az úttól.És kanyarba van.Bánt mert este ő kéreckedett ki és utánna nem jött.Kandur volt és okos,mert 4 évig sose volt baja.És megjegyzem hófehér nagyon nagy volt.Kanyarba nem észrevenni lakott területen?!Én is vezetek és ekkora macskát kikerülnék!!Mélyen együtt érzek a kérdezővel!Másrészt azt elismerem hogy ha nem engedem ki este akkor élne.De pl fagyott úton mint az én esetemben minek kell gyorsan menni?!Akkor is gazda a hibás?
2015. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!