Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kóbor macska a a sufniba...

Egy kóbor macska a a sufniba fialt. De a német juhászkutyám megtalálta kivette és hordozta a szájába, nyaldosta, játszott vele. Lehet a kis macskának valami baja, anyja nem fogja elhagyni?

Figyelt kérdés
én vissza tettem de tiszta kutya nyál volt attól félek hogy az anyja elfog fordulni tőle mert érzi rajta a kutya szagát. valamint tartok attól is hogy a kis macska valamint az én kutyám is kaphat valami betegséget. (a macska az egyik szemét még nem nyitotta ki nem tudom ez mit jelent és hogy mennyi idős lehet) Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 17. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
ha a fél szeme van nyitva, akkor most kezdi nyitogatni, ergo két hetes körül lehet, persze ha nem csipás. Ha csipás, akkor amiatt nem nyílt ki. Figyelgesd, hogy it csinál a cicamama, ha elhagyja őket akkor vagy vidd menhelyre a cicákat, vagy állatorvoshoz (ha jól tudom az el tudja intézni az elhelyezést), vagy esetleg próbáld őket felnevelni. Ha utóbbi mellett döntesz, tudok segíteni, hogy kezdj hozzá, felneveltem már két darab két hetes cicát :)
2014. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Először is nagy gratula a kutyusodhoz állati jó fej, hogy ilyen barátságos a cicákkal:))


Másodszor figyeld az anyacicát, hogy magához engedi-e a picit.

Ha igen akkor nincs gond. Ha nem akkor tényleg irány az állatorvos ő tud szakszerű tanácsokat adni.

Ha lehet akkor a kutyust ne engedd a közelükbe mert lehet, hogy a cica mama elviszi a kölykeit máshová ha ne érzi őket biztonságban.

Másrészt a kóbor macskák nagy része azért egészséges de sosem tudhatod...

Ők nem kapnak oltást, féregtelenítést, bolhátlanítást.

Nem tudom, hogy szoptatós anyacicákat mennyire szabad kezelni javaslom kérdezd meg az állatorvost és ha lehet és a mamacica is szelíd és barátságos akkor legalább a bolhátlanítást intézd el mert a kicsikre is veszélyt jelentenek a bolhák mert ők olyan picik, hogy a sok bolhacsípéstől vérszegények lehetnek amibe bele is halhatnak.

Az anyukára nyakára cseppents spot-on bolhairtót olyat, ami riaszt is és próbálj féregtelenítőt is adni neki.

Ez a minimum a picik és a kutyusod érdekében is.

Mellesleg ha a mama engedi akkor a picikkel foglalkozhatsz és kézhez szoktathatod őket ettől kedvesebbek, barátságosabbak, jobban szocializáltak lesznek így könnyebb lesz nekik gazdit találni.

2014. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, segítséget! Nem tudom ki volt az a retardált aki lepontozott titeket én adtam a zöld pacsit. Én azt hiszem hogy ezt a kis macskát elhagyta az anyja mert csak ö sír már reggel óta és egyedül van. Már rég ennie kellet volna neki de még anyamacskát nem is láttam. Szerintem a kutyám azért vette ki hogy gondoskodjon róla :). Most mit csináljak ugy értem meddig várjak hogy az anya macska felbukkanjon jelenleg non-stop csak sír. Ha muszáj akkor felnevelem de nem szeretném menhelybe adni mert valószínűleg onnét nem kerül ki élve inkább én magam elkezdem felnevelni és próbálok neki gazdit találni.
2014. jún. 17. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, kérdező, te jó arc vagy. Szerintem a felelőtlen állattartók szemét szúrhatta az "oltás" "orvos" "féregtelenítés" stb, ezért pontozták le.
2014. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elijedt az anyacica egész nap nem láttad?

Szerintem az lenne a legjobb ha a helyi állatorvost vagy állatkórházat felhívnád hidd el szívesen adnak tanácsot az állatorvosok néha jobb fejek, mint az ember orvosok.

A kiscicáknak meg úgy tudom állatpatikákban árulnak kimondottan macskáknak cicatejet szerintem ott is tudnak neked segíteni.

2014. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Ilyen pici cicát az anyja még nem hagy magára egy teljes napra, legalább egyszer visszamegy hozzá. Szerintem vagy történt valami az anyával, vagy elhagyta a kölykét.

Ugyanígy jártam a fent említett általam felnevelt picikkel: este megetettem az anyjukat, és akkor láttam utoljára, a picik meg végigsírták a másnapot. Estig bírtam, aztán ennivalót rögtönöztem nekik. Nem is került elő az anyjuk többet, a kutyám volt a felügyelő, én meg a pótmama.

2014. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

holnapig várok mert most magamhoz venném lehet holnap keresi az anyja, meg most nagyon megetetni sem tudnám, tanácstalan vagyok. egyáltalán meddig bírja kaja nélkül szegény ? jó lenne tudni hogy mikor kapott utoljára enni. Amúgy most délután nem sírt , nem is láttam gondolom aludt elbujt most megint sír ha kihajolok az ablakon halllom. remélem este vissza tér az anyja.

Kb Mennyibe kerül tejpotló a kiscicának ? és miben etessem cumis üveget vegyek ? már fel kell készülnöm rá mert sanszos hogy én fogom felnevelni.

2014. jún. 17. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Jönnek majd a kioktatások, de én tehéntejjel neveltem fel a cicákat, mert más nem volt kéznél. Higítva persze. Az elején fecskendőből kapták, később szereztem nekik cumisüveget. Napi ötször, igyekeztem mindig ugyanabban az időpontban etetni.

Mindkettő egészséges felnőtt macska lett :)

2014. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a helyi piacon vagy valahol a környéken van valaki, aki kecsketejet árul az jó neki.

Ha nincs akkor laktózmentes tejet adhatsz neki ugyanis a legtöbb cica a laktózra érzékeny és azért f*snak.

Én a Rossmannban láttam régen cicáknak tejet talán ott megnézheted ha jól emlékszem pár százas összegről van szó.

Nem tudom van-e állatpatika a környékeden ott szakszerű tanácsokkal láthatnak el.

Szerintem ne várd meg az estét mert a kicsik könnyen kiszáradnak és abba bele halhatnak. Itt úgy néz ki anyuka lelécelt szerintem ne várakoztasd a picurt neki ilyenkor minden perc számít.


Ezeket feltétlen olvasd el mert hasznos nem elég ha csak megeteted.


[link]


[link]

2014. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok, kaphatunk infót, hogy mit csináktál végülis? :)
2014. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!