Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az autós a hibás hogyha elüt...

Az autós a hibás hogyha elüt egy macskát?

Figyelt kérdés
Kis forgalmú utca ahol lakom és elütötték a cicám.
2014. ápr. 24. 11:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"mert este ő kéreckedett ki és utánna nem jött"


Alap, hogy kutyát, macskát nem engedünk ki az utcára, sem a szomszédba! Házi állatok nem pedig vadállatok, akik bárhol előfordulhatnak. Minden gazdinak meg kell oldania, hogy a kedvence ne szökhessen ki a saját telkükről. (Nálunk rossz a szomszéd kerítése, egyikőnknek sincs jelenleg kapacitása megjavítani,mert az egészet cserélni kellene már. Emiatt jelenleg kutyát sem hozok haza, mert nem tudnék vigyázni rá...Pedig már nagyon szeretnék újra kutyát, de ugye ha elszökik...!!! Macskát eleve nem tartanék, mert az bárhol kiszökhet, utcára és szomszédokhoz is. Ez utóbbi pedig nem egy kulturált házi állat tartás...)

Neked is tudnod kell, hogy meg kell akadályozni, hogy a macskád kiszökhessen! Nem még kiengedi, ha kikéredzkedik. Ha kikéredzkedik, akkor fel a póráz, és sétálj vele. Vagy rácsozd be a telkedet korrektül!


Az autósoknak meg persze, hogy nem kéne száguldoznia, főleg lakott területen. Viszont tapasztalatból mondom, hogy még biciklivel sem könnyű lefékezni, ha hirtelen az ember elé ugrik egy macska! Képzelem mi helyzet autóval. Én egyszer 18 km/órával bringáztam egy teljesen csendes utcában, az igen lassú tempó, egy autó jött szembe a távolban... egyszer csak egy lakó kinyitotta a kapuját, ami úgy 8-10 méterre volt az úttesttől. Kirohant a macskája, egyenesen át az úton! És mivel az út és a kapuja között összefüggő sövény volt, a macska nem látszott egyik irányból sem. Csak az út előtt 2 méterrel lehetett már látni! És csak azért nem ütöttem el a bringával, mert annyira gyorsan szaladt, hogy mire észleltem és fékezni kezdtem volna, addig már át is rohant előttem. A szemközt jövő autós előbb észlelte, és már fékezett is, viszont képtelenség volt neki is addig megállni, és az autója jobb első kereke átment a macskán.

Hála az égnek, hogy ennyire észen volt a sofőr, ugyanis ha balra kormányozza a kocsit, akkor engem ütött volna el. A macskát is meg akarta menteni, satura fékezett, de egyszerűen nem tudott mit tenni, a macska túl későn tűnt fel ahhoz, hogy biztonsággal megállhasson ott bárki is. A macska gazdája persze fel volt háborodva. De most őszintén, hát nem ő a hibás, hogy kiengedte? Az autós egyébként nem ment gyorsan.


Az elütött macskák jellemzően nem ott üldögéltek előtte, ahol elütötték őket, hanem pillanatok leforgása alatt szaladtak oda arra nagy sebességgel nem látható helyekről...

2015. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!