Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegyek nyakörvet a cicámra,...

Tegyek nyakörvet a cicámra, hogy tudják, nem kóbor? Kinti cica, amint lehet ivartalaníttatjuk, de gondolom így is eljárkál majd (kandúr). Vagy inkább ne, mert balesetveszélyes?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 08:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A doki bolha- és egyéb irtónak cseppet akar rátenni, nem nyakörvet.
2014. jún. 24. 08:28
 2/11 anonim ***** válasza:
A csepp mehet neki, de attól még fogják tudni, hogy a tiéd. Vannak olyan nyakörvek, amik nagyon erő hatására szétszakadnak, pl. ha fenn akadna egy fán, akkor nem fog ott lógni, mert a nyakörv azonnal szétszakad. Keress rá a neten. A szomszédok gondolom úgyis tudjátok, hogy a tiéd és nem fogják ellopni, megmérgezni. Ha mégis elveszne, azért látszik rajta, hogy ápolt, jól táplált és van gazdája, jobb esetben ilyenkor felkutatnának. Rakathatsz bele chipet is akár az állatorvossal. Az ivartalanítás pedig jó ötlet!
2014. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A szomszédok persze tudják, csak nagyon különleges színe van: sötétszürke cirmos :)

Minden második macsek így néz ki. Ezért félek, hogy ha kimegy az utcából, kóbornak nézik.

A chippel csak az a baj, hogy nem látszik...

2014. jún. 24. 08:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ennek a nyakörvnek utánanézek, köszönöm!
2014. jún. 24. 08:55
 5/11 anonim ***** válasza:
A Foresto gyárt ilyen erős húzásra előbb táguló, majd szakadó nyakörvet, ami bolha és kullancs ellen is véd, elég sokáig, de hosszú távol olcsóbb, mint a spot-on, de tény, hogy lehet némi rizikója. Bilétát is tehetsz rá, de aki el akarja vinni a cicát, az el is fogja sajnos.
2014. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta és nagyon nagy ötletnek tartom. Veszel láthatósági mellényt és tépőzárat. A láthatósági mellényt kis csíkokra vágod (amekkora nyakörv kell) és tépőzárat teszel rá. Így a macskán van egy jól látható nyakörv, a tépőzár erősebb terhelésre kiold és kevés pénzből lesz egy csomó nyakörved :)


Én tuti megcsinálom

2014. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ivartalanítás után is kóborolni fog. Nekem van két ivartalanított kandúrom és van, hogy 2-3 napig nem jönnek haza. Nyakörvük addig volt, amíg az egyik fel nem akadt vele a kerítsen. A biléta is állandóan leesett róla. A csepp pedig sokkal hatékonyabb, mint a nyakörv.
2014. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én spot-ont használok. Ivartalanított cicáim vannak (egy kandúr és egy nőstény), de nekem a doki is azt mondta, hogy inkább ne nyakörvezzünk, mert kijárós cicó, bármikor bármibe beleakadhat. Tetettem inkább beléjük chip-et, igaz, drágább, mint a nyakörv, de nálunk már a menhelyre bekerült cicákat is vizsgálják, hogy nincs-e chip, onnantól meg azonnal tudni, hogy kié.
2014. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En lathatosagi mellenybol valo fenyvisszaveros csikokbol + szovet + tepozar csinaltam olcso nyakorvet a macskaimra, mert a boltit folyamatosan elhagytak.

Ezeket is elhagyjak hetente - kethetente, de legalabb olcso.

Es latjak az emberek, hogy van gazdaja, igy talan egy picit jobban vigyaznak ra. Talan.

(Es jobban latszank a autok szamara. Ami szerintem nagyon nem elhanyagolhato dolog)

2014. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6, Oh, szoval mar maskor is irtam ezt a magoldasomat?

(Hacsak valaki velem parhuzamosan fel nem talalta.)

Szoval, jep.

2014. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!