Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szavanna tenyésztsbe fogtunk...

Szavanna tenyésztsbe fogtunk Budapesten, szeretnénk ezeket a macskaféléket házikedvencnek elterjeszteni. Szerintetek mi az a min. ár, amit el kell kérnünk, hogy lássuk, hogy a gazdinak lesz anyagi kerete az állatot megfelelően etetni, oltatni, stb?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én évek óta tenyésztek és nem az a mérvadó,hogy a gazdik mennyit tudnak vagy akarnak fizetni.Van egy költséged az egész alomra ami nem kevés ha csinálod és kiszámolod.Ahhoz mérten számold ki az árat.A te munkádat így se úgyse fizetik meg,de ha már az megvan amit te kiadtál,az úgy tökéletes :)
2014. aug. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Valóban semmit nem jelent a későbbi tartásban az hogy mennyiért vette meg a gazdi. Sajnos tapasztalatból mondom.


Egyik ismerősöm anno vett egy argentin dogot 150ezer forintért. Az első pár hónapba babusgatta, úgy beszélt róla hogy jaj az a kutya az ő szeme fénye, a kisfia. Tényleg úgy is viselkedett. Aztán még 2 éves sem volt a kutya, ráhagyta a lányára akinek annyi pénze nincs jóformán hogy magának ételt vegyen rendesen. nem hogy egy ilyen kutyát etessen, oltasson, mert persze az eredeti gazda elintézi annyival hogy fél évente kb 1x vesz 10kg tápot a kutyának, meg kb ilyen időközönként megsimogatja. Bezzeg amikor a lánya szól neki hogy akkor vigye el a kutyát vagy keressen neki új gazdát akkor leordítja a kis csaj fejét hogy mit képzel hát ez drága kutya...

Amikor meg az önkormányzat akarta elvitetni a kutyát akkor is a csajszit hibáztatta és majdnem kidobta a házból.


Szóval ezzel azt akartam érzékeltetni hogy alapvetően nem a pénz a mérvadó. Lehet hogy valaki megveszi 1 millió forintért aztán 1 hónap múlva le se szarja a macskát és kb kutyakonzervvel eteti, a másiknak meg oda adod ingyen és a macskát élete végéig prémium táppal eteti és 3 havonta orvoshoz viszi alap kivizsgálásra.

2014. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2.-nak igaza van, bar a 2. lehetoseg (ingyen macskat premium tappal) elegge ritka.


De amugy kerdezo, nem ertem, mint is szeretnel elerni.

Mert ha tenyesztesz, akkor a kialitasokon, biralatokon ugyis talalkozol mas tenyesztokkel, es kozben meg azt is meg lehet beszelni, hogy ki mit ker (Es igy, bar ez kartelgyanus, de legalabb nem rontja senki senki uzletet)

Vagy csak hobbicelra adott macskat akarsz paroztatni, aztan az viszi, aki akarja? Nem azert, de annak mi ertelme van azon kivul, hogy utanna az is tovabb szaporitja, es megtovabb, mert rajon, hogy lehet penzt kerni erte, es a vege az, hogy sikeresen romlik a fajta?

Nezd, en ugy latom, egy savanna alapbol igenyi a normalis tapot (talan meg a mc-nel is jobban) es a nagy teruletet (azt a lehetoseget, hogy kirakni udvarra, most hagyjuk...) szoval, nem eleg neki a 30nm.

Ez mar egy anyagi szintet feltetelez, tehat, aki nem kepes megfizteni a magas vetelarat, annak ez a fajta macska tenyleg nem ajanlott.

( Igen, tudom, kirekeszto dolog ezt igy kijelenteni, de annyi olcsobban tarthato macskafajta van, akik kisebb helyet igenyelnek)

Tehat, ha tenyleg tenyeszto akarsz lenni, nem (johiszemu, vagy anyagierdekeket nezo) szaporito, akkor siman megtudod a kialitasokon a realis arakat.

2014. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es: nem merem kiszámolni :DDDD

2-es: tudom, hogy nem csak a pénztől függ, hogy megfelelően gondoskodik-e valaki a társállatáról, sőt...megpróbálom a gazdikat megismerni (bár a kezdeti lelkesedés megtévesztő lehet)

3-as: én tudom, mivel járnak: az anyamacsink 2 éves már, lányai, jövendő anyukáink fél évesek :)... A kicsiket "nem tenyészthető" (Macskamániás) törzskönyvvel, a kislányokat eleve ivartalanítva, a fiúkat ivartalanítási kötelezettséggel adjuk. És persze, majd októberben kimegyünk a kiállításra...bár nem szívesen: utána legalább egy hétig meg lesznek sértődve (persze,tőlem bármit eltűrnek, de nem fogják érteni, hogy miért kínzom én őket itthonról elhurcolással, ketrecezéssel, zajban, idegen macsik, emberek, szagok között:(...az állatorvosi látogatásokat is minden alkalommal személyes sértésnek veszik, pedig nagyon jó, türelmes és állatszerető orvosaink vannak)

2014. aug. 30. 13:38
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
az hogy valaki egyszer összegyüjt egy állatra az egy dolog, az meg egy másik hogy 1-2 hét, honap, év mulva hogy fog... ti mennyiért vettétek a cicákat és honnan?
2014. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ja és nincsenek valami speckó tartási feltételei?
2014. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
ez a kérdés komoly? elhiszitek? azon gondolkodnak mi legyen a min. ár miközben a világ legdrágábbjai közé tartozik....???!! [link] szerintem legyen 50 ezer...
2014. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
f1? f2? f3?
2014. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
a hetes tök normális választ adott, miért lett lehuzva 47%-ra? ja bocs itt is tele már minden szaporítokkal...
2014. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

9, en peldaul azert huztam le, mert hulyeseget ir.

Egyreszt jogaban all ketelkedni,

De a kerdezo egy relativ realis kerdest tett fel.

Azt kerdezte, ha nagy jo dolgaban az lenne a celja, hogy barki savannahoz jusson, akinek megvannak az anyagi feltetelei ahoz, hogy ne csak megvegye, hanem tenylegesen tartani is tudja, mennyi lehetne az a ar, ami mint lelektani hatar, biztositsa azt, hogy csak az vegye meg, aki utanna ertekeli is, es kepes tartani.

A 50e az messze nem egy ilyen osszeg.

Tehat a kerdezo hulyeseget irt - a valasza nem hasznos.

2014. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!