Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megszelíditeni a...

Hogy tudnám megszelíditeni a cicát?

Figyelt kérdés
Rám maradt egy cica (kb. 7-8 hós lehet) nagyapám után, aki sajnos már nincs köztünk. Szeretném hazavinni magunkhoz és szobacicát csinálni belőle, mert nagyon szép hosszúszőrű teknőctarka cicáról van szó és nagyapám nagybecsben tartotta ezt a kiscicát (ő nevelte fel 3 hetes korától, mivel bedobták a kertjébe). De a cica sajnos idegenekkel teljesen vad, abszolút nem lehet megfogni. Már 2 hete etetem, de nem sokáig tudom ezt így csinálni, mert haza kell mennem Szekszárdról Pestre.
2014. júl. 3. 00:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha nem tudom megfogni és lecsillapítani, ugyanis egyszer sikerült már elkapnom, de agyon karmolt és fújtatott morgott, akkor sajnos itt kell hagynom a sorsára. :(
2014. júl. 3. 00:49
 2/5 anonim válasza:
100%
Etesd pár napig valami kis helységbe. :) és amikor ott van akkor csukd rá az ajtót és úgy meg tudod fogni. rakd be valami kis cicahordozóba vagy dobozba és ugy vidd el. biztos hogy fújni fog rád,meg nem fog neki tetszeni,de ha haza viszed és veled lesz ott pár nap után már megfog szokni téged :)
2014. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Etesd, próbáld meg egy hordozható dobozba vagy valamibe beletenni. Vidd fel magadhoz és gondozd, biztos megfog téged szokni! De ne engedd, hogy Pesten elkóborolhasson, mert sose megy vissza.
2014. júl. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz otlet!!! Koszi :)

Azt gondolom, hogy nem leszek neki szimpi ha hazaviszem. De szerencsére van egy nagyon jófej cicám otthon, aki idegen macseszekkel azonnal kijön és kapcsot játszik :)

2014. júl. 3. 01:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A macskák szeretik a dobozokat. A szállítódobozba is hajlamosak maguktól bemászni, ha nem paráztatod be őket tőle. Ha nincs zárt helyen, legyen, és legyen ott a hurcolka, valami puha ronggyal kibélelve, hátha!

Legrosszabb esetben próbálj állatorvosi segítséget kérni, azért nekik jóval több tapasztalatuk van hisztis macskákkal.


Kölyökkoromban szelídítettem egy hozzánk csapódott, nagyon karakán 1-2 éves macskát. Évekig meg akart enni, ha hozzáértem, öregkorára meg akkor fújt, morgott, harapott, karmolt, ha ki merészeltem rakni az ölemből. Úgyhogy hajrá Kérdező, menni fog!

2014. júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!