Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam meg a...

Hogyan szoktassam meg a macskámmal a fedett alomtálca használatát?

Figyelt kérdés
Van 2 macskám, egy 1 éves és egy 2,5 hónapos. Mivel állandóan kikaparták az almot a peremes tálcából, vettem egy fedettet. A kicsi rögtön megszokta, mintha mindig ilyen lett volna, a csapóajtót is ügyesen használja, a nagy azonban a csapóajtót nem használja (ha leszedem, belemegy, de ugyanott vagyok, mert a nyíláson át ugyanúgy kiszórja az almot). Betolni sem tudom az ajtón keresztül, hogy megmutassam, mi a lényege, mert befeszül, hisztizik, lehetetlen betenni őt. Nagyon szeretném, hogy a kicsihez hasonlóan ő is használja az ajtajával együtt, mert egyébként nagyon praktikus és higiénikus a zárt macska wc. Valakinek van hasonló tapasztalata, vagy ötlete?
2014. jún. 1. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egytlen megoldás hogy mégiscsak betolod. Előbb-utóbb rájön.


Az sem rossz ötlet ha úgy rakod be hogy felemeled a házat, berakod a macskát, aztán míg ott van az almon (nem engedd lejönni), rárakod a házat.

2014. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy annyira vehemensen menekül, meg karmol, nyávog, kapálózik, hogy képtelenség beleerőltetni :D a kicsi ezt látván is ki-be mászkált az alomba az ajtón keresztül, mintha mutatná, hogy ne parázzon, ennyi az egész. De a nagy hajthatatlan.
2014. jún. 1. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanítani neki, hogy a csapóajtó nem gonosz macskaevő szörny.

Wc csapóajtós fedélt kiviszed a sloziból, leteszed a padlóra, rántott húst vagy egyéb finom falatot beteszel, hogy bemenjen megenni.

Párszor megismételed.

Ha már összebarátkozott a csapóajtóval, visszateheted a wc-re.

Ha erővel akarod megoldani, azzal csak azt éred el, hogy leszokik az alomtálcáról.

2014. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, én is erre gondoltam, hogy az erőszak nem megoldás, ezért nem is erőltettem miután kiborult szegény. Erre a kajálós megoldásra én is gondoltam, meg is csináltam sonkával, de az alomba továbbra sem megy azon keresztül. Esetleg ha eleinte tennék egy rongyot a bejárathoz, hogy azon keresztül menjen be, az megoldás lehet? Talán a csapóajtó túl merev neki és nem jött rá, hogy a fejével kell jobban megnyomni.
2014. jún. 1. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is jó ötlet a ruhadarab csapóajtóként.
2014. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapból szokták mondani hogy egy macska 2 wc,2 macska 3 wc és így tovább. Szerintem ne erőltesd az ajtót,nagynak vegyél külön egy wc-t akár fedettet ajtó nélkül ,nekünk sincs rajt ajtó csak fedél és max a lábával hordja ki amikor kiugrik az meg ajtó vagy ajtó nélkül úgy is kijön..pedig enyém is szeret nagydolog után kincset ásni vagy 5 percig.

De ha ragaszkodsz hozzá én alapból a fedetthez is játékkal szoktattam hozzá,elején nem értette azt hitte hordozó mert olyan alakja vna így belement lefeküdni,ezért egy végterméket bent hagytam 1 napig,plusz ilyen szöszös végű botot huzigáltam amit mindig az alom belsejébe irányítottam így mindig beleugrott,fel tudta fedezni az újdonságot játékos tanulással és érezte a saját szagát ami segített.

2014. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!