Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassak a macskát...

Én_vagyok_az kérdése:

Hogyan szoktassak a macskát az alomra? KERÜLI! (nem a kis tálcáját, hanem ami benne van) Bővebb infók lent

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kismacskám, 2 napja. Bújik, dorombol, játszik, tele van energiával, "beszélget" egész nap. Szólok hozzá, nyávog, és ezt csinálja valahányszor mondok neki valamit. Imádni való, tökéletes macska. Kivéve, hogy rossz helyre pisil, kakil. Amit láttam: egyszer kaki az ágyba a paplan közé bújva, játszadozás után hirtelen. Rá pár órára pisi, a paplanba. Azóta nem engedem fel az ágyamba. Volt egy pisi a fürdőszobába a földre. Valamint pár órája a számítógép, és egy fotel közé egy szűk kis helyre.


Sokszor beteszem a kis táljába, ismerkedjen, de abban a percben kiugrik. Megfogom a mancsát, kaparászom, de ugyanaz. Kaparászom én, nézi, de nem reagál, csak néz. Elbújik egy szekrény és fal közti kis részbe. Onnan nem tudna másként kijönni, csak ha átmegy a kis tálcáján, DE Ő a szélén egyensúlyozik, hogy a lába még véletlenül se érje a csomósodó almot. Azt, ami megköti a vizet.


Az utolsó pisilés után felitattam wc papírral a pisit, beletettem az alomba, szórtam rá kicsit, hogy járja át. Oda nyomtam a kis orrát, érezze, tudja hová kell.


Az elején ette a kis szemcséket, majd reggel abban aludva találtuk, de azóta kerüli. Mi lehet a gond? Egyszerűen ezt a fajtát gyűlöli, ne is próbálkozzak vele tovább? Sima homok jobb lenne, majd keverve valami nagyobb szemcséjű alommal? Magát a tálcáját szagolgatja, nyaldossa, de a tartalmát kerüli. TISZTA!!! Nem volt mosószerrel mosva, stb. Egyszerűen nem találok egy magyarázatot sem erre. Egy álomcica, de ez nagyon zavaró, hogy kerüli. Tud valaki tanácsot adni? Első cicám :



2014. szept. 5. 01:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Cserelj almot, es ha jol ertem, a alom elegge nyilt helyen van, es o olyan, hogy inkabb rejtettebb helyeken wczik.

Lehet, zart alomtalca jobb lenne, vagy teszteleskeppen egy dobozt tenni a alomtalcara, akkora lyukkal, hogy be tudjon menni.

Meg kellene kerdezni, hogy elotte milyen almot hasznaltak, mert lehet, hogy papirdarabokat, homokot, es ezert nem jott ra meg, hogy az alom, nem ágy.

2014. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!