Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű macskának...

Brit rövidszőrű macskának milyen fajta tápot, konzervet vegyek?

Figyelt kérdés
Eddig Royal Canin tápot kapott. A tenyésztő Whiskas-t javasolt.

2014. júl. 24. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is brit rövidszőrű cicám van, és nem egy válogatós macska. Nekem a tenyésztőm azt mondta, hogy nem kell túl drága ételeket venni, mert alapjáratban mindent megeszik.. Sőt inkább arra kell figyelni, hogy ne hízzon el, mert hajlamos rá.

Nekem pont a whiskas kajákat nem eszi meg. Még a whiskas száraz tápot sem.

A kedvence a Felix. Gourmet. Ezeket imádja. Szára tápban meg a purina jön be neki.

De emellett odavan az amerikai palacsinta tésztáért, a sonkáért.

Mi nem nagyon variálunk a kajájával mert mindegyik dobozban több féle ízesítésű van.

A mi cicánk a halas ízesítésű ételekért nem igazán rajong, de a csirkéért odavan..

Tapasztald ki, hogy mik a kedvencei, és maradj meg azoknál.

2014. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Remélem,hogy majd az enyém is megeszik mindent és nem lesz válogatós. A tenyésztő szerint fokozatos kell átszoktatni a Royal tápról a Whiskasra mert ha egyik napról a másikra elé rakom akkor nem fogja megenni az új tápot. Emellett meg csirkemellet is kapott, amit túlzásnak tartok!

Majd kitapasztalom,hogy melyik ízlik neki :)

2014. júl. 24. 23:16
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem meg a tenyésztő pont azt mondta,hogy minőségi tápot adjak neki mert csak azt fogja megenni és attól lesz szép a szőre is. A minőségi táp alatt a Royalt és Whiskast értette. A Royal táp az nagyon drága ezért nem is fogok neki olyat venni.
2014. júl. 24. 23:21
 4/7 Maxitabi ***** válasza:
91%

Azért én kíváncsi lenék,hogy milyen "tenyésztő" ajánl neked whiskas-t minőségi tápként....Mivelhogy az aztán tényleg az alja..az összes szupermarketben kapható táppal együtt (sajnos).És az RC is egy túlárazott semmi...

A tápoknál (mindegy, hogy nedves vagy száraz) az összetételt kell megnézni. Mivel a macska ragadozó, ezért állati fehérjére van leginkább szüksége (nem növényire),gabonára nem, cukorra sem, szinezékekre,mesterséges adalékanyagokra sem.

A hústartalom pedig ne állati melléktermékből származzon főként. A legjobb tápok részletesen , százalékos arányra felsorolják az összetételt..

Ajánlom elolvasni (bár nem kötelező a BARF = nyers etetésre átállni) [link]

[link]

Igaz, nem macskákról,hanem kutyákról van szó, de ua vonatkozik szinte a tápokra: option=com_content&view=article&id=186:hogyan-ertelmezzuek-a-kutyatapok-oesszetevit&catid=130:etetes&Itemid=77

Na de lényeg: a legjobbak: száraz: orijen, acana, applaws,taste of the wild,fish4 cats, grau,porta 21,feline caviar stb;ezek viszont relatíve drágák. Azért relatíve,mert elvileg kevesebb kell belőlük,így hosszú távon olcsóbban jössz ki. Én pl 2 cicának 3 hónapig adok 6.8 kg zsákot (egyik cica 8 kg,nagytestű)a tápból. jók:brit,josera,leonardo, pro plan, trovet, trainer...

elég jó ár-érték arányú pl a brit care, josera - és szerintem sokkal jobbak az általad említetteknél..

Neten rendelni érdemes - nagyobb kiszerelés olcsóbb,de amíg kipróbálod, hogy egyáltalán megeszi-e,addig csak kis mennyiségben vegyél.

Konzervek:landfleisch,almo nature,applaws,terra faelis,grau,porta 21,schesir,bozita,de pl az aldis shah konzerv is jó és olcsó.

2014. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:
Bocs, ez a helyes link: [link]
2014. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi rosszat mondtam, hogy nullára le lettem pontozva??
2014. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehetetlen hogy 0% bár nekem is azt írja ki közben pedig zöld pacsit adtam! :|
2014. júl. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!