Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat szeretném ivartala...

A macskámat szeretném ivartalanítani de nem tudom mit tegyek (segítség)?

Figyelt kérdés

van egy 2 éves cicám nagyon szeretem kinti macska falun lakunk gyakran elkóborol és sokszor vemhes lesz a nagymamám mindig "eltakarítja" a kiscicákat :( mert azt mondja így kell meg amikor gyerekek voltak akkor is ez volt

én ivartalanítani akartam de anyukám azt mondta csak felesleges pénzkidobás így is arra is alig van amire kell apukámnak már kétszer is mondtam de másodjára már majdnem pofon vágott hogy ne idegesítsem hülyeségekkel van épp elég baja :(


van valami itthoni módszer amivel meg tudnám fékezni hogy teherbe essen mondjuk ha anyukám fogamzásgátlójából adnék neki az használna vagy mit csináljak sajnálom a cicámat is mert tudja mi lesz a kicsikkel és szomorú utána nagyon sokáig meg a kiscicákat is de itthon senki sem hallgat meg :(



2014. júl. 15. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ÉN A NAGYID HELYÉBEN A FÖLD ALÁ BÚJNÉK EL ! -.-"
2014. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
azért légyszives ne mondj rosszat a nagyimra ő csak jót akar ő már öreg és akkor mások voltak a dolgok és az emberek is ők így tanulták nekem sem tetszik de akkoriban megöltél a nemkívánatos jószágokat és nem csak azokat (nagyim mesélte hogy faluhelyen sokszor a nem kívánt gyerekeket is...) az egy másik világ volt és ne bántsd légyszives...
2014. júl. 15. 16:43
 13/19 anonim ***** válasza:
Megértelek.Szólj a legközelebbi menhelynek és vázold fel a helyzetet.De azt ne mond ,h a nagyid öli őket ,mert azért elég súlyos büntetés járhat. Biztos vagyok benne ,hogy ingyen megcsinálják az ivartalanitást.
2014. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám már 19 éves.Attól függ ,h hol és hogyan tartod az ivartalanitott lakásban tartott állatok akár 21 évig is élhetnek. A kinti és ivartalanitva van akkor is nagyobb eséllyel éri meg a 1O éves kort mint ivaros társai.A nem ivartalanitott kinti cicák tényleg csak 4-5 évig élnek.A nemi betegségk a kutyák az autók az állatkinzók mind megtizedelik a cicákat.Lehet venni macskáknak fogamzásgátlót de hosszú távon nem ajánlott ,mert emlőrákhoz vezethet.
2014. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Így valóban nem fog sokáig élni. Az ismerettségi körömben 15+ évet élnek a cicusok.

A jelenlegi rekordtartó a világon, amit a guinness jegyez, az 24 év.

A te cicád éppen csak felnőtt, az állandó ellésekbe hamar belerokkan.

2014. júl. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért él annyi ideig, mert nem a legjobban tartjátok... A macskák nem 2 évig élnek,e egy két éves cica még fiatal, nem nagyon öreg. Ha kapsz zsebpénzt, és tényleg szereted a macskát, akkor a saját zsebpénzedből gyűjts erre... Van tényleg vidd menhelyre. Az nem kifogás, hogy annyira szereted, mert ha szereted, akkor nem hagynád, hogy szenvedjen, márpedig ez a cica sokat szenved... Ha a mamád régi felfogású is, a szüleidnek nem kellene annak lennie...
2014. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
sajnos nem kapok zsebpénzt :( néha ünnepekkor adnak egy kis pénzt de az nem sok és azt is általában "kölcsön" kérik tőlem néha de még sose adtak vissza sajnos nem tudok erre költeni anyumék meg hajthatatlanok :(
2014. júl. 15. 21:00
 18/19 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg legjobb lenne új gazdit találni neki... hidd el, hogy a macskának is így a jobb. Gondolj arra a rengeteg kiscicára, aki értelmetlenül halt meg...
2014. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen egy anyamacskának, ha rendre megölik a kölykeit (vagy ha nem is látja, egyszer csak eltűnnek), ő meg ott marad a sok tejjel a cicijében? Be is gyulladhat neki. Egy állatnak igenis megterhelő a sok ellés, legyengül (mint az emberek is), mivel minden energiáját elviszik a kölykei, valószínű ezért sem élnek sokáig nálatok.

Nincs valami rokon aki adna neked pénzt erre? Vagy jó ismerős?

2014. júl. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!