Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor érdemes a cicát ivartala...

Bán Éva Bán Éva kérdése:

Mikor érdemes a cicát ivartalanitani? Meg melyí idő kell két cica össze szokjon egy mással, ha mondjuk van köztük egy hónap?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónapos korába, akkor már elég fejlett, de nem ivarzik még! Így elkerülhető, hogy a nem kívánatos szokások (jelölés, stb) megmaradjanak! Nekem a dokim ezt mondta, és az én cicám majdnem 6 hónapos volt mikor elvittem.
2014. jún. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én állatorvosom azt ajánlotta, hogy 6-8 hónapos korában. Én 7 hónaposan vittem el, előtte 1 héttel kezdett el jelölgetni, biztos megérezte, hogy közeleg a műtét :) 3-4-szer jelölgetett, szóval nem rögzült be neki. A műtét rendben ment, semmi probléma nem volt vele utána sem. Nem is hízott el, ugyanolyan játékos, bújós maradt. Viszont azóta 2-szer bepisilt, nem tudom, hogy ez a hormonok kiürülése miatt volt, vagy bosszúból, mivel egészségügyi problémája nem volt. Szerencsére azóta nincs gond ezzel sem. A másik kérdésedre pedig az a válaszom, hogy nem sok. Bár ez függ attól is, hogy milyen idősek. Ha az egyik már régebb óta nálad van, akkor nem szabad elhanyagolni az új miatt, ugyanúgy kell vele is foglalkozni, mert hamar megharagudhat és stressz is kialakulhat nála. Fokozatosan próbáld őket egymáshoz szoktatni, először lehet, hogy fújni, morogni fognak és támadni. Ilyenkor ne szidd le őket, hagyd hogy kibontakozzanak, de ha nagyon összekapnának, akkor válaszd szét őket. Szerintem estére se hagyd őket kettesben még az elején. Minden nap egy kicsivel több időt legyenek együtt. Végül lehet jó barátok lesznek, de az is előfordulhat, hogy csak megtűrik egymást maguk mellett. Remélem ivartalanítani fogod mindkettőt! Jó cicázást!
2014. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sebok ***** válasza:
100%
6 hónaposan vagy 1 héttel előtte.mienket úgy vittük el és semmi problémánk nincs vele
2014. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 hónaposan a legkockázatmentesebb ivartalanítani.

[link]

2014. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!